Вибір печі для лазні


Печі – каменки потрібні безпосередньо для опалення, нагрівання води та отримання пари. Це «серце» і російської лазні та сауни. Щоб отримати справжню насолоду від банних процедур, потрібно уважно поставитися до вибору печі для неї. Найчастіше вона електрична чи дровах. Електричні печі

Електрокам’янка – це пристрій для нагрівання сауни, що працює на електроенергії у досить різноманітному вологому температурному діапазоні. Сучасні агрегати для саун оснащені зовнішнім або вбудованим пультом керування, що дозволяє налаштувати температурний режим. Камінки, які ставлять у сауні, складаються із зовнішнього корпусу, нагрівачів та теплового захисту. Електрокаменку можна придбати на сайті saunashop.com.ua

Переваги електричних печей:

  • можливість автоматично підтримувати заданий температурний режим у приміщенні, що становить від 60С до 120С;
  • багатошаровий корпус із сталі, який захищає від випадкових опіків;
  • оснащеність термостатом та запобіжником від перегріву;
  • піч можна вимкнути будь-якої миті.

Нестача електричної печі для сауни – тарифи на електроенергію, що постійно зростають. Вибираючи електричну кам’янку, потрібно враховувати її напругу під час роботи – від 220 до 380 В. Також потрібно не забувати, що пристрої, що мають корпус з нержавіючої сталі, більш довговічні та екологічні, ніж ті, чиї корпуси складаються з цинково-алюмінієвого сплаву. Але коштують такі моделі дорожче.

Потрібно звернути увагу і на те, що для електробезпеки в країнах Європи завжди використовується заземлення. Майже всі сучасні котеджі мають своє заземлення, але в старіших будівлях його майже не знайти. Тому рекомендується зробити власне заземлення, а не використовувати нульовий провід, що йде з підстанції. Якщо немає можливості забезпечити його, тоді використовують занулення (з’єднують нульову клему розподільного щитка з проводом заземлення електричного обладнання). Додатково потрібно використовувати прилади захисного відключення, які зможуть відключити обладнання за найменших випадкових коротких замикань.

Дерев’яні лазні вважаються одними з найкращих. Брусчасті і зроблені з колод стіни відмінно пропускають пару і повітря, добре тримають тепло, створюючи неповторний аромат деревини. Усередині завжди сухо та тепло. Навіть із додатковою вентиляцією у таких будівлях зберігається приємний запах деревини. Пекти – це, як було сказано вище, «серце» сауни та лазні. І від того, яка буде встановлена кам’янка, залежить і тепло, і комфорт у кімнаті відпочинку та парилці. Тихе потріскування дров у вогні та запах дров для більшості поціновувачів саун є необхідним атрибутом у парилці. Саме тому електричні каменки, які хоч і прості в експлуатації, ніколи не зможуть витіснити з ринку дров’яні.

Переваги печей на дровах:

  • можливість встановлення скрізь, де немає доступу до електроенергії;
  • каміння в таких пристроях, наприклад, Harvia Harvia 36 Duo, знаходяться всередині каркаса, і їх кількість дуже велика;
  • у міру того, як прогріваються камені, створюється відмінна атмосфера в сауні навіть за порівняно невисокої температури;
  • Після повного прогорання дров нагрівач довго зберігає тепло.

Печі на дровах не дуже складні в установці та дають максимум оздоровчого ефекту. Як паливо найчастіше використовують березові поліна, які дають рівне високе полум’я. Для сауни чудово підійде дров’яна кам’янка, в якій піддувало та топка розташовані у передбаннику чи кімнаті відпочинку. Щоб паливо горіло, потрібно багато кисню, а в парилці його не так вже й багато. Дров’яні печі коштують не так дорого, як електричні. Саме такі моделі забезпечують появу чудової пари. Але до вартості печі потрібно додати ще ціну димаря та його монтажу.

«Золоті» правила встановлення печі:

  • Кам’янку можна встановлювати тільки на азбестоцементну плитку
  • Щоб уникнути пожежі, потрібно встановити на стінах, близьких до печі, вогнетривкі екрани та ізолювати димохідну трубу
  • Щоб уникнути травмування, підлога не повинна бути слизькою, поріг повинен бути на рівні дощатого настилу, а його опори повинні розміщуватися біля країв.
  • Електропроводи повинні бути розміщені строго в сухих місцях, щоб усунути можливу небезпеку ураження струмом
  • Корпус обов’язково потрібно заземлити нульовим захисним дротом
  • Шафа керування потрібно розмістити у передбаннику

Зазвичай усі сучасні печі-кам’янки (Harvia, Savo та інші) як електричні, так і на дровах мають такі характеристики:

  • займають мало місця;
  • нагрівають досить швидко повітря до температури 45С у підлоги та >80С під стелею;
  • забезпечують хороше пароутворення при поливанні каміння водою;
  • не виділяють газ та дим;
  • економічні, безпечні.

Від того, як працюватиме кам’янка, залежить і опалення передбанника, і нагрівання води, і навіть смакові та фізичні властивості пари. Не слід забувати і про безпеку. Печі не повинні мати можливість виникнення пожежі; повинні бути виключені можливості отримання опіків, ошпарювань та отруєнь чадним газом.

0 comments on “Вибір печі для лазні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах