
Натяжні стелі зі світлодіодним підсвічуванням – одне з найбільш універсальних рішень. З їх допомогою можна видозмінити інтер’єр приміщень в оселі в офісах, магазинах та інших закладах.
При правильному виготовленні та монтажі термін служби складає понад 10 років. Так, на натяжні стелі Briton в Івано-Франківську надається офіційна гарантія у 12 років. Щоб збільшити тривалість експлуатації, необхідно уникати виникнення механічних пошкоджень покриття, не допускати впливу вогню, температур, вищих за 60 градусів та нижчих -5, регулярно очищувати поверхню. Догляд за стелями зі світлодіодною стрічкою нічим не відрізняється від догляду за іншими натяжними системами: регулярне сухе чищення для текстильних полотен та сухе або вологе прибирання – для плівкових.
Стрічка підходить для будь-яких полотен, як з плівки ПВХ, так і з текстилю. Це пов’язано з тим, що вона не нагрівається, а отже, не перетопить матеріалу й не спричинить інших пошкоджень. Такі пристрої можна обирати й для встановлення натяжних стель з декількома ярусами, де використовують гіпсокартонні елементи. До позитивних сторін відноситься також низьке споживання електроенергії, і можливість адаптації освітлення до потреб тих, хто знаходиться в приміщенні. Так, у деяких системах за допомогою пульта налаштовується колір та інтенсивність світіння. Саме тому часто такі конструкції вибирають для оформлення спальні, дитячої чи ванної кімнати. В останньому випадку перевага світлодіодної стрічки на стелі – стійкість до вологи.
Які типи конструкцій можна втілити, використовуючи світлодіодне підсвічування?
Найбільший попит мають такі варіанти:
- Натяжна конструкція, яка світиться по всій площині. За полотном встановлюється світлодіодна стрічка, що працює як фонове підсвічування і може бути будь-якого відтінку. Також можна монтувати стрічку за напівпрозорою плівкою – в такому разі вдасться обійтися без інших освітлювальних приладів.
- Багаторівнева система з нішею та підсвічуванням. Виготовляється спеціальна конструкція у два чи більше яруси, з просвітом між полотнами, куди вставляють стрічку. Форма може бути будь-якою.
- «Летюча» стеля. Замість звичайного кріпильного профілю за периметром стелі встановлюють спеціальний профіль, у якому розміщують світлодіодну стрічку. При увімкненні світла створюється ефект, наче матова стеля невагома, підвішена у повітрі.
- Ніша для прихованого карниза з підсвічуванням. Після монтажу спеціальної ніші для карниза на ній кріпиться стрічка, світло від якої спрямовується на штори чи тюль, підсвічуючи їх.
- Підсвічування фотодруку. Монтується ПВХ-плівка з фотодруком, яка пропускає світло, і зображення, нанесені на неї, підсвічуються зі зворотного боку. Переважно так роблять акцент на зображеннях неба чи води, щоб надати ефекту натуральності. Також можна підкреслити й узори та інші малюнки.
Ці та багато інших способів монтажу стрічки застосовують в різних стилях інтер’єру. Вибір широкий – від класики до хай-теку, мінімалізму чи сканді. Причому підсвічування може грати не лише роль декору, а й розділяти простір на функціональні зони, сприяти візуальному коригуванню його геометрії.