Міністр Чернишов провалив всі свої будівельні проекти


Нинішній міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов активно просував кілька будівельних мегапроектів, але жоден з них за 7 років так і не був реалізований. Про це йдеться в статті «Як міністр Чернишов був забудовником, але нічого не побудував».

Журналісти відзначають, що в Харкові і Києві компанії Чернишова планували побудувати величезні торгові центри і технологічні парки, під що збирали гроші інвесторів, але всі ці проекти залишилися на папері.

Зокрема, Чернишов планував побудувати великий трирівневий торгово-розважальний центр Levada Mall в самому центрі Харкова на проспекті Гагаріна, площею 85 000 кв м. Його здача в експлуатацію було заплановано на кінець 2015 року. З тих пір, як не важко порахувати, пройшло майже п’ять років, але Levada Mall досі існує тільки на папері. Така ж доля недобудови спіткала і ще один харківський «прожект» Чернишова — ТРЦ Cosmo Mall, що планувався в районі ринку «Барабашово». Як повідомив Чернишов в 2016 році, реалізація цих проектів «тимчасово припинена».

Читайте також:

Наступну своє велике будівництво Чернишов задумав вже в столиці. У 2013 році, компанії Чернишова почали просувати мегапроект «Київська бізнес-гавань». На території столичної Троєщини в більш ніж 300 га планувалося спорудити цілий ділової «місто в місті» з 20 тисячами нових робочих місць.

У 2013 року КМДА на чолі з Олександром Поповим навіть підписала з Чернишовим договір про наміри. Причому зроблено це було з особливою помпою в присутності тодішнього прем’єр-міністра Миколи Азарова.

Втім, ідея троєщинської «Бізнес гавані» все ще жива і отримала схвалення наступного мера Києва Віталія Кличка. У 2017 році прес-служба КМДА повідомляла, що ідея «Бізнес гавані» реанімована. А в 2019 році, коли Чернишов з простого бізнесмена перетворився в голови Київської обласної державної адміністрації, в підготовленому Кличко генеральному плані столиці виявилася і «Бізнес-гавань» разом з новими робочими місцями.

Також Чернишов пропонував столичної влади трохи більше скромний, але теж грандіозний план по будівництву Asia Trade & Technology Park. По суті, він мав би стати величезним базаром китайських товарів, під який нинішній міністр розраховував залучити китайських же інвесторів, однак за останні сім років ні Бізнес-гавань, ні Asia Trade не просунулися в реалізації

З огляду на те, що всі великі проекти нинішнього міністра розвитку територій так і залишилися на папері, деякі експерти побоюються, що насправді компанії Чернишова нічого будувати не збираються, а всі ці проекти потрібні лише для того, щоб отримати від держави пільги і преференції.

У свою чергу, ряд видань висловлюють обережне припущення, що подібні «Бізнес-гавані» будівельні мега-проекти можуть взагалі бути економічної аферою, яка має на меті «отримати під ці прожекти землю і гроші — а потім кинути і інвесторів, і київську владу

Жоден проект Чернишова за сім років його активної діяльності як забудовника, не дивлячись на весь їх розмах і величезні амбіції, не просто не був реалізований, але навіть не стартував, має насторожити, а чи відповідають реальні можливості Чернишова його амбіціям і, що найголовніше, амбіціям держави. чи не вийде так, що вся його діяльність на посту міністра розвитку громад і територій принесе такий же нульовий результат, як і його будівельні проекти.

0 comments on “Міністр Чернишов провалив всі свої будівельні проекти

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *
Нові статті
Нові коментарі
    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах