Стелі у декілька рівнів доречні у просторих кімнатах житлових будинків та квартир, а також в комерційних приміщеннях – офісах, магазинах, розважальних та відпочинкових закладах, ресторанах й т.д. За правильного підходу такі конструкції можуть вписатися і в обмежену площу – головне, розробити дизайн, який створюватиме правильні оптичні ілюзії. Аби натяжні стелі з двома ярусами дійсно мали привабливий показний вигляд та виправдали всі очікування стосовно якості, замовляти їх варто у надійних компаніях, наприклад, за посиланням https://www.briton.com.ua/lviv/ − виробник надає офіційну гарантію, тому можна бути впевненим у гарному результаті. У галереї робіт розміщені фото успішно виконаних проєктів, якими можна надихнутися, плануючи власний дизайн.
У чому особливості встановлення натяжних стель такого типу?
Конструктивно стеля з двома ярусами складається з профілю та полотна та декоративного елемента, яким закривають щілину між стінкою та матеріалом. Спочатку профіль монтується на чорнову основу. Ні в якому разі не можна допускати, щоб старе покриття основи осипалося: попередньо його зачищають та покривають ґрунтовкою. Відстань між натяжною системою та верхом меблів повинна складати як мінімум 0,7 м. Наперед потрібно продумати, яким чином буде розміщена електропроводка та пролягати комунікації, чи збережеться доступ до вентиляційної шахти без демонтажу стельового покриття.
За допомогою профілю вибудовується короб, до якого потім кріпитиметься багет для полотна, прокладаються направні. Далі монтується електропроводка для живлення освітлювальних приладів. Каркас після роботи обшивають гіпсокартоном, підсилюють перфорованими кутниками та шпаклюють. Натяжка та кріплення полотен здійснюється з кутів, а тоді – за периметром. Монтажну щілину приховують гнучкою стрічкою. Вкінці робляться отвори для освітлювальних приладів, накладаються термоізоляційні кільця та відбувається установка підсвічування. Для світлодіодних стрічок залишають щілини між рівнями.
Який дизайн можна реалізувати, вирішивши встановити двоярусну композицію?
Натяжна конструкція з двома рівнями виготовляється з плівки чи спеціального текстилю. Полотно гнучкіше, аніж гіпсокартон, і легко приймає бажану форму. Завдяки цьому дизайн натяжних стель дуже різноманітний. Крім східчастого другого ярусу, можна створювати об’ємні фігури:
- арки;
- куполи;
- хвилі;
- зворотні конуси, та конуси, які звисають.
Ще одна особливість – розмаїття фактур, які можна поєднувати між собою. Тобто, це може бути не лише суто матова, глянцева або сатинова стеля. В рамках однієї конструкції можна гармонійно комбінувати полотна кількох фактур, досягаючи різних ефектів. Так, глянцева поверхня відбиває світло та навколишні предмети, візуально збільшуючи висоту приміщення. Сатинове полотно володіє легким блиском, та дещо змінює відтінок з огляду на віддаль від вікна чи світильника. Матовий матеріал нагадує звичайну фарбовану стелю, лише набагато рівнішу. Слід враховувати, що тільки ПВХ-плівка представлена відразу у трьох фактурах, текстильні покриття можуть бути лише матовими чи з незначним блиском. Плівка налічує близько 200 відтінків, текстильне полотно – трохи менше. Поєднання фактур підкреслює перепади висоти та специфіку форми кожного з ярусів. Найчастіше комбінують матову та глянцеву фактуру.
Двоярусна побудова надає широкий простір для вибору освітлення. Зазвичай наявне не тільки центральне – у вигляді люстри, а й контурне, за периметром одного чи обох ярусів, навколо фігурних елементів. Для підсвічування застосовуються точкові світильники або світлодіодна стрічка. Цікаве враження справляє приховане підсвічування, коли частини конструкції ніби сяють зсередини.