Електропроводка без розпаювальних коробок


 

Безпроблемна електропроводка без розпаювальних коробок вигідна як з точки зору замовника, так і з точки зору електрика. З одного боку, це мінімізує можливість помилок підрядника, з іншого боку, робить установку естетичнішою

Електропроводка без розпаювальних коробок

Як слід зробити сучасний електромонтаж? 

Подивимось на малюнок нижче. Там показано просте приміщення. Усі необхідні функції електричної системи збережені. Однак у ній під стелею немає жодної розподільної коробки!

Безпроблемний електромонтаж – точка зору замовника

Враховуючи потреби замовника, тут нічого не змінюється. У нас однакові точки освітлення, а також розетки. У будь-якому випадку, їх можна формувати та розміщувати вільно, залежно від заявлених потреб.

Ви можете відразу побачити переваги. За винятком стельового простору та підлогової стрічки, кількість місць у стінах, куди ведуть електричні кабелі, безумовно менше! Крім того, навіть не знаючи цих місць, тобто топографії прокладання кабелів, легко передбачити, де вони будуть проходити в стіні. Це точно будуть вертикальні лінії над роз’ємами та можливі настінні світильники. Майже вся стіна залишається у розпорядженні замовника і не доводиться турбуватися про те, що при спробі повісити картину хтось зможе просвердлити кабель

Ми нещодавно писали про те, що таке УЗО, для чого потрібно і як правильно встановлювати. 

Прочитати цей допис можна натиснувши ТУТ

Однак!

Найголовнішим є відсутність розподільних коробок у стінах під стелею, ковпаки які є жахом для естетів, псують зовнішній вигляд кожної стіни. А тут їх просто немає! Коли монтується електропроводка без розпаювальних коробок, всі необхідні з’єднання виконуються лише в монтажних коробках під обладнанням, під вимикачами та розетками.

Читайте також:

Існує також третій момент, про який часто забувають, оскільки він дражнить лише під час поломки, коли ми намагаємось знайти несправне з’єднання, а розподільна коробка заблокована, наприклад, шафою. Ну, а в установці електропроводки без коробки такої проблеми не виникне! Адже кріплення знаходяться прямо біля дверей, і ми не перекриваємо їх меблями! Тому перевірка правильності з’єднань під вимикачем не вимагатиме змін меблів. Це можна зробити, не змінюючи кімнату!

Нарешті, четверта справа, періодичні перевірки. Всі місця, необхідні для перевірки монтажу, доступні тут із підлоги, адже, як нас вчить життя, мимовільних пошкоджень проводів у стінах практично ніколи не відбувається! Вони трапляються, але вони спричинені надзвичайними подіями, такими як сильні удари по стінах та тріщини, тому ми не будемо зараз з ними боротися. З іншого боку, місця, схильні до пошкодження, – це майже виключно з’єднання, тому електрик не буде збивати штукатурку, щоб перевірити стан кабелів, тому що в цьому нема потреби! Естетика приміщення підтримується за будь-яких умов.

Електропроводка без розпаювальних коробок, що не працює – точка зору підрядника

Електропроводка без розпаювальних коробок має ще більше переваг для електрика, який її монтує.

Перш за все

Зникає втомлива необхідність незручної та нефізіологічної роботи на драбині з витягнутими над головою руками. Лише ті, хто цього не робив, не зрозуміють різниці, коли ви стоїте на підлозі, інструменти можна прибрати на табурет, а робоче місце можна добре освітлити, наприклад, за допомогою будівельної лампи на низькій підставці. Що й казати, візуальний контроль правильності встановлених з’єднань набагато кращий, і електрик може бути впевнений у належній якості електромонтажу.

По-друге

Не менш важливо. З безроз’ємною електроустановкою неможливо помилитися в підключеннях! Беручи до уваги той факт, що кольори проводів чітко визначають їх призначення, синій колір зарезервований для нульового дроту, а жовто-зелений для захисного, і це є юридичним зобов’язанням! Ви не повинні використовувати ці кольори для інших цілей! І перемикач повинен відключити живлення, тобто розірвати фазний провід, тож ми отримуємо дуже чітку схему.

Трьохжильний кабель, виведений з розподільного пристрою і введений у щиток з автоматичними вимикачами, той самий кабель йде на живлення нашої лампи, тому монтажні коробки вимикачів та розеток можуть і повинні поєднувати між собою жили синього кольору й окремо жили жовто-зеленого кольору і залишається нам використовувати два дроти, наприклад, чорний або коричневий, або червоний, тут колірна гамма значення не має. І ми підключаємо ці дроти до клем вимикача! Чи не просто? Немає можливості помилитися! Крім того, перед тим, як встановити вимикач, ми можемо візуально перевірити з’єднання, зроблені внизу коробки, що неможливо для стельових розподільних коробок, коли ми набиваємо джгути, щоб розмістити їх всередині

Ми нещодавно писали про класи автоматичних вимикачів. Що це таке? Який краще вибрати для квартири? 

Прочитати цей допис можна натиснувши ТУТ

Трохи інакше, але те саме стосуватиметься і вимикача для світильників. Тут провід повинен бути чотирипровідним кабелем (я рекомендую використовувати їх завжди, вони полегшують нам життя пізніше, коли ви захочете змінити лампу в кімнаті), але ми підключаємо синій і жовто-зелений провід таким же чином, але у нас є три кольорових дроти. Але зараз у нас є три термінальний перемикач, тому проблем із підключенням також не буде. Ідентифікація шнура живлення також не є складною, це провід від шнура, де їх всього три

По-третє

Чітке розділення ланцюгів різного призначення. В установці з розподільними коробками кабелі освітлення, а також кабелі до розеток стикаються в одній коробці в одному невеликому просторі. А це кабелі для передачі різних потужностей. Для освітлення не потрібно стільки потужності, як для деяких приладів, що живляться від розеток. Тому електропроводка без розпаювальних коробок стає більш гарячою і популярною.

В розпаювальних коробках частою проблемою є електрична дуга від однієї несправності спричиняє пошкодження інших з’єднань та / або ізоляцію інших проводів, і в результаті ми позбавлені як освітлення, так і можливості використання електричних приладів. Поділ обох установок виключає цю можливість і збільшує легкість і впевненість у визначенні причин несправностей, а також дозволяє швидше їх усунути.

Той факт, що в установці без коробки можливість неправильного підключення електричного кола під час монтажу також повністю усунена, я не буду детально розповідати, хоча така можливість дуже ймовірна в наш час, коли монтажники економить на всьому гроші й встановлюють штепсельні розетки з проводом з перетином провідника 1, 5 мм квадратного. Це не добре. Потім спробуйте правильно виконати з’єднання в розподільній коробці, до якої є вісім багатожильних кабелів і всі дроти мають однаковий перетин. Деякі схеми захищені пристроєм залишкового струму, а деякі (як прилади освітлення) ні, оскільки такої законодавчої вимоги немає. У такій ситуації я бажаю електрику-підряднику удачі та здоров’я

0 comments on “Електропроводка без розпаювальних коробок

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах