Чиновники-посібники рейдерів мають нести невідворотну персональну майнову відповідальність — бізнес-спільнота


>Нова українська влада повинна затвердити чітку й зрозумілу міжвідомчу інструкцію для ГПУ, МВС і СБУ стосовно того, як швидко та ефективно розслідувати випадки рейдерських захоплень, а також розробити алгоритм притягнення чиновників-посібників рейдерів до майнової відповідальності. Такого висновку дійшли учасники круглого столу “Про захист внутрішнього інвестора та боротьбу з рейдерством”, що пройшов в “Укрінформі“.

Експерт будівельної галузі, член Ради директорів Конфедерації будівельників України та керуючий власник девелоперської компанії “ОМОКС” Олексій Кулагін висловив упевненість, що за наявності політичної волі остаточно покінчити з таким явищем як рейдерство в Україні можна всього за тиждень. На його думку, зробити рейдерство нецікавим для грабіжників може тільки невідворотна відповідальність.

“Для цього не потрібно жодних законів — лише розробити міжвідомчу інструкцію (ГПУ, СБУ, МВС тощо) для того, щоб визначити методику розслідування даних випадків. Якщо в цих схемах з’явився чиновник, треба задіяти також ДБР”, — заявив власник компанії “ОМОКС”.

Він також запропонував розглядати блокування роботи підприємств як економічну диверсію проти держави під час бойових дій. “Є стаття 206 КПК України — блокування роботи підприємств. Будь-яке блокування наносить збитки. Наприклад, в мене вже є збитки, підтверджені експертизою КНДІСЕ (Київський науково-дослідний інститут судових експертиз), і я чекаю, коли дійде до пред’явлення. А до пред’явлення воно повинно дійти, коли пройдуть всі слідчі питання. Тому слідчі процедурні питання повинні проходити в більш швидкому темпі. Ми маємо припинити економічні диверсії в нашій країні. А враховуючи, що зараз йдуть бойові дії, це вже треба вирішувати не судом звичайної юрисдикції, а трибуналом”, — розповів Олексій Кулагін.

Читайте також:

Президент Всеукраїнського союзу виробників будматеріалів Іван Салій бачить вирішення питання рейдерства у свій спосіб і стверджує, що неабияку роль у рейдерських схемах мають представники державних інституцій:

“Треба зменшити кількість чиновників і кількість перевіряючих силовиків. Тому що нормальні бізнесмени хочуть працювати чесно. СБУ, прокуратура, МВС і суди блокують підприємство, зупиняють, не дають робочому працювати. Хто ж податки сплатить? Закони в нас може й кращі, ніж в інших, але вони не працюють. Потрібно підготувати звернення із 10 пунктів на півтори сторінки і донести персонально до кожного депутата у Верховній Раді і до Кабміну, бо проблема не тільки в законі, проблема в моралі”, – зауважив Іван Салій.

Народний депутат України Андрій Немировський долучився до думки, що відповідальність за грабіжницькі схеми несуть корупціонери в органах влади і наголосив на тому, що зміни законодавства дійсно потрібні, в першу чергу для того, щоб ліквідувати наслідки скоєних злочинів і допомогти постраждалим від рейдерських дій.

“Українське рейдерство досягло вже таких масштабів, що загрожує усій економіці нашої держави, і воно неможливе без усіх гілок влади, у ньому задіяні корумповані чиновники, правоохоронці та усі гілки влади. Потрібно зробити механізм, за яким буде працювати нова влада, змінювати законодавство. Перш за все у нас недосконале законодавство щодо покарання за такі злочини, також є прогалина у поверненні майна справжнім власникам. Постраждалих десятки тисяч по всій Україні. Потрібна державна політика, щоб надати допомогу людям, які не можуть себе захистити”, — заявив нардеп Немировський.

Про персональну відповідальність посібників рейдерів говорив і Андрій Семидідько – голова Антирейдерського союзу України. Та закликав створити єдину інформаційну платформу з низкою дос’є на злочинців при посадах та у погонах.

“У зла є конкретне прізвище, ім’я та по-батькові, звання та посада. Ці люди мають стати нерукопожатними. І до того ж мають нести персональну майнову відповідальність, тільки це може їх зупинити, — сказав Семидідько і висловив свою ідею щодо боротьби з цим явищем. — Рейдери користуються розрізненістю. Необхідно створити інформаційну платформу, щоб розголошувати розробників і виконавців рейдерських схем”.

Модератор заходу — віце-президент українського представництва Міжнародної торгової палати (ICC) Сергій Козін розповів про міжнародний досвід його організації в цьому напрямку, а також висловив свої пропозиції.

“Можливо, нам треба зробити реєстр спірних питань та особистостей і, як сайт “Миротворець”, його доповнювати, якимось чином колегіально його робити. В нашого суспільства дуже великий запит на справедливість. Бізнес і люди, які не отримали відповіді на свої питання, йдуть до Європейського суду. Ми маємо дуже багато рішень Європейського суду проти держави Україна щодо незахисту їх прав. І тому, можливо, ця пропозиція буде сприйнята “на ура” новим керівництвом держави. Для того, щоб тих людей, які були причетні до певних рейдерських схем, вносити в цей реєстр, на публічний громадський осуд”, — підкреслив Сергій Козін.

Він додав, що Міжнародна торгова палата має свою штаб-квартиру в Парижі, а в Україні діє її представництво. “Це самоврядна організація, якій 100 років, і яка займається якраз вирішенням спірних питань. Це вона заснувала такий орган, як Міжнародний арбітражний суд і Бюро фінансових розслідувань, на яке зараз спирається Європа, для того, щоби розслідувати оборудки, пов’язані з відмиванням “брудних” грошей”, — зауважив експерт.

За результатами круглого столу було вирішено направити офіційні листи з зауваженнями та пропозиціями до силових органів та звернення до нового складу Верховної Ради.

Нагадаємо, в липні представники української бізнес-спільноти звернулися до ДБР з вимогою розслідувати участь Міністерства юстиції в рейдерських схемах із використанням державного реєстру майнових прав. Підприємці, що постраждали від рейдерських захоплень, впевнені, що ці схеми не могли бути створені та функціонувати без участі керівництва Мін’юсту.

 

0 comments on “Чиновники-посібники рейдерів мають нести невідворотну персональну майнову відповідальність — бізнес-спільнота

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Нові коментарі
    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах