Який вибрати кондиціонер для квартири. Оптимальна потужність для хрущовки


Головним критерієм для вибору кондиціонера вважається його холодопродуктивність. Якщо цей показник буде недостатнім, новий кондиціонер не зможе забезпечити потрібний температурний режим, а якщо придбати апарат із великим запасом, він споживатиме зайву електроенергію і його ціна буде набагато вищою. Про основні правила вибору кондиціонера буде розказано у цій невеликій публікації.

Який вибрати кондиціонер для квартири

Особливості вибору кондиціонера для квартири

Щоб правильно підібрати кондиціонер, необхідно заздалегідь розрахувати необхідну потужність охолодження. Професіонали, що займаються встановленням та роблять ремонт кондиціонера також виконують розрахунок за формулою, в якій враховуються значення тепла проникаючого в приміщення ззовні, теплові випромінювання людей і тварин, що знаходяться в кімнаті, а також теплова енергія, що випромінюється наявними побутовими приладами. Для попереднього розрахунку підійде і просте співвідношення: 1 кВт потужності на 10 квадратів площі приміщення. Ця залежність справедлива для приміщень з висотою стель не більше 3 метрів.

Крім цього, до отриманого результату необхідно додати:

  • 25-30% у випадку, якщо приміщення, що охолоджується, знаходиться з південної сторони;
  • 100 Вт на кожну людину, яка перебуватиме в кімнаті;
  • 0,2-0,3 кВт за кожен побутовий прилад, здатний випромінювати тепло (телевізор, комп’ютер чи кухонна техніка).

Склавши всі отримані результати разом, отримуємо мінімальну теплову потужність, яка потрібна для створення комфорту в приміщенні. Крім цього, слід передбачити невеликий запас “на майбутнє”. Зазвичай трохи більше 20%. Існує багато типів кондиціонерів, але для квартир найкраще підходять побутові спліт-системи, які мають оптимальне співвідношення ціна/продуктивність і дозволяють винести назовні будівлі найгучніший вузол (зовнішній блок).

Також крім потужності охолодження, слід враховувати й інші параметри кондиціонера, які роблять його експлуатацію комфортнішою та безпечнішою.

Які ще характеристики важливо врахувати підбираючи кондиціонер

Навіть правильно підібраний за потужністю кондиціонер не завжди може створити бажаний комфорт, а також забезпечити економічність та зручність обслуговування. Тому необхідно звертати увагу на інші параметри. Насамперед це:

  1. Наявність “повного комплекту” необхідних режимів. Крім охолодження, обігріву, вентиляції та осушення приміщення, які є практично у всіх сучасних спліт-системах, у нових моделях можна задати графік роботи (використовуючи таймер), а також включити «нічний режим», при якому комфортна температура підтримується за мінімального шуму.
  2. Максимальна енергоефективність. Вибирайте пристрій із найкращим показником класу енергоспоживання. Це дозволить забезпечувати максимальний комфорт із мінімумом витрат. Зверніть увагу на інверторні моделі, що повністю відповідають цим вимогам.
  3. Габарити внутрішнього та зовнішнього модулів та їх вага. При виборі враховуйте особливості вашого житла. Занадто великий модуль може не стати в потрібне місце і його доведеться «пристосовувати», що може спричинити неможливість направити потік повітря в потрібне місце, а в малих квартирах доведеться пожертвувати частиною вільного простору. Зовнішній блок, який не помістився в тінь, може виявитися на сонці, що істотно знизить ефективність спліт-системи і спричинить підвищені витрати електрики. Також слід звертати увагу на вагу модулів, який потрібно зіставляти з несучою здатністю стін, де він буде кріпитися.
  4. Рівень шуму. Вибирайте апарати з мінімальним значенням, адже іноді доводиться включати спліт-систему і в нічний час, а зовнішній модуль, що сильно шумить, може виявитися проблемою не тільки для вас, але і для сусідів.
  5. Наявність дистанційного керування. Всі моделі мають інфрачервоний пульт, що дозволяє встановлювати комфортний режим безпосередньо з дивана або іншого місця кімнати. Але є багато моделей, керувати якими можна з будь-якої точки світу через Інтернет.
  6. Функції автоматичного очищення, самодіагностики та інші системи розумного контролю. Наявність цих функцій допоможе спростити обслуговування системи.
  7. Розширений набір фільтрів. На додаток до наявних пилових фільтрів, багато виробників комплектують свої вироби електростатичними, плазмовими та антибактеріальними фільтрами, а також оснащують спліт-системи функцією іонізації, зволоження та осушення повітря. Враховуючи те, що побутові спліт-системи не виконують забір зовнішнього повітря, а використовують повітря з приміщення, система додаткових фільтрів стане не зайвим доповненням.

Також необхідно звернути увагу на наявність функцій захисту від перевантажень, обмерзання протікання та ін.

кондиціонер

Обмеження при виборі кондиціонера для встановлення у старих будинках

Квартира у хрущовці чи старому особняку не привід відмовитись від кондиціонера. Але треба враховувати деякі особливості. Головною з них вважається те, що електропроводка, виконана за старими стандартами, має обмеження за максимальним струмом до 10 А. Тому споживаний струм обраної вами моделі не повинен перевищувати 6 — 7 Ампер (потужність близько 2 кВт).

Ще одним підводним каменем при встановленні кондиціонера в старому будинку часто стає дивна схема проводки. Часто виявляється, що на одному промені знаходиться кілька розеток, до яких також можуть бути підключені потужні електроприлади (бойлер, мікрохвильова піч або духовка). У таких випадках доведеться по черзі підключати ці прилади до мережі, не допускаючи перевищення струму у проводці. Цю інформацію нам дає центр ремонту побутової техніки http://nadomu.kiev.ua.

0 comments on “Який вибрати кондиціонер для квартири. Оптимальна потужність для хрущовки

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах