Профільна труба: як правильно вибрати труби


Профільна труба — це один з видів металопрокату, що відрізняється квадратним або прямокутним перетином. Такі вироби характеризуються високою міцністю, стійкістю до вигинів і часто застосовуються в якості арматури для монтажу різних конструкцій.

Найбільшого поширення профільні сталеві труби отримали в будівельній галузі, де вони виконують роль армуючих елементів. Завдяки перетину з чотирма ребрами жорсткості, вони можуть витримувати досить великі навантаження, незважаючи на порівняно малу вагу. Тому труби профільні добре підходять для створення опор і каркасів, а також вони можуть служити несучими елементами фундаментів, різних металоконструкцій або опалубки.

Велика кількість трубних типорозмірів цих виробів дозволяє легко вибрати ті з них, які будуть оптимальним і економічним рішенням для кожного конкретного проекту.

Сталеві труби (профільні) є затребуваним і важливим для будь-якого серйозного будівництва видом металопрокату. Своє поширення і популярність вони заслужили можливістю застосовуватися в зонах з будь-якими кліматичними умовами, і навіть в агресивному середовищі.

Профільні труби квадратного і прямокутного перетину використовують в зведенні житлових будинків, промислових будівель, спортивних споруд, торгових приміщень, теплиць, складів, а також для виготовлення сталевих дверей, огорож, воріт або декоративних огорож. Міцність і надійність таких виробів дозволяє задіяти їх в мостобудуванні і в створенні металоконструкцій з високим ступенем складності.

Читайте також:

Квадратні профільні труби також можуть виконувати роль опор і колон. При цьому необхідно зазначити, що даний вид продукції практично не використовується для монтажу інженерних комунікацій, так як не призначений для цієї мети.

Виробництво і види профільних труб

Виготовлення профільних труб здійснюється шляхом холодного або гарячого деформування їх аналогів класичного круглого перетину, а також методом зварювання листового металопрокату. Деформують методи передбачають використання спеціальних валків, які перетворюють круглі вироби в квадратні або прямокутні труби за допомогою обтиску.

Металопрокат такого типу проводиться з сталей, що мають різні хімічні склади. Застосування різних марок сталей і кілька способів виготовлення дозволяють випускати широкий асортимент цих виробів, кожен тип яких адаптований для певних умов експлуатації.

Класифікація профільних труб передбачає їх поділ на кілька видів, залежно від технології виробництва. Дані вироби бувають:

 • Холоднокатаними або холоднодеформованих безшовних трубами;
 • Гарячекатані або гарячодеформовані безшовним трубами;
 • Електрозварні труби — виробленими за допомогою зварювання з листового металопрокату.

В процесі виготовлення якісні профільні труби обов’язково проходять етап контролю зварного шва, як того вимагають існуючі технічні стандарти. Крім того, вони піддаються додатковій термічній обробці, покликаної нівелювати внутрішні механічні напруги.

Труби профільні діляться на сім марок, які позначаються так — 10, 10пс, Ст2сп, Ст2пс, Ст4сп, Ст4пс, Ст4кп. Також вони мають шість видів перетинів:

 • кругле;
 • прямокутне;
 • трикутне;
 • квадратне;
 • овальне;
 • плоскоовальна.

Переваги профільних труб

Профільні сталеві прямокутні та квадратні труби мають велику кількість переваг, які зробили ці вироби популярним видом металопрокату. Серед важливих плюсів даної продукції можна виділити наступні:

 • Легкість монтажу і швидкість зведення металоконструкцій практично будь-якої складності;
 • Стійкість до деформацій, що викликаються різкими перепадами температур;
 • Високий ступінь пожежної безпеки і відповідність протипожежним нормам;
 • Гарне опір деформацій вигину;
 • Стійкість до корозії, в порівнянні з іншими видами металопрокату;
 • Здатність замінювати різні елементи арматури інших видів;
 • Зручність складування, навантаження і перевезення;
 • Доступна ціна профільних труб і широкий асортимент їх типів.

Крім усього перерахованого вище, використання сталевих профільних труб дозволяє економити близько 25% сталі, що витрачається на зведення металоконструкцій, в порівнянні з використанням двутавра. Важливим є і те, що дані вироби здатні замінити деякі інші види металопрокату, часто використовувані при спорудженні різних об’єктів зі сталі, що спрощує процеси закупівлі матеріалів, а також безпосереднього будівництва. Якісні холодногнуті профільні труби здатні стати хорошою альтернативою не тільки двотавровим балках, а й куточкам, а також швелерів.

Купити профільні труби в Києві, можна, ознайомившись з асортиментом цієї продукції в каталозі інтернет-магазину. Міцність і універсальність цих виробів робить їх оптимальними вибором для багатьох сфер будівництва.

Профільні труби, ціна яких залежить від їх довжини, товщини стінок і марки стали, дозволять виконувати різні монтажні роботи набагато швидше і простіше.

В Україні компания «Стіллар» ssc.com.ua є одним із поставщиків якіного металопрокату в Києві який має низьку ціну, та високу якість сталевої продукції.

0 comments on “Профільна труба: як правильно вибрати труби

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Нові коментарі
  Транспортний портал

  Реклама

  Ми в соцмережах