Перед тим, як вирушати в меблевий магазин, слід визначитися не лише з габаритами, формою та стилістикою предметів облаштування оселі, а й з їх колірною палітрою. Якщо кольори обрані правильно, всі деталі інтер’єру виглядають гармонійно і складається враження цілісного простору. Грамотний підбір меблів дозволяє візуально збільшити або зменшити розміри приміщення, а також додати йому об’єм. Сьогодні виробники пропонують широкий асортимент моделей у різних забарвленнях: так, можна обрати меблі Вітал в Києві на будь-які вподобання, для різних кімнат та напрямів інтер’єру. А, щоб було простіше вирішити, який варіант – світлий чи темний, вибрати, варто ознайомитися з особливостями кожного з них.
Які плюси та мінуси світлих меблів?
Світлі барви представлені не лише класичним білим кольором – це можуть бути також пастельні варіації, а також природні тони світлих порід деревини. Зазвичай така гама чудово передається екранами смартфонів та комп’ютерів, тому зручно замовити меблі онлайн, і не хвилюватися, чи очікування зійдуться з реальністю. Крім цього, у світлого меблювання ще багато плюсів:
- Підійде для кімнат будь-якої площі та конфігурації. Світлі предмети відбивають сонячні промені й розширюють простір, тому навіть найменше приміщення здаватиметься більше.
- Світлі меблі не притягують пил, на них не видно розводів та відбитків пальців. Значить, потрібно менше догляду за поверхнями.
- Універсальність, адже світлі тони застосовуються у всіх стильових рішеннях. Отже, не доведеться міняти елементи інтер’єру, якщо захочеться створити інший дизайн у кімнаті.
- Гармонійність та можливість змін. Світлі тони дозволяють використовувати будь-який креатив в оформленні та декорі. Такі меблі для дому легко поєднуються з різними кольорами, включаючи чорний та темно-коричневий.
З недоліків можна виділити помітність забруднень на диванах, кріслах та пуфах Так, якщо на шафах та полицях пилу практично не видно, то зі світлою текстильною обшивкою – це проблема. Будь-яка цятка відразу проявиться на такому тлі, а якщо в будинку проживають маленькі діти та тварини, то подібні кольори краще залишити для стін та корпусних меблів.
Що враховувати, плануючи купити меблі у темних тонах?
Чимало людей вважає, що темні предмети інтер’єру «крадуть» простір і роблять його незатишним. У маленькій квартирі − це правильна позиція, та якщо приміщення просторе, можна дозволити собі меблювання у темних кольорах. Та, навіть якщо кімната досить компактна, при продуманому підході можна вписати такі предмети в інтер’єр. Так, наприклад, темна шафа з дзеркальними фасадами та глянцевим корпусом може мати не менш гармонійний вигляд у невеличкій кімнаті, ніж аналог світлого тону, зокрема, в оточенні світліших стін, стелі та підлогового покриття. Також має значення й світло – бажано, аби його було достатньо.
Власники будинків та квартир цінують темне меблювання за такі переваги:
- Практичність диванів та м’яких крісел, де менш видно забруднення. Плями з темних предметів видалити набагато легше, ніж зі світлої оббивки.
- Елегантність та благородний зовнішній вигляд. Темні меблі виглядають у будь-якому сучасному інтер’єрі дорого, підкреслюючи вишуканий смак мешканців.
- Відсутність необхідності в додаткових акцентах. Насичені кольори самі по собі привертають увагу, так що такі меблі будуть у буквальному сенсі «задавати тон» інтер’єру.
Втім, слід зважати, що на темному корпусі шаф та полицях, зокрема, якщо поверхня глянцева, доволі помітний пил та сліди від пальців, тому при придбанні таких екземплярів потрібно регулярно проводити прибирання, інакше в протилежному випадку вони вже не справлятимуть очікуваного враження витриманої розкоші.