Що краще вирощувати в зимовій теплиці для здоров’я


Кращим матеріалом для побудови зимової теплиці є, як відомо, полікарбонат. Винайдений ще в минулому столітті, він зайняв своє щільне місце на ринку сучасного будівництва. У тому числі, і в тепличному секторі. Власники теплиць з полікарбонату не так залежні від пори року і погодних умов, як ті, хто досі користується для вирощування овочі та фруктів поліетиленовою плівкою. Тому господарі невеликих простих теплиць мають пам’ятати, що у зимовий період краще культивувати ті види рослин, які не дуже примхливі у своїй реакції на перемінні кліматичні умови.

До таких, перш за все, належить зелень, серед якої чи не найбільш популярною рослиною для несезонного вирощування є цибуля. Адже навіть ті, хто немає власної теплиці чи парника, примудряються вирощувати її взимку на підвіконнях своїх квартир. Молода зелена цибуля є чи не найприбутковішим видом тепличного бізнесу. Це пов’язано як із нескладними умовами її вирощування, так і з властивими їй корисними харчовими й лікувальними якостями. Цибуля, в залежності від умов, дозріває в середньому через місяць.

Окрім того, що вона прикрашає будь-який салат і додає йому особливого смаку, цибуля корисна з багатьох причин. Перш за все, завдяки дивовижному списку вітамінів та мікроелементів, які в цибулі зберігаються. Серед них, попри інші, залізо, марганець, цинк, мідь, кальцій, фосфор, магній, і та інше.

Не меншими корисними властивостями володіє й укріп – ще одна рослина, яку можна вирощувати у будь-яку пору року навіть в простих дачних теплицях. Варто пам’ятати, що він любить вологість і температуру не нижчу 16-ти градусів. Для підтримки потрібного рівня вологості можна користуватися звичайними розпилювачами. Дозріває укріп за два місяці.

Наявні в ньому вітаміни (С, В 1, В 2, РР та інші) і необхідні організму мікроелементи, які включають і фолієву кислоту, каротин, калій і т.п., роблять цей вид рослини незамінним джерелом здоров’я. Укріп не лише допомагає протистояти інфекціям, особливо небезпечним в холодну пору року. Він корисний для покращання зору, стану шкіри й, головне, для укріплення нервової системи. Тому попит на нього взимку, як і на зелену цибулю, залишається стабільно високим.

Серед різних видів зелені чи не найбільш невигадливим для вирощування в холодну пору року є салат. Особливо той його підвид, який називається крес-салат. Він дозріває у тепличних умовах за три-чотири тижні. Окрім широкого використовування у кулінарній сфері, цей тип салату знайшов своє застосування і серед медиків та фармацевтів. Він цінується ними за ті лікувальні властивості, якими володіє його сік, особливо необхідний для вживання взимку. Наявність свіжого салату на вашому столі убезпечить родину від цинги – хвороби дефіциту в організм потрібних вітамінів і мінералів. Салатний сік використовується і при боротьбі з малярією. Він також є необхідним продуктом для гіпертоніків, оскільки понижає артеріальний тиск. Взимку сік крес-салату використовують для полоскання хворого горла та лікування бронхів.

Найбільш примхливим видом зелені для теплично-парникового вирощування є петрушка. Але її незамінні харчові та лікувальні якості окуплять всю роботу, пов’язану з культивуванням цієї рослини в сурових умовах зими. Адже петрушка є не лише незамінною складовою салатів. Її властивості у ролі «живої аптеки» » високо цінують медики та косметологи. Кількість вітамінів, які вона поставляє у наш організм, робить її унікальною не лише при лікуванні, а й у профілактиці багатьох хвороб. Включаючи й ті, що пов’язані із запаленням різних органів, особливо небезпечним взимку.

Варто пам’ятати, що усі види зелені бажано посадити до приходу морозів. Якщо ваша теплиця недостатньо обігрівається, то при першому серйозному похолоданні посіви варто утеплити. Ті, хто живе в сільських умовах, зазвичай роблять це за допомогою коров’ячого гною, який, нагадаємо, є ще й прекрасним органічним добривом.

0 comments on “Що краще вирощувати в зимовій теплиці для здоров’я

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах