Ремонт приватного будинку власними силами — рекомендації та нюанси


 

Купівля старого будинку – вигідне вкладення. Адже він побудований в місцях, де вже розвинена інфраструктура, тоді як до новобудов прогрес ще не дійшов. Якщо ж купувати земельну ділянку і самостійно зводити будову, то до нього потрібно буде прокладати комунікації. Це відніме додатковий час і кошти. Але старі житла завжди вимагають ремонту. З чого почати роботу і на що звернути увагу в першу чергу – цікавить кожну людину, яка прийняла рішення про придбання житла, зведеного багато років назад.

Стандартні пошкодження в старих будинках

До того як почати ремонт будинку своїми руками і купувати будматеріали, потрібно розробити чіткий план дій. Оглянути будівлю і оцінити її стан.

Слід звернути увагу на:

  • Зовнішні стіни. У них нерідко є слабкі шви, тріщини. Балки або лати часто прогнилі. Особливу увагу варто приділити системі внутрішньої вентиляції і теплоізоляції будівлі.
  • Фундамент. Бетон може відшаруватися в декількох місцях. А вологі стіни в підвалі є ознакою того, що гідроізоляція фундаменту порушена.
  • Дах. На початку 90-х його крили черепицею. Але укладали не завжди якісно. Тому слід звернути увагу, чи не перекошений він і чи немає підгнилих балок. Якщо є надбудови і димові труби, їх також треба перевірити на цілісність.
  • Перекриття. В результаті неточних розрахунків балки перекриттів прогинаються. Якщо між дерев’яною балкою і стіною з цегли немає гідроізоляції, її потрібно змінювати. У підвалі нерідко можна побачити досить короткі сталеві балки або бетонні перекриття.
  • Підлоги. Їх слід ремонтувати, якщо стерся настил або між дошками з’явилися зазори.
  • Сантехніка. Через неправильне розташування комунікацій трапляються часті засмічення. Чи не вийде встановити газову колонку або бойлер для нагріву води. Практично завжди сантехніку в старих будинках слід міняти.

Після ретельно проведеного огляду будинку можна скласти план робіт, ступінь переробки, послухати поради будівельників, а потім вже зорієнтуватися і підготувати необхідні інструменти і матеріали. Залежно від того, що саме потрібно зробити, слід розраховувати вартість робіт.

Ремонт фундаменту

Спочатку потрібно провести огляд фундаменту. Завдяки цьому буде визначена причина руйнування і спосіб його ремонту:

Читайте також:

  • Якщо є руйнування по периметру, ремонту не треба боятися. Він обійдеться недорого, і всі роботи можна виконати без звернення до професіоналів. Спочатку потрібно вирити уздовж підстави траншею.
  • Очистити від старої штукатурки і бруду. У фундамент забити металеву сітку і закріпити її до анкерів.
  • Встановити опалубку, а після бетонування траншею засипати і утрамбувати.
  • При руйнуванні частини фундаменту необхідно додатково зробити кладку з боків зруйнованої частини. Вона повинна бути такою, щоб можна було пов’язати нову і стару частину основи.

Реставрація даху

Спочатку варто оглянути покрівлю зсередини. Перевірити стан настилу, потім зовнішню поверхню даху. Можна в дощову погоду подивитися, чи є пошкодження, в якому місці протікає. Завдяки цьому не потрібно буде витрачати матеріал на цілі ділянки. Іноді потрібно тільки замінити руберойд, а краї заплатки промазати бітумною мастикою.

Якщо покрівля металева, складність робіт залежить від ступеня пошкоджень. Якщо вони невеликі, можна скористатися силіконової мастикою або зробити заплатки з мішковини, рясно просоченої фарбою. Іноді вистачає сталевої латки. В інших випадках потрібно замінити цілий лист.

Щоб утеплити дах зсередини, можна скористатися мінеральною ватою або рідкими утеплювачами – пензлем або пінополіуретаном.

Стеля

Ремонт стелі робиться тільки після покрівельних робіт. Інакше праця буде марною. Можна обробити його вагонкою. Якщо планується побілити, спочатку потрібно ретельно очистити поверхню від старої штукатурки, прибрати цвіль і грибок.

Ремонт домашньої кухні бажано проводити в теплу пору року. Тоді не буде проблем з приготуванням їжі на літній кухні або на веранді.

Підлоги – усуваємо скрип і прогин

У старому будинку нерідко вимагають ремонту дерев’яні підлоги:

  • Найчастіше докучає скрип. Відбувається це в зв’язку з нещільно закріпленими дошками до підлоги. Якщо є можливість, потрібно знизу знайти проблемну дошку і вбити клин з дерева. Якщо з-під підлоги не підступитися, можна взяти шурупи і прикрутити дошки. Зашпаклювати капелюшки шурупів, а саму поверхню рекомендується відшліфувати.
  • Якщо спостерігається прогин мостин, потрібно взяти синтетичну мотузку, обробити столярним клеєм або ПВА. Потім покласти між мостини. Можна використовувати клей ПВА, з’єднаний з тирсою.

Гарний фасад

Для ремонту фасаду будівлі своїми руками потрібно взяти драбину, прибрати старі шари фарби або штукатурки. Потім зашпаклювати нерівності.

Після повного висихання шпаклівки можна обштукатурити поверхню і приступати до фарбування. В інших випадках попередньо потрібно утеплити його.

Вентиляція в будинку

Якщо в будинку погана вентиляція, порушується природний повітрообмін в кімнатах. Це призводить до псування підлоги, стелі, стін і захворювань дихальних шляхів.

У будинках, побудованих десятиліття назад, навряд чи є вентиляція в покрівлі і стінах. У ті часи ще не були винайдені методи провітрювання фундаментів і дахів, які успішно застосовують будівельники.

Найбільшу увагу потрібно приділити вентиляції приміщень з великою вологістю повітря: кухні, туалету і підвалів. У багатоквартирних житлових будинках функціонує витяжна вентиляція, але для приватних будинків такий спосіб неприйнятний.

Через стіни і кватирки здійснюється допоміжне провітрювання. Але взимку так робити незручно. Тому будівельники передбачають витяжну систему, що функціонує на вентиляторах. Вони швидко забирають кисень з приміщення і відправляють його на вулицю. Звідти надходить свіже повітря.

Утеплення приміщення

Від вологості і температури залежить мікроклімат в оселі. Ці фактори забезпечуються хорошим вентилюванням і правильними пароізоляцією і теплоізоляцією.

Для того, щоб в будинку людина відчувала себе затишно, потрібно брати до уваги дві складові – температуру повітря і поверхонь. Нормальною є температура +20 С, а стелі і стін +17 градусів. Для людей похилого віку приміщення краще зробити більш теплим.

У старих будинках і квартирах теплоізоляція стін погана або зовсім відсутня. З’являється конденсат, підвищена вологість повітря, в кімнатах стає душно. Домочадці погано себе почувають. Якщо стіну розібрати не виходить, можна зробити теплоізоляцію всередині або ззовні приміщення.

Природне освітлення

За нормативами, 10% загальної площі будинку повинні складати вікна. У колишні роки будівельники ставили конструкції невеликого розміру, щоб значно знизити тепловтрати. У них вставляли звичайне скло, але воно пропускало холод.

Сьогодні перевага віддається конструкціям із пластику. Вони якісні та зручні.

Внутрішнє оздоблення

Після заміни електропроводки, водопроводу і здійснення пароізоляції можна переходити до внутрішньої обробки приміщень. Перегородки з ГКЛ можна обклеювати шпалерами, а стіни з цегли рекомендується попередньо вирівняти і загрунтувати. Цього не потрібно, якщо обробка буде проведена практичними пластиковими панелями.

Оздоблення усередині приміщення потрібна не тільки для додання затишку. Першочерговим завданням є захист матеріалу стін від псування. Тому слід купувати будматеріали правильно. Для передпокою або кабінету цілком підійдуть дерев’яні панелі.

Перед остаточною обробкою стін з дерева необхідно обробити їх спецыальними розчинами. Фарба вважається найкращим варіантом. Але вибирати її теж треба правильно.

Важливу роль відіграє екологічність продукції. У будинках старої споруди на кухні і ванній ще сьогодні можна побачити поверхні, покриті фарбами, в яких присутній свинець. Вони стійкі, майже не вицвітають, але небезпечні для людського здоров’я. Від дешевих олійно-алкідних фарб теж потрібно відмовитися. Бажано купувати водно-дисперсійні. Вони безпечні, красиво виглядають і довго тримаються на стінах, при цьому не порушуючи вентиляцію повітря.

Не можна сказати точно, як зробити недорого ремонт того чи іншого старого будинку. Обсяг робіт повністю залежить від характеру ушкоджень. Якщо ж тільки планується придбання нерухомості в приватному секторі, бажано звертати увагу на зазначені моменти, зокрема, на стан даху, фундаменту і стін. Завдяки цьому можна уникнути великих витрат.

0 comments on “Ремонт приватного будинку власними силами — рекомендації та нюанси

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах