Як починати класти плитку на підлогу на стіни для початківців


 

За 12 кроків ми описуємо, як укладати керамічну плитку як починати класти плитку на підлогу для початківців. З чого почати, які матеріали нам знадобляться та які інструменти ми будемо використовувати?

Укладання керамічної плитки – крок 1. Оцінка основи

Підлогову та настінну плитку можна укладати на основи, які забезпечують зчеплення з кріпленнями, які не деформуються при навантаженні.

На практиці це:

 • конструкційний бетон, витриманий не менше 3 місяців;
 • підлогову стяжку, сирі цементно-вапняні тинькування, покладені мінімум на місяць раніше;
 • газобетон та інші матеріали для стін; гіпсокартон, встановлений на жорсткій рамі;
 • лакофарбові покриття, сильно прилягаючі до стіни;
 • Плити ОСП товщиною не менше 25 мм на жорсткій поверхні;
 • стара керамічна та кам’яна плитка, що не стирчить зі стіни

Як починати класти плитку на підлогу для початківців – крок 2. Підготовка поверхні

Залежно від типу та стану основи, де кластимемо плитку, потрібно буде її правильно підготувати. У будь-якому випадку вона повинна бути без жирних плям і погано прилиплих покриттів, та без пилу. Поверхнева нерівність не повинна бути більше 2 мм, хоча при використанні товстих шарів клею вони можуть бути трохи більшими. Типові підкладки – цементно-вапняні тинькування, стяжки для підлоги – не потребують спеціальної підготовки, а для вирівнювання більших нерівностей використовуються вирівнювальні розчини.

Гіпсокартонні та гіпсові штукатурки слід ґрунтувати препаратом, рекомендованим виробником клеючого розчину. На раніше пофарбованих стінах поверхню необхідно протерти грубим наждачним папером або використати сітку на товщиною близько 1 мм і зашпаклювати. Також ОСП та інші панелі на основі деревини шліфуються 40-60 гранульованим шліф папером, ґрунтовані та дисперсійні клеї використовуються для закріплення. Стару керамічну обшивку необхідно ретельно вимити водою та миючим засобом та залити ґрунтовкою, якщо це рекомендує виробник клею

Класти плитку на підлогу для початківців – крок 3. Макет

Перш ніж приступити до закріплення плиток, ми повинні визначити їх розташування та розподіл, щоб не довелося доповнювати покриття вузькими, непривабливими, порізаними плитками. Плитку можна укладати в паралельному розташуванні – коли стики утворюють «перетини», з наступними рядами зміщуються, як правило, на половину ширини плитки, або в ромби.

Вибір компонування – крім зовнішнього вигляду покриття – також впливає на витрату праці на облаштування; найпростіший спосіб – укласти плитку паралельними рядами, а викладати ромби буде трудомістким. Передбачається, що елегантно розташована плитка не повинна бути вужчою в кутах або по краях більш ніж на половину розміру плитки. Тому необхідно точно виміряти ширину поверхні, що підлягає укладанню плитки, і розділити на розмір плитки разом з шириною стику. Ширина стику залежить від розміру плиток і місця їх розташування.

Передбачається, що поверхня стику повинна становити 3-6% поверхні плитки. Якщо залишок розколу буде набагато менше 0,5, варто звузити першу плитку в ряду і відповідно розширити останню. Для декорованих плиток нам також потрібно враховувати схему викрійки, що важливо при їх різанні. Якщо ви не зможете розташувати їх догори дном, ви отримаєте ліву та праву плитки після їх вирізання. Це необхідно враховувати при покупці матеріалу

Читайте також:

Укладання керамічної плитки – крок 4. Визначення площини – спрямовані смуги

Укладаючи плитку, потрібно буде перевірити, чи утворює покриття рівну площину і чи витримується вертикаль і горизонталь. На дуже маленьких поверхнях достатньо перевірити водяним рівнем (васарваґа) або іншим рівним предметом, наприклад залишком ламінату, але на більш великих нам потрібно створити напрямні смуги. Це тимчасово закріплені основи, які дозволяють постійно перевіряти правильність укладання плитки. Вони створюються різними способами – з плиткових смуг, гіпсових смуг або професійно підготовлених пластирів, малаярної, клейкої стрічки.

При самостійному укладанні найзручніший спосіб створення спрямованих смуг із штукатурних смуг – напрямних – приклеюємо їх до землі з інтервалом 1,5-2 м, рівно вертикально або горизонтально або із запланованим нахилом. Поверхня повинна виділятися з підкладки за товщиною плитки, плюс шар клею. При довгих стінах положення декількох рейок також перевіряють, натягуючи шнур на 2-3 висоти. Після розміщення плитки впритул до планок вони відриваються від землі, та вимірюємо основу для закріплення наступних рядів

Укладання керамічної плитки – крок 5. Підбір клейового розчину

Довговічність кріплення плитки до стін або підлоги залежить від вибору правильного клейового розчину, адаптованого до умов використання, типу основи, а також розміру та матеріалу плитки. Для типових застосувань можна використовувати звичайний дешевий клейовий розчин, але на складних основах  знадобиться еластичний розчин, що гарантує кращу адгезію. Деякі види плитки (великого розміру або схильної до знебарвлення) вимагають використання спеціальних розчинів зрідженої консистенції або виготовлених на основі білого цементу.

Прості у використанні та забезпечення стабільної фіксації на різних основах готові до нанесення дисперсійних розчинів. Вибираючи тип клею для конкретних застосувань, ми повинні використовувати технічну документацію виробника, яка надає детальну інформацію про сферу застосування, умови та спосіб нанесення

Укладання керамічної плитки – крок 6. Гідроізоляція

Всупереч поширеній думці, плиткові покриття не є водонепроникними і волога може проникати в стики в умовах тривалого змочування. Тому, укладаючи їх у вологих приміщеннях (ванні кімнати, пральні) і зовні, необхідно гідроізолювати плитку під стінами та підлогою. Тепер т. зв рідка фольга, наноситься пензлем в 2- 3 шари.

У кутах та при контакті стіни з підлогою наклеюється спеціальна ущільнювальна стрічка, що захищає від протікань у разі тріщини підлоги. Вологі ізоляції слід також укладати на підкладки, виготовлені з деревних матеріалів (OSB, mfp, ДСП, дошки).

Укладання керамічної плитки – крок 7. Як класти плитку на стіну

Починаємо з встановлення базового рівня, який може бути підлогою або стартовою смугою, закріпленою на необхідній висоті. Хоча деякі клеї дозволяють склеювати без опори (плитка не тече після наклеювання), безпечніше буде їх упиратися на опору основи. Спираючись на підлогу, потрібно перевірити, чи вся довжина стіни підтримує потрібний рівень, чи стик рівний – якщо ні, то закріпіть смугу вгорі на висоті, що відповідає довжині плитки в нижній точці.

Якщо край облицювання примикає до стіни, нам також потрібно перевірити, чи тримає він вертикаль – якщо є відхилення, то відзначаємо вертикальну лінію на кахельній стіні й починаємо кріплення з другого ряду плиток. Нанесіть клейовий розчин гладкою стороною кельми, а потім розкладіть зубчастим боком, встановленим під кутом приблизно 75° до землі. Кладемо плитку на клейовий шар, трохи притискаючи її до землі. З водяним рівнем ми перевіряємо вертикальне положення лицьової частини плитки.

Таким же чином фіксуємо наступну плитку в горизонтальній смузі, розміщуючи прокладки біля кутів. Крайні плитки, особливо коли їх потрібно різати, клеїмо в кінці, виходячи з уже покладеної поверхні

Укладання керамічної плитки – крок 8.

Як класти плитку на підлогу

Кладемо плитку для підлоги, починаючи від ряду, віддаленого від входу в приміщення, що дозволить вільно рухатися кімнатою під час роботи.

Увага! По свіжовикладеній плитці не можна ходити!

Спосіб укладання схожий на стінові покриття, за винятком того, що поза домом склеювання повинно обмежувати можливість залишити вільні місця під плитками, в яких буде накопичуватися вода. Цього можна досягти, застосовуючи розчин як на основу, так і на плитку, або використовувати зріджений клейовий розчин.

Розчин не можна використовувати для вирівнювання поверхні або створення укосу. Через значну усадку в місцях нанесення більш товстого шару після затвердіння з’явиться нерівномірність, яка спотворює підлогу. Якщо в підлозі були зроблені розширювальні шви (опалення підлоги, тераси), їх також слід витримувати після облицювання плиткою, наповнюючи розширені стики силіконовою масою або покриваючи маскувальною смужкою

Укладання керамічної плитки – крок 9. Як різти та свердлити плитку

Плитка вимагає різання за певним розміром (в кутах, поруч із дверима або встановленим обладнанням), а також вирізанням або свердлінням отворів для монтажу. Прямі надрізи робляться плиткорізом і розбиваються спеціальними плоскогубцями або, наприклад, на цвяху під лінією. Набагато зручніше різати за допомогою інструменту для різання плитки або електричного різака з алмазним лезом. Кутова шліфувальна машина з алмазним диском буде використовуватися для вирізання фрагментів плитки та висвердлювання круглих отворів.

Вирізаючи, ми повинні враховувати, що плитка буде тріскатися в непередбачуваному місці, саме тому нам потрібно акуратно різати поверхню, захищаючи від вібрації. Деякі типи плитки потрібно тимчасово склеїти, щоб просвердлити отвори, не пошкодивши їх, а потім акуратно очистити від клею. Гострі емальовані краї після нарізки плитки потрібно розгладити, наприклад, за допомогою ватного каменю або наждачного паперу.

Укладання керамічної плитки – крок 10. Як затирати шви на плитці

Заповнюємо стики між укладеною плиткою після установки фіксуючого клею (через 1-2 дні). Перед цим варто очистити стики від залишків розчину – поки він занадто не затвердіє. Після протирання поверхні плитки губкою, наприклад, шпалерним ножем, видаліть з’єднувальний розчин зі стиків. Не робіть цього за допомогою викрутки або цвяха, адже жорстким інструментом ви можете легко розчавити краї. Перед тим, як затиркувати, варто перевірити, чи розчин не забруднив плитку. При шорсткій поверхні плитки навіть скріплений розчин важко витерти, а затверділий видалити практично неможливо.

Затирочний розчин, приготований відповідно до рекомендацій виробника, притискається гумовим ракелем до стиків, а потім надлишок заливається, приводячи скребок косо до швів. Після первинного затвердіння розгладьте стики вологою губкою і залиште для остаточного зв’язування. Затирку потрібно проводити поетапно, щоб не допускати надмірного твердіння раніше ніж нам потрібно, оскільки стик швидко фугується і присихає

Укладання керамічної плитки – крок 11. Матеріали

Основним матеріалом – крім самих плиток – буде клейовий розчин або дисперсійний клей, адаптований до типу основи та облицювання. Необхідну кількість можна оцінити лише приблизною, використовуючи інформацію виробника, але на практиці споживання часто може бути значно більшим. Розчин для стиків вибраних кольорів і товщини швів також буде необхідний, а для забезпечення рівної відстані між плитками ми будемо використовувати “хрестики”, спеціальні проставки для плитки.

Для обробки країв облицювання та кутів ми використовуємо пластикові або металеві планки, прирівняні до товщини прикріпленої плитки. Підготовка поверхні може потребувати використання грунтовки та гідроізоляції – у вигляді рідкої фольги та ущільнювальної стрічки, і ми використовуватимемо штукатурні смуги як альтернативу

Укладання керамічної плитки – крок 12. Як починати класти плитку на підлогу для початківців. Інструменти для плитки

Асортимент необхідних інструментів включає ті основні та додаткові, що полегшують роботу та служать для виконання спеціальних процедур. Безумовно, вам знадобиться рівень і металеві напрямні, малаярний скотя для контролю укладання плитки, а також для підготовки та нанесення звичайного шпателя і зубчастого шпателя (розмір зубів повинен бути обраний відповідно до розміру плитки та типу клею). Більш великі плитки потребують використання грубої зубчастої кельми, а для зріджених розчинів вам знадобиться кельма із закругленими зубцями. Електрична дриль зі змішувачем дозволить зручно змішувати розчин і воду.

Вам потрібно буде хоча б ручний різак для різання плитки, але при більшій кількості плиток ви повинні мати ріжучий інструмент, а також кутову шліфувальну машину з відповідним алмазним диском. При нанесенні затирки ми будемо використовувати гумовий шпатель, губку, а також сухі і мокрі чистячі тканини. Звичайно, корисні будуть також контейнери з достатньою ємністю для приготування клейового розчину, розчину та вирівнювальної суміші

0 comments on “Як починати класти плитку на підлогу на стіни для початківців

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.Нові коментарі
  Транспортний портал

  Реклама

  Ми в соцмережах