Про ламинате багато сказано і багато написано, але у обивателя все ще залишаються сумніви щодо можливостей цього підлогового покриття. Разом з фахівцями розбираємося у всіх достоїнствах ламінату і шукаємо його недоліки.
Прекрасний імітатор
Дизайнерські можливості ламінату вище всяких похвал. Він може імітувати різні породи дерева, камінь, художній паркет, мати вигляд уявної істёртості або блищати глянцем. Варіантів забарвлень на тисячі. Багато колекцій виглядають так ефектно, що дизайнери із задоволенням декорують ламінатом акцентні стіни.
Представлений на ринку широкоформатний ламінат великого розміру дозволяє не тільки скоротити число стиків при значній площі укладання, але краще імітувати натуральну дошку.
Клас ламінату, товщина, водостійкість
Всі ці параметри впливають не тільки на ціну. Від правильно обраного класу залежить зносостійкість покриття. Наприклад, деякі виробники дають довічну гарантію на ламінат найвищого 34-го класу, якщо той експлуатується в житлових приміщеннях. Близько 10-15 років таке підлогове покриття буде служити в ресторанах, готелях, магазинах. Воно не боїться механічних навантажень, сонячних променів, перепадів температур.
Товщина ламінату — ще одна важлива властивість, що визначає його експлуатаційні властивості. Від товщини залежать теплофізичні характеристики статі і його звукоізоляція. Товщина дошки може досягати 12 мм, але такий ламінат не рекомендується укладати з системою «тепла підлога».
Що стосується ставлення ламінату до води, то більшість марок мають вологостійкість, вони не бояться забруднювачів і вологого прибирання, але якщо надлишок води потрапить в стик, то дошка набрякне. Але є ламінат, який можна укладати в приміщеннях з високою вологістю, наприклад, у ванній. Він здатний протистояти тривалому впливу води. Домагаються водостійкості різними методами. Наприклад, краю панелей ламінату з колекції Commercial Stone Alloc просякнуті гарячим воском. Полівінілхлоридний ламінат Aquafloor (Dumaplast n.v., Бельгія) не вбирає вологу ні в рідкому, ні в пароподібному стані і може використовуватися навіть в медичних установах.
Досконалі замкові пристрої
Споживач цінує легкість укладання цього підлогового покриття, і виробник зобов’язаний зробити «замок» і зручним, і надійним. Є замки пазогребневі (lock), замикаються (clik) і їх численні варіанти та удосконалення. Ігнорувати поліпшені версії не варто, адже від якості стику залежить міцність всієї конструкції і відсутність зазорів між дошками. Норвезька компанія Alloc, наприклад, запропонувала алюмінієвий замок по всьому периметру дошки: перекладати такий ламінат можна 2-3 рази, а міцність з’єднання на розрив становить 1200 кг.
Що стосується недоліків ламінату, то всі вони виникають через неправильне вибору товщини (акустичний дискомфорт), класу (недостатня волого — і зносостійкість), ігнорування правил укладання та експлуатації.