Імітація цегли — прості поради для цікавого декору


 

Популярний варіант дизайну приміщень – імітація цегли, як додатковий елемент декору. Перевага способу в простоті виконання і невеликих фінансових витратах. Після ознайомлення з технологією роботу виконає будь-яка людина без досвіду в цій сфері діяльності. Можна використовувати як прості методи, так і складніші, застосовуючи найрізноманітніші матеріали: пінопласт, картон, штукатурку, декоративний камінь.

Імітація цегляної стіни в інтер’єрі приміщень – гармонійне поєднання різних стилів

Подібне оформлення підходить практично для кожного приміщення. Для фінішної обробки використовується фарбування в будь-які кольори. Стиль лофт – це застосування класичного для цегли червоно-коричневого відтінку, а білий характерний для напрямку прованс. Сіре або бежеве забарвлення – відмінне доповнення сучасного урбаністичного дизайну. Оформлення стін імітацією під цеглу гармонійно поєднується як з модерним житлом, так і з антикваріатом в ньому.

Імітація штукатуркою

Найдосконаліший варіант для декору  – штукатурка. Вона завжди була популярною як оздоблювальний матеріал, але сучасні технології дозволяють творити з нею чудеса. Використовуючи найпростіші інструменти, такі як шпатель, стамеску або навіть ложку, формують на мокрій поверхні цеглинки. Ідеальні геометричні обриси не потрібні: деякі неточності, шорсткості надають оформленню особливий шарм.

Якщо дотримуватися порад зі спорудження та декорування, то відрізнити імітацію від справжньої кладки майже неможливо. Фактура цегли зображується найпростішими способами. У хід йдуть натуральні губки, металеві мочалки, взуттєві щітки та інші звичайні речі. Їх відбитки на мокрій штукатурці створюють малюнок, який важко відрізнити від наявного на природному матеріалі. Крім декоративних стін влаштовують перегородки з гіпсокартону з імітацією цегли.

Лоджія, балкон часто використовуються як місце для зберігання непотрібних речей. Якщо там зробити простий бюджетний декор своїми руками, то захаращувати простір мотлохом вже не захочеться, йому знайдеться місце на звалищі. Якщо застосовується штукатурка, то єдина вимога: використовувати суміші, стійкі до морозу і вологості.

Імітація шпалерами

Серед інших варіантів оформлення привертають простотою шпалери з імітацією текстури і ритму кладки цегли. Цифровий друк дозволяє зробити малюнок, на якому відчувається шорсткість при торканні рукою. Товщина стін зовсім не змінюється. Один недолік – зобразити нерівності і обсяг навіть така досконала технологія не може. Якщо не звертати на це уваги, то ефект чудовий. Важливий момент – спосіб найвигідніший в фінансовому відношенні.

Недолік шпалер усувається за допомогою матеріалу, з самого початку не призначеного для цих цілей – пінопласту. Використовуються всі його види: утеплювач, упаковки з різних побутових приладів і меблів, панелі. Існує кілька технологій його використання.

Ще простіше виготовити фальш цеглини з картону, краще гофрованого, у якого чітко виражена текстура. Розмічають матеріал, нарізають заготовки і приклеюють на підготовлену поверхню, використовуючи ПВА або термоклей. Цікава фактура створюється із застосуванням декупажу. Серветки з паперу фіксують на цеглу, промазують клеєм. Обробляють жорсткbv пензликом, створюючи складки і нерівності. Після висихання фарбують в бажаний колір і покривають лаком. Яскраво освітлена квартира – не дуже підходяще місце для імітації під цеглу. Неприродність буде помітною. У цьому випадку важлива фінішна обробка.

Два способи використання пінополіуретану для декору

Відомий і третій варіант, коли з сировини виливають цеглини в спеціальні форми. Але він занадто витратний за часом, технологія виглядає невиправданою, коли невідомий результат. Якщо декор не сподобається або захочеться змінити інтер’єр, то зусилля виявляться марними. Тому краще використовувати цілі листи, з якими далі працюють двома способами. У першому нарізають окремі заготовки, в другому – наклеюють на стіну цілком, а вже потім займаються оформленням.

Перш за все потрібен матеріал, краще, якщо він виготовлений на основі поліуретанових дрібних кульок. У нього багато переваг перед іншими видами подібних виробів:

  • забезпечується достатня щільність, щоб цеглинки не кришилися і не втрачали форму;
  • застосовується для виробництва сировини жаростойкох і пожежобезпечної;
  • структура не змінюється в залежності від температурного режиму.

При використанні першого способу з листа вирізають прямокутники. Розміри можуть бути різними, але для правдоподібності краще використовувати стандартні, як у натуральної цегли. На стіну наносять розмітку, залишаючи зазори 10 мм. Окремі елементи приклеюють. Між ними теж можна укласти пінопласт. Нарізають вузькі смужки, яким з одного боку надають напівкруглої форми, що нагадує оброблення швів. Їх встановлюють над кожним поруч, це одночасно дозволить домогтися однакового зазору.

Другий варіант передбачає, що спочатку повністю обклеюєтся стіна, а потім на аркуші поліуретану наноситься розмітка. Паяльником позначають шви між окремими елементами. Цим же інструментом імітують нерівності на поверхні (для першого методу теж використовують цей прийом). Для збільшення міцності конструкції її покривають дуже тонким шаром шпаклівки, не ставлячи перед собою мету приховати дефекти, а, навпаки, підкреслюючи їх.

Щоб надати виробам натуральну фактуру, проводять декорування. Спочатку в ґрунтовку додають трохи фарби, обробляють поверхню. Потім пензликом наносять на кожну цеглинку окремо основний колір, намагаючись залишити поза увагою зазори. Їх після висихання тонують під цемент. Через п’ять днів наносять акрилову фарбу, а через тиждень витримки – лак.

Штукатурка – технологія нанесення та оформлення

Попередньо проводять підготовку поверхні. Її вирівнюють цементним стягуванням, ліквідують всі перепади і викривлення, які перевищують 2 см. Це обов’язково, адже товщина штукатурки менша, і серйозні вади будуть видні. Старе нетривке покриття видаляють і наносять нове. Також вирівнюють дотичні стіни, якщо між ними не витриманий кут 90 °.

Щоб зобразити цеглинки, найкраще підходить штукатурна суміш, в основі якої гіпс. Це екологічний матеріал, який легко наносити на поверхню, він не дає усадки після висихання. Необхідна товщина – не більше 2 см. Не варто додавати до суміші будь-які речовини, це часто провокує появу тріщин і навіть відшарування. Якщо використовується покупна суміш, її розмішують міксером до стану густої сметани. Операція проводиться часто, готують невеликими порціями, щоб використовувати до схоплювання, яке настає через 5-10 хвилин.

Цегляна кладка імітується штукатуркою з застосуванням різних способів. У першому варіанті роблять шви скребком. Наносять на поверхню розчин і розрівнюють. Чекають, поки трохи підсохне, і приступають до формування цегли. До стіни прикладають правило або просто лінійку, креслять шви скребком, стамескою або пластиною з заліза. Ширина 5-10 мм, заглиблюватися більше 3-5 мм не варто. Розмічають за розмірами стандартного цегли, використовуючи модель з щільного картону, лінолеуму. Далі приступають до опрацювання швів. Спочатку проходять скребком по горизонтальних, потім роблять вертикальні.

Застосування малярного скотча для зображення швів – популярний, але більш трудомісткий спосіб. Починають з грунтування стіни, після просушування на ній малюють розмітку, використовуючи звичайний олівець. По місцях зазорів між прямокутниками внахлест приклеюють скотч, щоб кінці виходили далі ділянки, планованого для обробки. Поверхню покривають штукатуркою, вирівнюють.

Відразу ж, не чекаючи, коли гіпс перетвориться в камінь, беруть вільні кінці скотча і тягнуть вгору, підриваючи штукатурку. Головна проблема цього методу в тому, що іноді стрічка рветься або знімається більше штукатурки, ніж потрібно. Доводиться брати шпатель і добиратися до кінця, підправляти краю. Великі будівельні маркети пропонують більш простий варіант – готові трафарети.

Поради майстрів – все не так складно, як здається

Якщо з обробкою стіни під цеглу картоном або пінопластом все просто і зрозуміло, то на роботу з гіпсом вирішуються далеко не всі. Лякає сам процес штукатурення, який пов’язують з поданням про ідеальну поверхні. Цього не потрібно, від невеликих нерівностей декоративне оздоблення має більш природний вигляд. Промальовувати елементи просто, багато часу робота не відніме, а результат вийде чудовим.

Формувати імітацію цегли по штукатурці легко, якщо пам’ятати деякі моменти:

  • не варто домагатися абсолютно рівних ліній швів: кладку рідко роблять ідеальною, тому невеликі похибки тільки підкреслюють природність;
  • стіну фарбують в більш світлі тони, а шви оформляють в темні;
  • від шорсткості вид цегли тільки виграє, а опрацьовують краю, роблячи виступаючими і помітними або закругленими;
  • елементи виконують різних розмірів, довжини, формують виїмки і відколи.

Варіантів оформлення дуже багато, не слід боятися експериментувати і пам’ятати, що це не оштукатурювання в класичному розумінні, а імітування цегли.

Подивіться ще один відеоматеріал про роботу зі штукатуркою:

0 comments on “Імітація цегли — прості поради для цікавого декору

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах