Вчені США довели можливість створення енергетично нейтральних теплиць в деяких регіонах


Вчені Університету штату Північна Кароліна провели дослідження можливості використання частково прозорих сонячних панелей для забезпечення теплиць електроенергією. Про це повідомляє інтернет-портал FruitNews за матеріалами прес-служби Університету штату Північна Кароліна.

Подібні сонячні панелі, пропускають потрібний для рослин спектр світла і використовують для генерації енергії інші частини спектра, вже існують. Завданням поточної наукової роботи була побудова моделей з урахуванням спеціальних знань інженерії, біології та фізіології рослин для оцінки ефективності застосування подібних панелей в теплицях в різних кліматичних умовах.

Читайте також:

«Рослини використовують тільки частина спектра сонячного світла для фотосинтезу, і ідея полягає в тому, щоб створити теплиці, які виробляють енергію з невикористаної рослинами частини спектра, в той же час пропускаючи більшу частину світла, потрібного для рослин. Ми можемо зробити це, використовуючи осередки сонячних батарей на органічних елементах, для яких ми можемо налаштовувати поглинається спектр світла », — розповів співавтор дослідження доцент кафедри машинобудування та аерокосмічної техніки Університету штату Північна Кароліна Брендан О’Коннор.

Щоб оцінити енергоспоживання теплиці для вирощування томатів в Арізоні, Північній Кароліні і Вісконсіні, вчені використовували обчислювальну модель. Велика частина енергоспоживання припадає на процеси опалення та охолодження. Тому теплиця проектується з урахуванням навантаження на підтримку теплового режиму.

В Арізоні теплиці можуть стати енергетично нейтральними, не вимагаючи зовнішнього джерела енергії і при цьому блокуючи тільки 10% фотосинтетичної, тобто використовується рослинами для фотосинтезу, смуги світла. При необхідності можливе генерувати вдвічі більше енергії, ніж потрібно для роботи теплиці, блокуючи більше фотосинтетичного світла.

У Північній Кароліні теплиця може стати енергетично нейтральної, блокуючи 20% фотосинтетичного світла. При цьому в Вісконсині подібне нейтральне тепличне виробництво на сонячній енергії виявилося неможливим через велику енергоспоживання в зимовий час. Проте, сонячні елементи можуть компенсувати до 46% потреб теплиці в енергії.

Які сучасні теплиці пропонують в україні?

Багато українців купують сучасні теплиці Ідеал від компанії «Нова Теплиця» на сайті novateplica.com.ua

Відео теплиць з цільної труби дивіться на відео:

0 comments on “Вчені США довели можливість створення енергетично нейтральних теплиць в деяких регіонах

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Нові коментарі
    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах