7 важливих питань про будинки для людей похилого віку


Якість послуг таких закладів як будинок престарілих у Києві зростає. Про ці будинки склалося багато легенд та стереотипів. Які вони насправді?

У будинків для людей похилого віку погана репутація. Багато хто впевнений, що нікому не потрібних людей похилого віку відправляють туди на заслання, де вони коротають останні роки життя в жахливих умовах. Насправді все зовсім не так. Ми постаралися відповісти на питання, що найбільш часто ставляться про будинки для людей похилого віку.

1. Що таке будинок для людей похилого віку?

У сучасному світі зазвичай не говорять «будинок для людей похилого віку». Найчастіше звучить інша назва – «пансіонат для людей похилого віку». Такий пансіонат — це кваліфікована установа, де літні люди доглядають і надають їм необхідну медичну допомогу. Для багатьох це єдиний вихід. Особливо, якщо людина важко хвора, прикута до ліжка і не в змозі обслуговувати себе самостійно.

2. Хто може потрапити до пансіонату для літніх людей?

Головним аргументом на користь «переселення» похилого віку в пансіонат є не його вік, а надмірні труднощі, пов’язані з його обслуговуванням. Якщо людині потрібне постійне медичне спостереження (але не лікування), його переселення в пансіонат може стати оптимальним варіантом.

3. Чи можна відправити людину в «будинок для людей похилого віку» без її згоди?

Такі ситуації виникають. Але це не сцени з фільму, де онуки виселяють бабусю із квартири, щоб отримати її майно. Зазвичай причина сумна — сім’я не має засобів для існування і умови життя літньої людини вдома просто жахливі. У цьому випадку сім’я може написати заяву до соціальної організації. Фахівці оцінять ситуацію. І якщо факт поганого утримання похилого віку підтвердиться, його можуть оформити в пансіонат і без особистої згоди.

4. Чи можуть людину не прийняти в дім для людей похилого віку?

Так. Це від можливостей установи. Не всі пансіонати готові прийняти маломобільних пацієнтів або хворих, які потребують цілодобового медичного контролю.

5. Проживання в пансіонаті для літніх людей — це дорого?

Установи може бути як державними, і приватними. У державних будинках для людей похилого віку пацієнт, як правило, віддає організації більшу частину своїх доходів (приблизно 75% від пенсії), а натомість його забезпечують усім необхідним.

Що стосується приватних пансіонатів, то вартість послуг залежить від багатьох факторів. Основні – це стан здоров’я пацієнта та його здатність самостійно себе обслуговувати. Якщо людина похилого віку може сама пересуватися і піклуватися про себе, то вартість її проживання в пансіонаті буде мінімальною. Якщо ж хворому необхідне цілодобове медичне спостереження та особливі ліки, ціна буде вищою.

6. Чи можна поселити старого в пансіонат на короткий термін?

Так. Деякі пансіонати обмежують мінімальний термін перебування пацієнта на своїй території (2 місяці – оптимальний термін, щоб адаптуватися та звикнути до нових умов). Але, якщо літню людину нема з ким залишити при від’їзді у відпустку або відрядження, більшість пансіонатів підуть назустріч і візьмуть на себе догляд за старим на час вашої відсутності.

7. Як часто можна відвідувати родича у пансіонаті?

Це також залежить від пансіонату: у деяких із них час відвідувань нічим не обмежений, а деякі вважають за краще не допускати близьких людей під час медичних процедур.

Постарайтеся не засуджувати людей, які прийняли рішення відправити своїх близьких людей до будинку престарілих. Найчастіше такий вибір — це лише вимушена потреба.

0 comments on “7 важливих питань про будинки для людей похилого віку

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах