
Плівкова тепла підлога поряд з іншими варіантами цього типу підігріву використовується не тільки для підігріву покриття для підлоги до комфортної температури, але і в якості основного опалення. Залежно від мети та типу інфрачервоної плівки трохи відрізняються умови розрахунку потужності та кількості плівки, що гріє. У цьому процедура монтажу нічим не відрізняється. Єдиним фактором, що впливає на алгоритм монтажу інфрачервоної теплої підлоги, є тип покриття для підлоги.
Що потрібно для монтажу?
Головне, що потрібно, це сама тепла підлога. Зазвичай її продають набором, куди входить:
- Рулон плівки. Її довжина може становити від 1 метра з кроком 25 см або 50 см.
- Клеми типу «крокодил». У них є вушка, якими затискаються дроти, та спеціальні шипи, що проколюють мідну шину плівкової підлоги.
- Провід. Найчастіше це два мотки з ізоляцією різного кольору. Це потрібно для зручного паралельного підключення дротів.
- Бітумна ізоляція. Це своєрідний скотч на плівці ПВХ, на який нанесений бітумний склад товщиною 2-3 мм.
- Термодатчик на дроті завдовжки 1,5-2 метри. Провід двожильний, найчастіше мідний 2х1,5 мм.
- Терморегулятор. Він буває механічним, тобто з перемикачем живлення та тумблером для регулювання температури, або цифровим, оснащеним сенсорними кнопками та LED-екраном.
Купувати все окремо незручно та найчастіше дорожче. Комплекти відрізняються довжиною плівки та типом терморегулятора.
З інструментів та пристроїв вам знадобляться:
- Ножиці, щоб відрізати плівку.
- Плоскогубці, щоб затискати клеми.
- Звичайний скотч, щоб фіксувати плівку до теплоізолюючої підкладки.
- Канцелярський ніж вирізати місце під датчик.
- Клеми Ваго.
Залежно від типу покриття для підлоги, яке буде укладатися зверху, можуть стати в нагоді молоток, саморізи, шуруповерт.
Монтаж покроково

Монтажні роботи починаються з підготовки основи. ЇЇ не обов’язково вирівнювати. Достатньо очистити від сміття та пилу, промити та просушити. Основна частина робіт проводиться однаково, незалежно від покриття для підлоги:
- Вся поверхня підлоги застилається теплоізолюючим матеріалом. Найкраще використовувати Ізолон. Його покриття не алюмінієве, тому немає ризику витоку струму. Фіксувати можна на двосторонній скотч або залишити не зафіксованим.
- Далі потрібно вирізати в утеплювачі ділянку 3х3 см під датчик температури.
- Розстилається інфрачервона плівка. Якщо використовуватимуться кілька смуг, рулон потрібно розрізати лише по лінії розрізу, позначеної виробником. Розміщувати потрібно поряд, а не внахлест. Відстань до стін та важких меблів — мінімум 10-15 см.
- До одного краю до обох шин підключаються дроти за допомогою клем. Другий край шин ізолюється бітумним скотчем.
- Ділянки, де клеми «крокодили» кріпляться до плівки, також потрібно ізолювати бітумним скотчем.
- Провід від плівки та термодатчика підключається до терморегулятора. Якщо відрізків плівки кілька, спочатку дроти об’єднуються в 2 групи з дотриманням паралельної схеми підключення. Об’єднувати найзручніше за допомогою клем ваго. Підключення до терморегулятора здійснюється згідно з інструкцією до пристрою.
- Тестовий запуск. Обов’язково перевіряється рівномірність прогріву, відсутність пробою на землю (наприклад, якщо батарея в кімнаті пощипує ударами струму, десь погано ізолювали).
- Якщо все гаразд, по всій кімнаті розстилається поліетиленова плівка. Її завдання — запобігти випадковому пошкодженню плівки при подальшому монтажі, захистити її від пилу та вологи.
Далі процес монтажу залежить від типу покриття для підлоги, яке буде укладатися зверху. У випадку з ламінатом або паркетом вони монтуються звичайним способом. При цьому можна обійтись без підкладки. З лінолеумом трохи складніше:
- На поліетиленову плівку по всій площі кімнати укладають листи фанери або плити OSB. Їх потрібно кріпити до основи шурупами. При цьому важливо стежити, щоб шурупи не проткнули плівку.
- Зверху стелиться лінолеум. Після того як він відлежиться, його притискають плінтусами.
Укладати плівкову інфрачервону теплу підлогу під ковролін рекомендується, т.я. через це є ризик перегріву плівки та скорочення терміну її експлуатації.