Як позбутися шкідників. Чим покрити дерево. Антисептик для деревини


 

Як позбутися шкідників у саду та на городі. Чим покрити дерево на вулиці. Антисептик для деревини

Просочувальні засоби, доступні на ринку, мають різний вплив. Тож перш ніж ми вирішимо придбати конкретний, ми повинні подумати про те, який засіб нам потрібен, маючи на увазі перш за все тип деревини та конструкцію з нього

Деревина – це будівельний матеріал, який зазвичай використовується всередині й зовні будівель. Однак при використанні в саду він потребує просочення, яке глибоко проникає в структуру матеріалу і добре захищає його від шкідливого впливу атмосферних та біологічних факторів.

Спеціалізовані препарати значно продовжують термін експлуатації дерев’яних парканів, альтанок чи терас. Вони також покращують свої візуальні якості. Незахищені, а водночас вологі та спокушені шкідниками будівельні матеріали можуть бути знищені протягом кількох років.

Як позбутися шкідників у саду та на городі. Тип та місцевість

Найважливіша інформація, яку можна знайти на етикетці засобів для просочення, – це те, чи можна її використовувати всередині будівлі або поза нею (деякі в цьому плані є універсальними). Зверніть увагу, що деякі продукти можна використовувати зовні, але тільки під дахом. Інші, своєю чергою, дозволені для використання в приміщенні, але тільки в приміщеннях, не призначених для постійного проживання людей, наприклад, на горищі, в гаражі або навіть у ванній, але не в спальні.

Виробник також вказує основне використання просочення на етикетці – наприклад, фасади, зовнішні двері, огорожі, перголи, садові меблі, настили, балюстради. Це полегшує вибір. Зазвичай інші розчини призначені для вертикальних поверхонь, інші – для горизонтальних. Наприклад, терасові дошки вимагають стійкого до стирання покриття. Огорожа або альтанка – це предмети, які постійно піддаються впливу вологи або температурних змін, а тому потребують ефективного захисту.

Пам’ятайте, що хвойні менш міцні – сосна, ялина, береза, тополя. Вони легко вбирають вологу. Своєю чергою важко – дуб, ясен, граб, бук, вишня, яблуко – більш довговічні, але й дорожчі. Екзотика (наприклад, тик, чорне дерево, іроко, кедр) швидше не потребує просочення. Він важкий, а також містить багато природних жирних речовин.

Важлива також обробка матеріалів. Не оброблений, шорсткий, він легко вбирає вологу (в результаті швидше руйнується), тому варто стругати.

Чим покрити дерево на вулиці

Ми прочитаємо на упаковуванні препарату, від чого він захищає деревину. Одні працюють комплексно, інші вибірково. Одним з руйнівніших факторів є сонячне випромінювання, яке руйнує лігнін, відповідальний за міцність матеріалу. Він стає пористим, сірим, чутливим до руйнівного впливу води.

Читайте також:

Внаслідок зміни вологості деревина набрякає і стискається, що також послаблює свою структуру. Тому необхідно звернути увагу на захист тих елементів, які можуть контактувати з ґрунтом і вологою, що надходить з нього, – огороджувальні стовпи, шпалери і т. д. Матеріал, який зазнає впливу вологи протягом тривалого часу, атакується грибками, що спричиняє його розкладання або розвиток синьої плями (виглядає дуже непривабливо, звичайно зустрічається в соснових і ялинових деревах).

Будівельний матеріал також може бути атакований комахами, оскільки це відмінний поживний центр для личинок, нудних коридорів. Просочувальні розчини для боротьби зі шкідниками мають різний вміст біоцидів. Деякі також загоюють формовані ділянки.

Ми також можемо використовувати протипожежний склад. Це правда, що деревина не стане негорючим матеріалом, але запалити її буде набагато складніше

Антисептик для деревини. Лак, емаль, олія

Просочення – це основний і найважливіший захист деревини. Деякі продукти, завдяки вмісту пігментів, мають барвні властивості. Однак вони не утворюють покриття, що покриває зерновий малюнок. Зазвичай використовується для остаточної обробки матеріалу. У цій ситуації відновити його нескладно – просто повторно застосувати подібний препарат. З іншого боку, безбарвні продукти вимагають нанесення верхнього покриття, лаку, емалі або спеціального масла (вибір залежить головним чином від потрібного нам візуального ефекту)

Лаки, призначений для використання поза домом, дає прозоре покриття і, на відміну від тих, що застосовуються в будівлях, – гнучкий

Емалі утворюють покривний шар, і ми рідко вибираємо їх для оздоблення сировини, а не для елементів, вже пофарбованих фарбою. Розчинники більш довговічні, ніж лаки. Акрил утворює паропроникне покриття, яке дозволяє деревині “дихати”. Однак емалі не підходять для обробки дощок тераси. У цій ситуації найкраще працює масло, яке проникає глибоко, тим самим ефективно перешкоджаючи поглинанню вологи.

Ми купуємо препарати в спеціалізованих магазинах, де ви можете розраховувати на професійну допомогу у виборі як самого товару, так і інструментів для його застосування. Перед цим, однак, оцінімо розмір площі, яка потребує фарбування

Підготовка дерев’яних поверхонь

  • Просочувальні розчинники. Антисептик для деревини

Найпопулярнішими є водорозчинні (на водній основі) просочення у вигляді готового розчину. Більшість з них практично не мають запаху (це важливо при використанні в приміщенні) і досить безпечні (з деякими можна пофарбувати іграшки), хоча в цій групі ви також знайдете продукти, призначені лише для зовнішнього використання або в приміщеннях, де ми ненадовго зупиняємось. Вони мають широке застосування і проявляють дуже хороші властивості. Вони захищають від вологи, мікроорганізмів, комах. Вони також проникають у злегка вологу деревину.

Однак не рекомендується покривати їх старим сильно висушеним матеріалом, оскільки в результаті він може набрякати і тріскатися. У цій ситуації просочувальні розчинники (на основі органічних розчинників) працюють краще. Зазвичай вони призначені для фарбування предметів поза будинком. У порівнянні з продуктами на водній основі вони виявляють кращі інсектицидні властивості. Вони також гарантують дуже хороший захист від впливу погодних умов та мікроорганізмів

  • Продуктивність

Упаковування для просочення містить інформацію про очікувані показники роботи – завдяки якій легше визначити, яка кількість препарату нам потрібна. Згадаймо, що зареєстрована ефективність стосується першого шару – тоді споживання є найвищим. З кожним наступним шаром він зменшується, особливо коли після першої деревини злегка шліфується.

Не будемо забувати, що дуже сухі, грубі будівельні матеріали та м’яка деревина більше поглинають просочення. Крім того, найвищий знос – при розпилювальному методі, а найнижчий – при нанесенні валиком.

  • Кількість шарів

Ми також дізнаємося з етикетки конкретного продукту, яка рекомендована кількість шарів (як правило, два-три). Кожен наступний повинен бути тоншим, ніж попередній, оскільки всмоктуваність деревини зменшується. Його не слід наносити на запас, тому що з’являться прожилки, а якщо засіб буде плівкоутворювальний – занадто товстий шар швидко потріскається.

  • Час висихання

Це може бути дуже різним для різних продуктів. Він становить від декількох до кількох десятків годин

Захист дерев у саду

Деревину для просочення потрібно вже належним чином зрубати, відшліфувати та очистити. В іншому випадку обробка порушить підготовчий шар.

Якщо ми ремонтуємо матеріал, обережно видаліть лускаті фрагменти, а дрібні дефекти заповніть шпаклівкою. Після того як вона висохне, вирівнюємо поверхню наждачним папером. Зелені відкладення (лишайник, мох) слід усунути за допомогою спеціальних засобів – після обприскування їх поверхнею почекайте стільки, скільки рекомендує виробник (іноді кілька днів), а потім промийте водою. Пам’ятайте, що коли деревина розпадається на ваших руках, вона не підходить для ремонту , оскільки грибок надто її освоїв.

Просочення проводиться в дощову погоду , коли температура становить 10-25 ° С. Будівельний матеріал повинен бути сухим (як під час процедури, так і через деякий час після його завершення), очищеним від пилу і, якщо необхідно, знежиреним. Захищаємо оточення фольгою, збираємо інструменти, надягаємо захисний одяг.

Дотримуємось інструкцій на етикетці препарату. Більшість з них можна наносити пензлем – довгими плавними штрихами в бік зерна. Для великої поверхні найзручніше використовувати валик. Місцеві дефекти захисного покриття можна заповнити губкою, тканиною або спеціальним аплікатором. Своєю чергою, спосіб обприскування вимагає багато практики і приводить до значного споживання засобу.

Через кілька сезонів деревину зазвичай потрібно відновлювати – тому не забудьте контролювати стан покриттів. Навіть заводське просочення тиском не захищає матеріал назавжди й кожні кілька років зазвичай потрібно проводити оновлення, наносити антисептик для деревини

Доглянута деревина виглядає красиво. Якщо у нас багато в саду, однак, нам може бути ще багато роботи. Огорожа, фасад, шпалери або пергола все ще піддаються впливу вологи та сильних сонячних променів. Кожен сезон потрібно перевіряти стан захисних покриттів, а також ремонтувати кожні кілька років

(фото: Dekspol, фото: Single)

0 comments on “Як позбутися шкідників. Чим покрити дерево. Антисептик для деревини

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах