Правильно вибрати земельну ділянку під будівництво будинку


 

Як правильно вибрати земельну ділянку під будівництво будинку? Купуючи ділянку для будівництва будинку, ми повинні керуватися розумом, а не серцем. Оскільки спокусившись красою нового місця, ми можемо пропустити недоліки, які ускладнять використання придбаного майна, піддають нас додатковим витратам або роблять життя там менш комфортним. Далі розберемося, чого і чому слід уникати

Рішення прийнято: ми хочемо жити в будинку. І ми не хочемо його купувати, а будуємо. Що це буде саме те, про що ми мріяли.

Але іноді краса нового місця виявляється визначальною

Як правильно вибрати земельну ділянку під будівництво будинку?

Яка ідеальна ділянка?

Ідеальною земельною ділянкою, на думку професіоналів та більшості шукачів, є квадрат або прямокутник, площею близько 1000 м². В принципі, на такій ділянці можна побудувати будь-який будинок. На ділянці 1000 м², яка є вузьким прямокутником, можливо, не вдасться побудувати просторий одноповерховий будинок. Ідеальна ділянка має вхід з півночі, що дозволить розташувати будинок таким чином, що кухня та гараж, які не потребують активного опалення та в цих приміщеннях може бути менше кількості природного світла, а сонячна сторона будинку освітить нам вітальню з півдня. З півдня ми також влаштуємо сад, вітальня відкриється великим склінням, яке не будуть оглядати сусіди, що проходять по вулиці. Щобільше, на такій ділянці найпростіше побудувати енергоефективний будинок.

Важлива примітка для любителів сонця –  на терасі з південним опроміненням, влітку без, наприклад, тентів, буде важко витримати високу температуру. Гаряча плитка пече в ноги, і під навісом може бути душно.

Читайте також:

Ідеальна ділянка під забудову – з хорошими ґрунтовими умовами

Розташована у межах досяжності всіх необхідних мереж (електроенергії, води, каналізації, газу та зв’язку). У гарному районі, можливо, навіть біля лісу. І водночас поруч із громадським транспортом (зупинка або залізнична станція), школою (якщо є діти), магазином та аптекою.

Важко знайти ідеальну ділянку під забудову в компактній міській забудові, але в передмістях та менших містах пошук її все ще є і буде реальним протягом тривалого часу.

Тож уявімо, що ми знайшли свій ідеал. Ми його купили, а потім виявилося, що ідеал не бездоганний. І навіть, що у нього є недолік. І то великий.

У цьому тексті, ми намагаємося застерегти від необдуманого придбання, здавалося б, ідеальних ділянок. Недоліки, які ми описуємо, не заважають використовувати ділянку та будувати на ній будинок. Однак вони піддають інвестора значним і непотрібним витратам, або значно чи часто зменшують комфорт проживання на новому місці протягом багатьох років.

Наведені нижче приклади не відображають цілого каталогу дефектів, лише основні з них

 • Далеко від міста – недолік ділянки під забудову
 • Дефект ділянки під забудову, прихований у паперах
 • Недоліки земельної ділянки під водою – ділянку затоплює при паводках
 • Ділянка під забудову з видом на багатоповерховий квартал
 • Приватна дорога, якою діляться із сусідами – прихований недолік ділянки під забудову
 • Вузька ділянка – дефект ділянки під забудову
 • Ділянка з нахилом – дефект ділянки під забудову
 • Ділянка з руїною – дефект ділянки під забудову
 • Погані ґрунтові умови – дефект ділянки під забудову
 • Ділянка без доступу до комунікацій – дефект ділянки під забудову

Як уникнути придбання ділянки під забудову з дефектом?

Як правильно вибрати земельну ділянку під будівництво будинку

Перевірте, перевірте і перевірте ще раз. Неодноразово спостерігайте за обраним місцем і розпитуйте сусідів.

Перш ніж купувати землю, необхідно перевірити земельний та іпотечний реєстр та місцевий план зонування. Ці документи також слід переглянути нотаріусу, з яким ми підпишемо договір купівлі ділянки. Договір, що передає право власності на нерухоме майно, буде дійсним лише в тому випадку, якщо він буде укладений у формі нотаріального акту.

Земельно-іпотечний реєстр містить інформацію про географічне місце майна, його розмір, призначення та власника, про обтяженість ділянки, наприклад, з сервітутом необхідної дороги, коли єдиною дорогою до власності сусіда є через ту, яку ми хочемо придбати, про заставу. Сервітути та іпотека передаються наступному власнику майна.

Тому, якщо нинішній власник омріяної ділянки взяв під свою іпотеку пів мільйона доларів, то його борг разом із ділянкою буде переданий нам.

Продавець повинен пред’явити нотаріусу сучасний витяг із земельного та іпотечного реєстру (бажано з дати укладення договору). Також добре, коли зміст договору купівлі-продажу включає заяву поточного власника про те, що застава нерухомості не обтяжена з дати формування договору купівлі

Варто переконатися, чи можна будинок, про який ви мріяли, побудувати саме на цій ділянці.

План може вимагати підключення нашого майна до каналізаційної системи (якщо вона є поблизу) або водопостачання. Може забороняти використання певного палива (як правило, твердого палива). Також визначається тип забудови та те, чи можуть поблизу з’являтися блоки чи пункти обслуговування, майстерня чи промисловий завод.

Якщо місцевий план розвитку для зони, яка нас цікавить, не прийнятий, необхідно отримати рішення щодо умов розвитку. Рішення містить інформацію у плані розвитку, що саме і де конкретно планується будувати. І без цього документу в руках ми не можемо бути впевнені, що нам “перед носом” не побудують переробний завод, чи багатоповерхівку.

Також варто звернутися до енергетичної, водо- та каналізаційної компаній та газової компанії з питань технічних умов підключення. Той факт, що лінія електропередачі або газопровід проходить близько до ділянки, не обов’язково означає, що ми можемо їх легко використовувати. Наприклад, це може бути лінія середньої напруги, і ми далеко від лінії низької напруги. Для здійснення з’єднань також може знадобитися клопітка робота прокладання кабелів через ділянки сусідів або під дорогою.

Добре, якщо ми маємо можливість довго придивлятися до ділянки. Варто побачити її під час весняних відлиг та коли випадає сніг. У вихідні та протягом тижня та в різний час доби. Розмова зі своїми сусідами завжди корисна: можливо, вони попередить вас про неприємні, приховані недоліки, або похвалять чудову школу поруч

Варто побачити ділянку під час весняної відлиги та коли випадає сніг

0 comments on “Правильно вибрати земельну ділянку під будівництво будинку

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Нові коментарі
  Транспортний портал

  Реклама

  Ми в соцмережах