Розумний дім. Яку систему вибрати, що це таке?


Розумний дім, напевно всі про нього чули. Але що це таке? Які установки приховані під цим терміном? Як спроектувати розумний будинок і чи можна це зробити самостійно? І головне, яка ціна розумного будинку? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в нашій статті

Зустріньте розумний дім

Про що ви думаєте, почувши фразу “Розумний дім” ? У вас на очах футуристична будівля, повна передових технологій, складних і дорогих установок, сотні датчиків підключених до центрального суперкомп’ютера, який також буде говорити з вами? Прекрасне бачення, але не зовсім вірне. Або принаймні поки що 😉

Системи розумного будинку

Розумний дім – це фактично колекція популярних та відомих пристроїв, об’єднаних в одну інтегровану систему. Остаточна кількість підключених установок та обсяг їх функцій залежить тільки від вас. Вибір великий, і ви можете вибрати з окремих пристроїв (наприклад: камера, бездротовий датчик, датчик дверей чи вікон, світлодіодна лампочка з wi-fi), а також готових наборів (що складаються з декількох камер та станції управління або камера з датчиком руху та адаптер Smart Plug)

Часто ви можете самостійно домовитись про встановлення розумного будинку. Вибравши цікавий набір, розмістіть пристрої у відповідних місцях, а потім налаштуйте їх. Цей процес дуже простий, оскільки виробники пропонують чіткі системи управління з чітким та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Ви здійсните всю операцію на екрані свого смартфона або планшета. Ви також побачите зображення з камер на дисплеях, і будете керувати системами розумного будинку

Цікаво, що ви можете налаштувати свій розумний будинок по-своєму, оригінально. Це означає, що ви можете пристосувати роботу кожного модуля до свого способу життя, звичок, робочого часу тощо

Системи розумного будинку поділяються на:

 • Дротова – на основі Інтернет-кабелів RJ-45, комутаторів та станцій NAS;
 • Бездротовий – управляється через Wi-Fi, Bluetooth, BLE, Zigbee тощо

Яку систему розумного будинку вибрати?

Вибір конкретної установки насправді залежить від місця, де вона буде використовуватися. У новозбудованих житлових будинках або в компаніях ви можете розміщувати на них кабелі, розподіляючи їх заздалегідь визначеним місцям і ховаючи під штукатуркою. Недоліком цього рішення є обмежена гнучкість розробки. Зміна меблів або збільшення кількості парт у кімнаті може виявитись проблематичним. Продаючи будинок, вам також доведеться розлучитися зі значною частиною розумного будинку.

Бездротова установка краще працює в житлових будинках і квартирах. Для цього не потрібно ламати стіни або прокладати кабелі, які виглядали б непривабливо. Ви можете встановити бездротову систему як в абсолютно новому блоці від забудовника, так і в житловому будинку, який пам’ятає витоки попереднього режиму. Щобільше, ви можете змінювати його як завгодно. Якщо ви виявите, що в цей момент камера не дає вам 100% видимості, просто перемістіть її в інше місце. Бездротові системи також легко транспортувати, що особливо важливо, якщо ви винаймаєте квартиру або ваша робота пов’язана з частими переїздами

Читайте також:

Вартість розумного будинку

Якщо на цьому етапі ви думаєте: «Звучить цікаво, але це, мабуть, дорого», ми можемо вас заспокоїти. Ви можете придбати стартові набори за привабливими цінами, а саме за менше ніж 6000 гривень. Отже, що входить до стартового набору?

 • У запропонованому варіанті ви знайдете док-станцію, клавіатуру, датчик руху та 2 вхідні датчики – все це створює інтелектуальну систему безпеки будинку
 • Не менш цікавим є набір Evohome (Controller, 2xHR92) , який включає центральний модуль управління радіаторами CO2. На сенсорному екрані ви можете точно встановити температуру для кожної з підключених до нього кімнат, досягаючи ідеальних умов.
 • Xiaomi Mi Smart Home Hub (Wi-Fi, BLE / BT 5.0, ZigBee 3.0) – ця панель управління від Xiaomi дозволить вам легко інтегрувати всі датчики та аксесуари, що працюють в технологіях ZigBee та BLE, такі як рух, відкривання дверей або температура / датчики вологості. Під’єднайте блок управління до домашньої мережі Wi-Fi, щоб отримати доступ до всіх функцій з рівня мобільного додатка

Навіщо мені розумний дім?

Як інсталяція, розумний дім грає потрійну роль:

 • Підвищує безпеку вдома, у квартирі та на підприємстві;
 • Це дозволяє стежити за тим, що відбувається у вашу відсутність;
 • Це дозволяє мінімізувати витрати, пов’язані з поломками, крадіжками або проникненнями
На практиці це наступне:
 • Завдяки системам розумного будинку ваш будинок, бізнес та квартира стануть безпечнішими. Під час тривалої відсутності світлодіодні лампи wi-fi можуть вмикатись і вимикатись у певному порядку у вибраних кімнатах. Таким чином вони імітуватимуть вашу присутність.
 • При правильному програмуванні світлодіодні лампи wi-fi можуть тьмяніти, створюючи приємні сутінки в дитячій кімнаті. Завдяки цьому малі не прокинуться в повній темряві.
 • Розетки Smart Plug означають, що вам не доведеться швидко повертатися додому, коли ввімкнені праска, плойка, радіо, телевізор або вентилятор. Ви можете відключити джерело живлення розумної розетки за допомогою смартфона під час руху автобуса або перебуваючи в машині біля світлофора.
 • Таким же чином ви ввімкнете піч вдень, яка почне нагрівати їжу, наприклад, за 20 хвилин до вашого приїзду, або ви активуєте водонагрівач для прийняття гарячої ванни.
 • Коли ви будете далеко від дому, у відпустці, у відрядженні, на весіллі чи вечірці чи навіть по магазинах по всьому місту, ви дізнаєтесь, що відбувається вдома. IP-камери забезпечать вам постійний огляд кімнат, в яких вони будуть розміщені. Якщо встановити їх на відкритому повітрі, ви також побачите, що відбувається навколо будівлі, у власності та в гаражі. Для цього вибирайте моделі, призначені для зовнішнього використання, стійкі до води й великих перепадів температур, а також здатні робити записи в темряві та при поганому освітленні.

Розумний дім – корисний дім

 • Завдяки системі камер ви можете зрозуміти, чи не перестараються діти вдома, як довго вони сидять перед комп’ютером чи насправді навчаються. Ви також перевірите, чи потребує допомоги літня людина (бабуся, дідусь чи тітка). Зверніть увагу на моделі з двосторонніми мікрофонами. Тоді ви будете спілкуватися з людьми вдома.
 • Ви також можете перевірити поведінку свого вихованця оком камери. Згідно з дослідженнями поведінки тварин, собаки проводять певну кількість часу наодинці. IP-камера, яка є частиною розумного будинку, допоможе вам визначити, коли вашому вихованцеві нудно та вжити відповідних заходів для його виправлення. Цікаво, чи не так?
 • Інтелектуальний будинок також захистить вас від багатьох інших подій. Приклад: вранці ви поспішаєте на роботу і, можливо, забудете відключити газ. Спеціалізовані датчики газу повідомлять вас про цей факт, активуючи будильник на вашому телефоні. Якщо відбудеться підтоплення, ви також про це дізнаєтесь, оскільки датчик затоплення зреагує негайно. Детектори чадного газу та детектори диму працюють подібним чином, попереджаючи вас про смертельні гази.

Розумний дім – зручний дім

 • Не менш корисними є температурні датчики  та модулі й системи, що дозволяють управляти опаленням (ви дізнаєтесь, чи занадто холодно в будинку і чи можна вмикати опалення дистанційно), а також датчики світла (коли сонце заходить лампочки увімкнуться автоматично), руху (інформування про те, що хтось зайшов до будинку) або  відкривання дверей / вікон. Останні можуть бути встановлені в цікавих місцях, наприклад, на аптечці, шафі з конфіденційними документами, алкогольному барі або на дверцятах холодильника.
 • Метеостанції нададуть вам доступ до великої цінної інформації. Завдяки їм ви дізнаєтесь, яка температура, вологість та якість повітря, як усередині, так і зовні. Ви також можете перевірити атмосферний тиск і навіть рівень шуму в безпосередній близькості. Моделі, які збирають та аналізують дані, допоможуть вам передбачити зміни погоди, визначити найкращий час для провітрювання приміщень або занять на свіжому повітрі.
 • Розподільні щити, тобто концентратори, дозволять інтегрувати всі розумні пристрої вдома в одну дистанційно керовану систему. Вони працюють із багатьма програмними продуктами, мають спеціальні програми, а преміуммоделі можна навіть керувати голосом

Крім того, системи попередження про крадіжки активують сирену (доступна як частина інтелектуального будинку) і, крім того, захищають запис події, зберігаючи все в хмарі. Тому докази будуть збережені.

Звичайно, вищевказані установки можна поєднувати, забезпечуючи загально зрозумілий контроль над будинком, квартирою чи офісом. Приклад макета розумного будинку можна знайти на графіці нижче

Розумний дім для будинків та квартир

 • Щоб закріпити лише вікна та двері, встановіть один із датчиків дверей / вікон. Кількість доступних пристроїв велика, тому ви можете вибрати серед товарів відомих брендів. Інформація про кожну спробу відкриття відображатиметься на вашому смартфоні.
 • Ванна кімната та кухня повинні бути обладнані системою, що складається з: розеток Smart Plug , а також ряду спеціалізованих датчиків . Перш за все, газові детектори (особливо з популярними “Юнкерсами”), детектори підтоплення та детектори диму. Детектори газу та диму активують вентиляцію, підключену до розетки Smart Plug, виявляючи небезпеку. У свою чергу, датчик води може вимкнути пральну машину, що протікає, закрити кран подачі води, і запобігти або, принаймні, значно зменшити наслідки затоплення.
 • Моніторинг навколо будівлі створюють, поєднуючи: внутрішню камеру, зовнішню камеру та блок управління. Використовується передавач WiFi для посилення бездротового сигналу. Якщо у вас установка з використанням кабелів RJ-45, підключіть її до комутатора, отримавши можливість керувати моніторингом. Додайте сюди датчик руху, і ви отримаєте інформацію про присутність зловмисника в затемненому коридорі. Підключивши систему камери до NAS із системою RAID, ви не тільки збережете поточні записи, але й негайно зробите копію. Також можна налаштувати автоматичні повідомлення для поліції, і підключитися до пульта поліції охорони

Розумний дім для будинків та квартир

 • Якість бездротового сигналу в будівлі залежить від товщини стін, а також від типу обробки. Кераміка та арматура можуть заважати сигналу wi-fi, зменшуючи швидкість передачі інформації. Щоб цього не сталося, варто посилити сигнал Wi-Fi, використовуючи ретранслятори, тобто підсилювачі сигналу, встановлені в розетках.
 • Взимку і в холодні дні ви можете контролювати температуру вдома. У цьому вам допоможуть ваші системи управління опаленням. Вони працюють так само, як ручні, з тією лише різницею, що ними керують з центральної станції. Ви обираєте температуру для кожної кімнати і насолоджуєтесь ідеальними умовами.
 • Коли ви не вдома, ви все одно можете імітувати свою присутність за допомогою інтелектуального освітлення . Це автономні лампочки, керовані Wi-Fi, сумісні з системами Smart Home (Google Home, Amazon Flexa). Ви можете змінити колір, відтінок, яскравість світла та світлові ефекти, щоб досягти бажаної атмосфери

Важливо те, що ви будете керувати всією системою з мобільного додатка, отримуючи звіти про тривогу на постійній основі (якщо вони трапляються, звичайно). Ви можете активувати систему за допомогою  кнопки або пульта дистанційного керування

 

0 comments on “Розумний дім. Яку систему вибрати, що це таке?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Нові коментарі
  Транспортний портал

  Реклама

  Ми в соцмережах