Як вибрати квартиру в новобудові: лайфхаки при покупці житла


Як правильно вибрати квартиру в новобудові, щоб згодом не шкодувати про витрачені мільйони? Якими є критерії вибору первинного житла, на що звернути увагу? У цій статті ми зібрали поради, які можуть допомогти вибрати квартиру в новобудові.

Власне житло  — це крок до здійснення своєї мрії й дуже важливо обрати саме того забудовника, який гарантує якість та надійність проєкту. Забудовник в м. Полтава ТОВ «БМК «Атлант» – це професійний розробник проєктів житлових комплексів в найкращих районах міста Полтави. Компанія може запропонувати Вам купити квартиру в Полтаві за вигідною ціною.

Виберіть район: поряд з метро та магазинами

При виборі квартири потрібно визначитися, в якому районі ви бажаєте жити. Нерідко люди вважають за краще купувати нове житло у звичній локації — зокрема через те, що інфраструктура вже склалася, і транспортна доступність також зрозуміла.

Транспортна доступність

Якщо хочеться змінити район, зовсім не обов’язково обирати новий будинок ближче до роботи. Набагато важливіша транспортна доступність самого ЖК — тому забудовники звертають увагу потенційних покупців на близькість своїх проектів до транспортних розв’язок.

Трапляється, що реальність не збігається з очікуваннями: 10 хвилин до метро, ​​зазначені в описі новобудови, не завжди означають «10 хвилин пішки». Якщо забудовник не уточнює про пішу доступність станції метро, ​​швидше за все, до неї доведеться їздити автобусом або маршруткою.

Найкоротший шлях пішки до метро може виявитися не найзручнішим — навряд чи комусь сподобається пробиратися неосвітленою пусткою або шукати стежку серед парканів.

Те саме стосується автомобільної доступності: не всі девелопери повідомляють, що доїхати від нового будинку до центру вийде швидко за умови, що на дорогах не буде заторів. Ще один можливий недолік: невдалі виїзди для автомобілів або відсутність зручних маршрутів.

Якщо майбутня новобудова знаходиться на відстані від основних магістралей, це може виявитися не так добре, як обіцяє забудовник. Коли до будинків веде лише одна дорога, то заторів у годину пік не уникнути.

Вивчити транспортну доступність допоможуть онлайн-картки: вони покажуть шлях від майбутнього будинку до метро та завантаженість автошляхів.

Інфраструктура

Об’єкти інфраструктури на перших поверхах будинків або в стилобатній частині ЖК — вже давно норма, зараз мало хто робить перші поверхи в новобудовах житловими. У деяких проектах склад такої інфраструктури відомий ще до введення будинків в експлуатацію – девелопери самі обирають орендарів чи власників комерційних приміщень.

Власна та комфортна квартира в Полтаві — це мрія більшості жителів міста. І коли виникає потреба знайти житло, то потрібно зважити всі за та проти, знайти надійного забудовника, ознайомитися з проєктом, обрати район та врешті-решт купити в новобудові Полтава від ТОВ “БМК “АТЛАНТ”.

Але в більшості новобудов інфраструктура складається не одразу. Як правило, першими відкриваються будівельні та продуктові магазини та різні пункти видачі замовлень, а, наприклад, кафе або дитячий центр розвитку можуть і зовсім «не прижитися».

В ідеалі недалеко від новобудови (в пішій доступності або хоча б в одній-двох зупинках) має бути наступний мінімальний набір: супермаркети, аптеки та поліклініка, для сімейних покупців – дитячий садок та школа.

Для багатьох важливо, щоб поряд з будинком були ще й такі сервіси як пошта, банк, фітнес-зал, басейн, салон краси, ремонт одягу та взуття — про наявність цих об’єктів у найближчому оточенні також можна дізнатися за допомогою онлайн-карток.

Окрема тема — дитячі садки та школи. По-перше, такий набір є не у всіх ЖК, а по-друге, не завжди садки та школи будуються одночасно з будинками. По-третє, у них може не вистачити місць усім охочим.

Перед тим як вибрати новобудову, дізнайтеся — чи є поблизу дитячі садки та школи і чи зможуть вони прийняти хоча б частину мешканців з нових будинків, що знову прибули. Будьте готові, що вам, ймовірно, доведеться відвозити дитину на заняття та забирати її з них.

Ще один важливий критерій: екологічна ситуація, близькість парків та інших зелених зон. Парки можна побачити на картах, а також ТЕЦ та котельні, шумовий вплив аеропортів, площу зелених ділянок та наявність водойм.

Вибери новобудову правильно

Новобудов у містах багато — масові та високобюджетні, малоповерхові та висотні, камерні та масштабні. Знайомство з майбутньою квартирою можна розпочати з вивчення забудовника.

Як вибрати забудовника

Великі девелоперські компанії, як правило, вже мають солідний досвід і репутацію, що склалася. В останні роки на столичний ринок стали виходити і регіональні забудовники, як правило, це також компанії з багатим досвідом.

Перевірити наявність необхідних документів можна на сайті забудовника – там мають бути статут компанії, свідоцтво про реєстрацію, свідоцтво про постановку на податковий облік та витяги.

Наприклад, компанія може працювати під відомим брендом або назвою, подібною до ступеня змішування, але при цьому не мати жодного відношення до проектів забудовника, ім’я якого вона використовує.

Або, навпаки, на сайті проекту вказано забудовника А, а в рекламі — забудовника Б. Плутанину легко дозволити, якщо запитати документи в однієї з цих компаній: з’ясується, що А є засновником Б.

Вивчіть історію забудовника. Інформацію про проблемні об’єкти, переноси термінів будівництва та судові позови з пайовиками можна знайти в інтернеті, там же, на форумах пайовиків, є відгуки про вже побудовані ЖК. Не забувайте, що надто позитивні відгуки можуть бути куплені, а надто негативні — замовні від конкурентів. Але загалом картину якості роботи компанії скласти можна.

Хороший варіант — порівняти вже збудовані будинки та картинки-рендери. 100% збігу не буде, але й серйозних розбіжностей не повинно бути.

Перевіряємо новобудову

Будь-яка новобудова теж має документи, відомості про неї мають бути розміщені не тільки на сайті девелопера або продавця.

Головні документи новобудови: дозвіл на будівництво та проектна декларація. Без дозволу на будівництво девелопер не має права розпочати будівництво будинку, такий документ видається після того, як забудовника перевірить контролюючі органи.

Житловий комплекс «Європейський» будується в місті Полтава по вулиці Європейська, 183. Завдяки вдалому розташуванню, мешканці можуть підтримувати баланс між справами і відпочинком. Тому якщо ви плануєте Полтава купити квартиру ми рекомендуємо цей ЖК.

З проектної декларації можна дізнатися такі корисні відомості, як клас енергоефективності будинку, кількість квартир загалом та на поверсі, кількість машиномісць у паркінгу, наявність інфраструктури, терміни будівництва, у тому числі термін отримання дозволу на введення в експлуатацію та передачу об’єкту пайовикам.

Оточення новобудови бажано оцінювати не за її описом на сайті забудовника, а за допомогою онлайн-карток. Ще краще — приїхати на будівництво та особисто перевірити відстань до метро, ​​оточення проекту, і як виглядають уже збудовані корпуси (якщо вони вже є). На місці простіше зрозуміти, який вигляд буде із вікон — на зелений парк чи сусідню будівлю.

Ідеально, якщо вдасться відвідати готовий корпус, подивитися холи та інші місця загального користування, оцінити планування квартир — це теж із розряду «краще один раз побачити, ніж сто разів почути».

Для багатьох важливий тип будинку. Зараз будують переважно панельні та монолітні будинки — яку новобудову краще вибрати?

Нормативний термін служби панельних будинків – 70 років. Собівартість панелек нижче і будуються вони швидше. У таких будинках гірша звуко- та теплоізоляція, а перепланування майже неможливе через велику кількість несучих стін. Хоча модернізовані серії панельних будинків іноді припускають можливість трохи перепланувати приміщення.

Монолітні будинки можуть прослужити до 150 років. Будівництво цих будинків ведеться довше, їхня собівартість вища. При цьому такі будівлі відрізняються гарною звуко- та теплоізоляцією, а несучими є лише зовнішні стіни, тому в квартирах у монолітних будинках можна робити практично будь-яке перепланування.

Обираємо квартиру

При покупці квартири в новобудові важливо не лише обрати локацію. Планування і площа вашого майбутнього житла, наявність або відсутність оздоблення, поверх і навіть вид з вікна — потрібно враховувати дуже багато.

Пам’ятайте: на плані квартири з сайту новобудови можна намалювати що завгодно, насправді запропонована забудовником розстановка меблів напевно виявиться незручною або зовсім нереальною.

Квартири в сучасних ЖК продаються в трьох варіантах: з чорновим оздобленням, передчистовим (white box) або чистовим «під ключ». Яку краще вибрати квартиру в новобудові, з якою обробкою залежить від переваг і фінансових можливостей покупця.

Якщо в квартиру з готовим ремонтом можна заїхати відразу після отримання ключів, то чорнове оздоблення вимагає додаткових вкладень — витратити доведеться не лише гроші, а й час.

У квартирах без обробки буває так зване «вільне планування», але це не означає, що його можна повністю переробити. Вільне планування передбачає відсутність внутрішніх стін, проте при проектуванні дизайну слід пам’ятати, що не можна переносити «мокрі» зони – кухню та санвузол. Крім того, будівництво внутрішніх перегородок зменшить площу квартири.

Планування квартир у новобудовах відрізняються не лише метражем та кількістю кімнат. Особливості сучасного житла:

  • наявність студій – як правило, це малогабаритні квартири без окремої кухні та з одним вікном. У деяких проектах студії досить великі, з двома вікнами та гардеробною;
  • євроформат — квартири з об’єднаною кухнею-вітальнею та окремими спальнями;
  • квартири з майстер-спальнями, кількома санвузлами, терасами, патіо, вікнами у ванній, панорамним склінням та ін.

На що звернути увагу під час вибору конкретних квартир? Велика площа не може гарантувати зручність житла — у гонитві за оригінальністю деякі девелопери проектують квартири, які важко назвати ергономічними.

Найпоширеніші сумнівні планувальні рішення:

  • неправильна форма кімнат та квартир загалом. Скошені або напівкруглі стіни, гострі та тупі кути ускладнюють використання квартири. Меблі доведеться робити на замовлення, а простір поруч із напівкруглими стінами з вікнами часто взагалі пустує;
  • довгі витягнуті кімнати. Такі приміщення нагадують пенали, у яких може бути недостатньо природного освітлення. Розставити у вузькій кімнаті меблі так, щоб було справді зручно, складно;
  • незручні коридори. Звивистий коридор, у якому неможливо поставити шафу, є не лише у вторинному житлі, а й у деяких сучасних плануваннях. Коридори, холи та передпокої можуть займати істотну частину площі квартири, а якщо їх не можна функціонально використовувати – це переплата за непотрібні квадратні метри.

Порада експерта: оцініть рівень інсоляції. Він залежить від поверху (у квартирах на нижніх поверхах зазвичай темніше, особливо якщо світло загороджують дерева), від кількості вікон та від того, на який бік світла вони виходять. На думку фахівців, найкращий варіант — вікна на південний захід, у такій квартирі буде світло більшу частину дня.

Вікно в спальні, що виходить на схід, загрожує раннім сонцем влітку. Для спалень більше підходить північний бік, у цих кімнатах найменше світла.

Південна сторона в спеку може перетворити квартиру на сауну, особливо якщо на південь виходять усі вікна. Без кондиціонера у такій квартирі не обійтися.

Панорамні вікна, які так люблять рекламувати забудовники, підходять не для всіх — у кімнаті з великими вікнами зазвичай холодніше, а якщо приміщення невелике, то розставити меблі буде проблематично.

Ще одна важлива характеристика, на яку потрібно звернути увагу при виборі квартири в новобудові, – поверх. Від поверху нерідко залежить і вартість житла – квартири на нижніх поверхах дешевші, ніж на верхніх.

Ми вже згадали, що у квартирах нижніх поверхів нижчий рівень природного освітлення. Ще один ймовірний мінус — якщо будинок розташований неподалік проїжджої частини і не передбачений захисний екран, мешканцям заважатимуть пил та шум.

До недоліків верхніх поверхів, окрім завищеної ціни, можна віднести ймовірні проблеми з ліфтом і не завжди виправдані очікування шикарних видів на місто — по сусідству може з’явитися новий будинок, який закриє всі види.

Підбиваємо підсумки

Як правильно вибрати квартиру в новобудові? Найголовніше — не поспішати, не купувати квартиру в першій новобудові, що попалася. Спілкуватися з менеджерами з продажу краще вже підготовленими: порівняти кілька житлових комплексів у різних районах, з’їздити на будмайданчик, оцінити конкурентів, вивчити всю доступну інформацію, «приміряти» квартиру на себе. Нехай нове житло буде комфортним та радує вас!

0 comments on “Як вибрати квартиру в новобудові: лайфхаки при покупці житла

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах