Ґрунт на підсипку ділянки. Різниця між супіском, суглинком та глиною


В сучасному будівництві будинків, котеджів важко обійтися без грунту. Грунт на підсипку знайшов своє широке застосування.

Підсипку (так називають в народі) видобувають різними способами. Найчастіше її копають з котлованів. Після цього ґрунт вантажать на самоскиди та везуть на потрібну ділянку. Там її розрівнюють за допомогою екскаватора-навантажувача (або бульдозера, якщо великі обєми) та ущільнюють віброплитою або котком.

Завдяки тому, що цей ґрунт є побічним продуктом, він відносно недорогий і основні витрати пов’язані з його доставкою. Залежно від регіону видобування ґрунт для підсипки може бути піщаним, суглинистим або глинистим за своєю структурою.

Сфери використання:

  • Ґрунт використовують для підсипки дялянок, зворотньої засипки фундаментів, під час облаштування доріг та тротуарів.
  • Також ґрунт застосовують для заповнення низин і створення рівних поверхонь на ділянках.
  • Шар ґрунту після його трамбування (котком або віброплитою) зміцнює основу майбутньої споруди.
  • Ґрунтом засипають яри, траншеї, ями та пазухи котлованів.
  • Штучно створені рекреаційні зони також підсипають ґрунтом, аби створити різноманітні форми ландшафту, які відрізняютсья від «материнського».

Незалежно від сфери застосування, важливо обрати якісний ґрунт, який відповідає конкретним вимогам проєкту, щоб забезпечити надійність та ефективність роботи.

ТОВ “Емеральд-Стоун” продає та доставляє ґрунт на підсипку та пропонує ознайомитися з основними її видами.

Різновиди грунту на підсипку ділянки

Супісок (піщаний грунт)

Піщаний ґрунт, вміст піску (піщаних частинок) в якому складає 50 та більше відсотків. Супісок добре пропускає воду, що запобігає накопиченню вологи, швидко ущільнюється і забезпечує хорошу стабільність. Його найчастіше використовують для будівництва доріг.

Суглинок (глинистий грунт)

Грунт, в якому переважає глиниисти склад. Вміст глини від 50 відсотків. Суглинистий ґрунт містить певну кількість органічних матеріалів, має середню пластичність, що дозволяє йому дещо змінювати форму без руйнування. Він зазвичай використовується в садах і для формування ландшафтів.

Глина

Буває різних видів та кольорів. Глинистий ґрунт відштовхує воду, тобто не пропускає її. Він дуже пластичний і може значно змінювати об’єм при зміні вологості, що потрібно враховувати при його використанні. Він корисний для створення водонепроникних бар’єрів або «замку».

З іншими різновидами грунтів ви можете ознайомитися на сайті компанії Емеральд-Стоун.

0 comments on “Ґрунт на підсипку ділянки. Різниця між супіском, суглинком та глиною

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *




Нові статті




Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах