Архітектура Цюріха: самі інстаграмние будівлі міста


Цюріх асоціюється з історичним центром, бруківкою і старовинної протестантської церквою Grossmünster. Мало хто з гостей міста очікує побачити інший Цюріх — ультрасучасний, відкритий до експериментів і пошуку нових архітектурних рішень. Розповідаємо про самі незвичайні міські об’єкти Цюріха, які точно повинні з’явитися в вашому Instgaram.

Landesmuseum

Швейцарський національний музей приверне увагу гостей Цюріха не тільки своєю значною колекцією, але і примітною архітектурою. Нинішня будівля була побудована в 1898 році за проектом Густава Гулля в формі міського шато епохи Французького Ренесансу. У 2016 році до архітектурного ансамблю музею було додано ультрасучасне будова з бетону, проект якого був виконаний базельским бюро Christ & Gantenbein, — спроба поєднати старе і нове увінчалася успіхом.
Zürcher Hochschule der Künste (ZHdK) Toni-Areal
Будівля, де зараз розташовується Цюріхський університет мистецтв, колись займав найбільший в Європі молочний завод. Воно було перебудовано архітекторами бюро EM2N і являє собою відкриту структуру з кількома входами — в тому числі і на місці колишнього вантажного підйому заводу. Відкритість вводить будівлю в діалог з навколишнім світом, а багато простору задумані як точки дотику між університетом і громадськістю: на території можна знайти невеликий театр на 200 місць, багатоцільовий зал на 500 чоловік, великий зал на 1100 місць і найбільший, який вміщує 3000 чоловік .

Читайте також:


K.I.S.S.
Цей житловий комплекс, що нагадує картину Хундертвассера і містить 46 індивідуально оформлених мезонетов, знаходиться недалеко від стадіону Летцигрунд в західному районі Цюріха. Північний фасад, що виходить на Баденерштрассе, відразу кидається в очі вікнами в різнокольорових металевих рамах, а задня частина будівлі всіяна десятками барвистих балконів і терас.

Prime Tower
126-метрова вежа Прайм була завершена в 2011 році. З її висоти відкривається вражаючий вид на колишню промислову зону, яка сьогодні є серцем модного кварталу Цюріх-Вест. Вежа примітна своєю формою: два прямокутника зі скла і металу переходять в третій, причому контури будівлі змінюються в залежності від перспективи, а освітлення, погодні умови і кут зору можуть створювати ілюзію світиться вежі.


Schulhaus Leutschenbach
В одному з найцікавіших з точки зору архітектури будівель міста розташовується початкова школа. Зовнішня сталева конструкція і скляний фасад створюють враження строгості, інтер’єр ж, навпаки, передбачає неймовірну відкритість і гнучкість, співзвучні з сучасними методами навчання. На останньому поверсі школи розташований засклений тренажерний зал з панорамним видом, що створює ілюзію занять на відкритому повітрі, а класні кімнати відокремлені один від одного не стінами, а напівпрозорим промисловим склом.

Bahnhof Stadelhofen
Станція Штадельхофен була побудована в 1894 році. Століття по тому, в кінці XX століття виникла необхідність в розширенні — і проект дістався який навчався в Цюріху іспанському архітектору Сантьяго Калатрава. Для платформ Калатрава розробив відкритий, частково прозорий навіс з бетону і сталі, що нагадує ребра бика, спроектував підземну торгову зону з вражаючими орними воротами і включив в ансамбль галерею, що веде до посадочній платформі.

MFO-Park
Майданчик колишньої фабрики на півночі Цюріха тепер оточена сталевою конструкцією з подвійними стінками з решітки, відкритої з трьох сторін і повністю оповитої виноградними лозами. Сходові марші і балкони задумані як місця для прогулянок, а на даху розташована тераса, з якої відкривається вид на квартал Цюріх-Норд. Влітку парк часто використовується для міських заходів, фестивалів і кінопоказів під відкритим небом.

Freitag
Вежа Фрайтаг — це 19 складених транспортних контейнерів, що піднімаються на 26 метрів над землею. Контейнери були спеціально доставлені до Цюріха з Гамбурга, щоб скласти з них «перероблений хмарочос», з вершини якого відкривається вражаючий вид на колишній промисловий квартал, пульсуючий сьогодні новим життям.


Hunziker Areal
Квартал Хунцикер на півночі Цюріха — один з новаторських проектів міського розвитку. 13 абсолютно різних будівель, спроектованих п’ятьма архітектурними бюро, утворюють житловий комплекс, що гармонійно вписується в навколишню середу. Будь-який бажаючий може взяти участь в екскурсії по території або провести одну або кілька ночей в гостьовому будинку

0 comments on “Архітектура Цюріха: самі інстаграмние будівлі міста

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах