Золотовалютні резерви в Україні продовжили своє зростання, все більше нівелюючи міфи про дефолт


Золотовалютні резерви України та привид дефолту.

Що ж, пані та панове, поговоримо про золотовалютні резерви України і неминуче що супроводжує їх у ЗМІ, як гібридних, так і деяких українських, що особливо сумно, примари дефолту.

Як бачимо, в липні ЗВР України встановили шестирічний максимум і склали $ 21,8 млрд збільшившись за місяць на 5,8% або $ 1,2 млрд. У серпні НБУ продовжив скуповувати валюту, вже меншими, але все ж наповнюють ЗВР темпами. Зокрема, минулого тижня було викуплено $ 20 млн, з 5 по 9 серпня було викуплено $ 156 млн, з 12 по 16 серпня $ 59,8 млн і т.д.

Читайте також:

Тобто, продовжилася тенденція скупки валюти, а не її зливу. І в цілому з початку року НБУ викупив з валютного ринку вже більше $ 3,2 млрд, в той час як продажі склали близько $ 250 млн.

А тепер найголовніше. З урахуванням українських ЗВР, які за підсумками серпня вже перевищують $ 22 млрд, наскільки реальний для України дефолт?

Згідно з методологією МВФ, золотовалютні резерви країни повинні забезпечувати 3-х місячний чистий імпорт цієї країни. І тільки при падінні ЗВР нижче даного показника може обговорюватися питання дефолту за зобов’язаннями, але не бути дамокловим мечем і невідворотністю.

Тим часом, при обсязі резервів України більше $ 22 млрд з урахуванням місячного імпорту обсягом $ 6 млрд вони покривають більше 3 місяців оного. Тобто, згідно з методологією МВФ тут навіть говорити нема про що. Хіба що тільки з метою переслідування своїх особистих, що дестабілізують обстановку в країні цілей.

uc.od.ua

0 comments on “Золотовалютні резерви в Україні продовжили своє зростання, все більше нівелюючи міфи про дефолт

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Нові коментарі
    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах