Фарби які світяться


Фарби, які світяться в темряві: їх походження, історія і опис.

Різноманітність барвистих ефектів завжди захоплює багатьох людей і всім цікаво пізнати світ фарб, що світяться зсередини. Використання їх в інтер’єрного дизайну, автомобільної аерографії, і в багатьох інших сферах вражає уяву наймайстерніших дизайнерів. Ми розглянемо в статті назву і види незвичайних фарб.

Купити фарбу, що світиться від виробника в Україні за доступною ціною можна всім бажаючим. Світ яскравих фарб на вибір як для обивателя так і професійному дизайнеру.

Походження фарб які світятья

Фарби, що світяться …. Історія їх походження дуже цікава ..
Виявляється, перші дослідження люмінесценції почалися ще в 1603 році, коли Вінченцо Каскаріоло, алхімік і швець в Болоньї (Італія) нагрів суміш сульфату барію (у вигляді бариту) і вугілля; порошок, отриманий після охолодження, виявляв синювате світіння вночі, і Каскаріоло зауважив, що це світіння може бути відновлена ​​шляхом впливу на порошок сонячного світла. Назва lapissolaris означало «сонячний камінь». Явна післясвітіння викликало інтерес багатьох вчених людей того часу, які дали матеріалу назву «фосфор», що означає «носій світла». Потім він був застосований до будь-якого матеріалу, який світився в темряві.

Пізніше, в 1672 році, було проведено ще одне дослідження люмінесценції, виявлене гниючої деревиною або плоттю і світяться черв’яками, відомими з давніх-давен. Це дослідження було виконано англійським вченим Робертом Бойл, який встановив деякі з основних властивостей біолюмінесцентних систем:

  • що світло холодне;
  • що він може активуватися хімічними агентами, такими як спирт, соляна кислота аміак;
  • що світлове випромінювання залежить від повітря (як пізніше встановлено, від кисню).

Фосфорні фарби

Сьогодні назва фосфору використовується тільки для хімічного елемента, тоді як деякі микрокристаллические люмінесцентні матеріали називаються люминофорами. Першим комерційно доступним люмінофором (1870) була «фарба Balmain» — препарат сульфіду кальцію. У 1866 році був відкритий перший стабільний сульфідні фосфат цинку. Це один з найважливіших фосфорів в сучасних технологіях.

У 1885-1887 рр. було виявлено, що сирі екстракти, приготовлені з світських світло-білих плям (Pyrophorus) і з розточувального молюска, Pholas, при змішуванні разом з ним теж випромінюють світло.

На сьогоднішній день яскраві фарби, що світяться знайшли широке використання в сучасному мистецтві, дизайні, будівництві і навіть в побуті.
Розрізняють декілька основних видів фарб, які світяться, тому потрібно правильно підходити до їх вибору:

  1. Люмінісцентна фарба або фосфоресцентних фарба;
  2. Флуоресцентна фарба видима, светоотражающая;
  3. Флуоресцентна невидима фарба;
  4. Фарби-хамелеони.

Люмінесцентні або фосфоресцентні фарби

Люмінесцентну фарбу зазвичай називають «світінням у темряві». Вона виготовлена ​​з люмінофорів, таких як активований сріблом сульфід цинку або легований алюмінат стронцію, і зазвичай світиться від блідо-зеленого до зеленувато-блакитного кольору. Люмінофори https://lumi-light.com/pigmenty/lyuminofor пігменти мають Світлонакопичувальні можливістю. Випромінювання видимого світла зберігається ще довго після того, як воно піддалося впливу світла. Фосфоресцентні фарби мають стійке світіння, яке триває до 12 годин після впливу світла.

флуоресцентні фарби

Є як видимі, так і невидимі флуоресцентні фарби

Флуоресцентна невидима фарба

При денному світлі вона практично прозорого кольору. Однак варто тільки зайти в приміщення з ультрафіолетовим світлом, як фарба спалахне блакитним, жовтим, рожевим, зеленим або іншим кольором, який ви виберете. Таким фарбам не потрібна «підзарядка» світлом, вони сяють весь час при включеній ультрафіолетовій лампі.

Є спеціальні прозорі флуоресцентні лаки для нігтів, які в клубі яскраво світяться. Також використовують невидимі флуоресцентні фарби для позначення купюр, наприклад. І, звичайно, в дизайні інтер’єрів кафе, диско-клубів тощо.

Невидимі флуоресцентні фарби здаються прозорими або блідими при денному освітленні, але будуть світитися під ультрафіолетовим світлом в обмеженому діапазоні кольорів. Оскільки вони можуть здаватися «зникаючими», їх можна використовувати для створення безлічі розумних ефектів.

Флуоресцентна видима фарба

Видима з’являється під білим світлом будь-якого яскравого кольору, особливо яскраво виділяючись під чорними вогнями. Її яскравий колір видно як вдень, так і вночі, проте світиться вона теж при ультрафіолетовому світлі. Як правило, такі фарби використовують для дизайну в нічних клубах, спеціальних шоу-програмах, боді-арту та вечірок в приміщеннях з ультрафіолетовими лампами.

Флуоресцентні фарби пропонують широкий спектр пігментів і кольоровості, які також «світяться» при впливі ультрафіолетових частот (УФ). Ці УФ-спектри виявляються при сонячному світлі і деяких штучних вогнях, але вони широко відомі як чорне світло і «ефекти чорного світла» відповідно.

Обидва типи фарб мають широке застосування, коли бажані художні світлові ефекти, особливо в розважальних закладах «чорного ящика» і таких середовищах, як театри, бари, святині і т. Д. На вулиці, однак, ультрафіолетові довжини хвиль швидко розсіюються в просторі. Хвилі відскакують від поверхонь, на відкритому повітрі вони непомітні, або поглинаються складними природними поверхнями, притупляючи ефект. Іншими словами, складні пігменти швидко розкладаються при сонячному світлі.

Фарби-хамелеони

Вже назва говорить сама за себе, що, в залежності від кута попадання світла, колір предмета буде змінюватися.

Підводячи підсумки, слід сказати, що люмінесцентні фарби і флуоресцентні фарби є повністю безпечними аналогами фосфору, і склад їх абсолютно нешкідливий навіть для маленьких дітей. Нерідко в дитячих кімнатах розфарбовують стелю в цвіт зоряного неба, або вибирають морську заспокійливу тематику. Світіння приємне для ока людини і ні в якому разі не заважає спати, а навпаки — у дитини навіть може розвіяти страх спати при вимкненому світлі.
Так що можете зовсім без побоювань вибирати для себе вподобану фарбу яка світиться і сміливо приступати до здійснення всіх своих намірів і бажань.

Комапнія «Lumi-Light» — виробник фарб що світяться.
Києввська область м. Вишневе, вул. Лесі Українки, 33
Тел: +38 (050) 804 81 84; +38 (063) 804 81 84.

Джерело: http://108.in.ua/svetyashhiesya-kraski-vidy-ih-opisanie-i-sfera-primeneniya/

0 comments on “Фарби які світяться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах