Силікат чи газобетон? Силікатний блок чи газоблок?


 

Силікат чи газобетон? Силікатний блок чи газоблок? Чи можуть два настільки різні за своїми властивостями вироби служити будівельними матеріалами для стін нашого будинку? Цим питанням задаються багато інвесторів. Звичайно, прийнявши правильне рішення, це допоможе ознайомитися з характеристиками та властивостями обох матеріалів

Силікат чи газобетон?

З чого виготовляються силікати та газобетон?

Силікатні вироби та ніздрюватий бетон виготовляються з майже однакової сировини, але різні технології виробництва означають, що ми отримуємо матеріали з абсолютно різними властивостями. В обох випадках основними інгредієнтами є вапно, пісок і вода (лише деякі види газобетону – так званий темний бетон – виготовляються з додаванням золи та цементу)

Силікатні вироби виготовляються в процесі формування піщано-вапняної маси на пресах, потім їх автоклавують в атмосфері водяної пари й дозрівають. Завдяки пресуванню частинок матеріалу та властивостям зв’язування вапна виходить високоміцний продукт. При виробництві ніздрюватого бетону до піщано-вапняної маси додають піноутворювач, в результаті чого шихта набухає під час автоклавування, що збільшує її об’єм у кілька разів. Спінений блок ріжеться до необхідних розмірів і після закінчення терміну дозрівання стає продуктом, готовим до використання

Асортимент

Силікатні вироби пропонуються у вигляді суцільних або порожнистих блоків, звичайної та фасадної цегли, вентиляційної та перемичної арматури. Технологія виробництва силікатів забезпечує високу точність розмірів (до 1 мм), тому для з’єднання елементів можна використовувати тонкошарові клейові розчини

Встановлення готової перемички

Існують також стінові матеріали з вхідними отворами і виступами, сформовані на бічних стінках, що дозволяє не тільки усунути необхідність нанесення розчину на вертикальні шви, але й полегшує отримання рівної й гладкої поверхні стіни. Стінові елементи виготовляються у двовимірних серіях, виходячи з розмірів стандартної цегли (довжина 25 см, висота 6,5 см) або модульних розмірів (довжина 38 см, висота 19 см)

Газобетонні матеріали – це в основному блоки та плити, а також додатковий асортимент перемичок та панелей перекриття. Блоки використовуються для будівництва зовнішніх і внутрішніх стін товщиною 12-40 см, тоді як плити використовується для оздоблювальних робіт. Типові розміри (довжина х висота) блоків складають 49 х 24 см або 59 х 24 см, але також випускаються елементи з модульними розмірами висотою 20 см. Як і силікати, вироби з газобетону характеризуються високою точністю розмірів, що дозволяє використовувати для з’єднання тонкошарових розчинів

Характеристики ніздрюватого бетону та силікату

Поширена думка, що силікати, також відомі як вапняно-піщані вироби, є міцним, важким матеріалом з низькою теплоізоляцією. З іншого боку, газобетон сприймається як легкий, теплий, але незначної міцності. Ця спрощена характеристика не повністю показує всі властивості обох матеріалів, і перш за все, вона не визначає оптимальних застосувань для них

Велика маса силікатних виробів, що сприймається як дефект при транспортуванні та кладці, позитивно впливає на здатність придушувати шум, і водночас забезпечує стабільні теплові умови всередині будинку. У такій стіні тепло накопичується, а це означає, що воно накопичує і підтримує енергію не тільки від системи опалення, але й від інших джерел (сонячного світла, людей всередині, освітлення), і будинок повільно охолоджується.

Читайте також:

Однак бувають ситуації, коли сильне накопичення тепла може бути невигідною особливістю – наприклад, у будинку відпочинку, який часто відвідують, але відвідують його лише короткий час, де ми довго чекатимемо, поки охолоджені стіни нагріються

Газобетон, особливо в одношаровій стіні, має значно меншу здатність акумулювати тепло. Це визначається не тільки меншою вагою в обсязі, але і середньою температурою всередині – в утепленій силікатній стіні температура подібна до тієї, що переважає всередині будинку, тоді як в одношаровій  газобетонній стіні вона відповідає приблизно половині різниці температур всередині та ззовні будівлі.

Обидва розглянуті матеріали характеризуються міцністю на стиск, достатньою для спорудження конструкційних стін в приватних будинках. Однак, будуючи з легких різновидів газобетону, слід звертати увагу на допустимий одиничний тиск при точкових навантаженнях – наприклад, в місцях колон або там, де встановлені стельові балки. У таких місцях т. зв подушка, бетон або цегла розподілить навантаження на більшу площу

Силікат чи газобетон? Силікатний блок чи газоблок?

Порівняння параметрів ніздрюватого бетону та силікатів
Параметри Газобетон Силікати
об’ємна маса 400-700 кг / м3 1400-1800 кг / м3
міцність на стиск 1,5-4 МПа 10-30 МПа
відносна паропроникність µi 5.7 8.10
акустична ізоляція середня дуже добре
час накопичення тепла швидко довго
водопоглинання до 40% до 15%
морозостійкість відносна повна
стабілізація вологості повітря швидко довго

Газобетон, залежно від сорту, отримує різні теплові параметри; саме вони багато в чому визначають його долю. З легких версій 400 та 500 одношарові стіни можна зводити товщиною в економічно обґрунтованих межах (до приблизно 40 см), досягаючи теплопропускання, подібного до того, який необхідний для ізольованих стін (приблизно 0,3 Вт / м² • К). Стіни з силікатних виробів, навпаки, вимагають ізоляції з товщиною понад 12 см.

Досить серйозним обмеженням у використанні газобетону є його високе водопоглинання, тому його не слід використовувати в частинах будівлі нижче рівня землі. Ця особливість також пов’язана з обмеженою морозостійкістю. Хоча за нормальних умов використання поглинена вода не повністю заповнює пори у своїй структурі й не лопається, якщо замерзне, однак у разі повної тривалої гідратації заморожений газобетон може бути пошкоджений.

Великий об’єм пор також робить газобетон тривалий час сухим, коли він намокає. Якщо тоді ми покриємо змочену стіну ізоляцією з низькою паропроникністю – наприклад, пінополістирольні плити – це може призвести до серйозних проблем. При обмеженій здатності передавати вологу назовні, вона буде проникати всередину будинку.

Застосування у зовнішніх стінах

Обидва матеріали мають свої переваги та недоліки, тому найважливіші вимоги користувача повинні визначати їх вибір. Вартість будівництва також важлива, але порівнюючи витрати слід враховувати стан обробки стін за певною технологією та можливу теплоізоляцію. Зовнішні стіни з силікату повинні бути побудовані як сендвічі, з теплоізоляцією з вати або пінополістиролу, у дво- або тришаровому варіанті.

З іншого боку, елементи з газобетону дозволяють зводити одношарову стіну, теплоізоляція якої буде тісно залежати від товщини та типу використовуваних блоків. Стіни з утеплювачем також можуть бути виготовлені з ніздрюватого бетону – найчастіше як двошарових стін – тоді теплові властивості самого бетону відіграють менш важливу роль.

Як і у дво- або тришаровій стіні з силікату, цей матеріал служить лише несучою конструкцією, його товщина може бути обмежена до необхідного мінімуму, що визначається вимогами жорсткості стінки та несучої здатності. Як правило, в приватних будинках 15-18 см є досить товстими несучими стінами. З іншого боку, шар ізоляції не повинен мати товщину менш як 12 см, оскільки лише тоді можна досягти необхідної теплопроникності U нижче 0,3 Вт / (м² • К).

У випадку тришарової конструкції перегородки можна встановити навіть 20 см ізоляції, що дозволить отримати теплоізоляцію U = 0,2 Вт / (м² • К), але найпоширенішою є ізоляція товщиною 14-16 см. У двошаровій стіні – хоча деякі виробники систем теплоізоляції допускають використання утеплювача товщиною більше ніж 12 см – це досить ризиковано. Якщо ми хочемо отримати більш високу теплоізоляцію, краще зупинити свій вибір на тришаровій стіні. В обох технологіях як утеплювач можна використовувати як мінеральну вату, так і пінополістирол, але у випадку тришарової стіни використання вати вимагає створення вентиляційного прорізу між фасадом та утеплювачем.

Силікат чи газобетон? Силікатний блок чи газоблок?

Конструкція стін з теплоізоляцією виключає – за умови їх правильного виготовлення – можливість теплових мостів, що забезпечує рівномірну теплоізоляцію всієї поверхні зовнішніх стін.

Газобетонні блоки, призначені для одношарових стін, дозволяють отримати теплоізоляцію приблизно на рівні 0,3 Вт / м² • К при товщині стінки 36-40 см. Однак така стіна не є однорідною в тепловому відношенні, оскільки розміщені в ній конструктивні елементи – перемички, стельові оправи – зменшують теплоізоляцію в місцях сидіння. Теоретично стик елементів також може спричинити теплові містки.

На практиці ця проблема усувається використанням тонкошарового або теплоізоляційного розчину. Тому при будівництві одношарової стіни необхідно приділяти особливу увагу додатковій ізоляції елементів конструкції та уникати глибоких канавок у зовнішніх стінах (наприклад, для каналізаційних труб), оскільки в цих місцях показник теплоізоляції значно впаде.

Проблема теплових мостів практично не існує, якщо ми будуємо двошарову стіну з газобетону. Його ізоляція може бути тоншою, ніж у випадку використання силікатних елементів; проте, ми отримаємо однаковий рівень теплоізоляції. Однак на практиці застосовуються шари ізоляції товщиною 8-10 см з товщиною несучої стінки 24 см, що дозволяє отримати теплоізоляцію U = 0,25-0,27 Вт / (м² • К)

Внутрішнє використання

Внутрішні несучі та перегородкові стіни не повинні відповідати вимогам гарної теплоізоляції, але важливо, щоб вони забезпечували високу акустичну ізоляцію, а також мали високу стійкість як до стиску, так і до навантажень, пов’язаних із прикріпленням до них важких предметів. Для таких застосувань силікатні вироби будуть більш придатними, ніж ніздрюватий бетон (особливо його легкі різновиди)

Наприклад, акустична ізоляція 42 дБ може бути досягнута у випадку силікатів навіть при товщині стінки 8 см, коли при використанні газобетону буде потрібно зведення стіни принаймні вдвічі товщі. Подібні проблеми може спричинити кріплення важких шаф на стіні з легкого типу газобетону; причиною буде погана фіксація анкерів у досить м’якому матеріалі. Однак далеко не в кожному випадку цегляне оздоблення внутрішніх стін силікатом буде найкращим рішенням.

Це важкий матеріал і тому вимагає попереднього проектування відповідних підсилень в конструкції стелі. Проблемним через твердість силікатних елементів може бути також прорізування монтажних борозд в них, особливо якщо стіни повинні бути покриті тонкошаровою штукатуркою, під якою неможливо сховати електропроводку

Інше використання

Вироби з силікату або ніздрюватого бетону – це не тільки стінові матеріали, а й вироби, що використовуються у виробництві інших будівельних елементів. Вентиляційні фітинги силікатні дозволяють плавно розміщувати всередині готових, окремих або згрупованих вентиляційних каналів.

Тонка фасадна плитка використовується для обробки, наприклад, плінтусів будинку , а також облицювання терас або стовпів огорожі. Також доступні збірні перемички, що позбавляє потреби в опалубці. Елементи ніздрюватого бетону у вигляді плитки товщиною 5-10 см зазвичай використовуються при будівництві ванн, душових піддонів або острівних кухонь.

Ці плитки легко різати дерев’яною пилкою до необхідних розмірів, а рівна і гладка поверхня полегшує обробку штукатуркою або керамічною облицюванням. Збірні армовані перемички та плити перекриття також використовуються

Силікат чи газобетон? Силікатний блок чи газоблок?

РЕЗЮМЕ

Щоб зробити правильний вибір між силікатами та газобетоном, слід точно визначити свої очікування

  • Якщо нас особливо турбує час, ми швидше зведемо стіну з великих та легких бетонних блоків. Досягнувши теплоізоляції, порівнянної з двошаровою стіною з силікату
  • Силікатна тришарова перегородка, крім хороших та стабільних теплових умов всередині будівлі, забезпечить їй чудову акустичну ізоляцію. Однак конструкція такої стіни є більш складною, ніж одно- або двошарова стіна
  • Прикріплення дуже важких меблів та предметів до стіни з газобетону може бути важким завданням. А то й неможливим, тоді як будівництво перегородкових стін з важкого силікату вимагає належного посилення конструкції

Що б ви не шукали, будь ласка, не бійтеся зв’язатися з нами, ми можемо вам допомогти!

0 comments on “Силікат чи газобетон? Силікатний блок чи газоблок?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах