Як правильно намалювати малюнок на стіні в квартирі


 

У двадцять першому столітті в ході ремонту до обробки шпалерами люди вдаються вже не так часто, як раніше. Адже з’явилися інші способи облицювання квартири. Велику популярність отримала фарба. З її допомогою можна своїми руками нанести на стіну абсолютно унікальний малюнок. Це поетапний і творчий процес, і до кожного з етапів треба підходити з великою відповідальністю, щоб результат радував членів сім’ї довгі роки.

Яку вибрати техніку для себе?

Чи не кожен володіє художнім талантом. Та крім нього потрібні досвід і підготовка. Тому найпростіша техніка нанесення малюнка на стіну, за допомогою якої зможе попрацювати кожен – подвійне використання трафарету: для заднього фону і для строкатої основи композиції.

Великі контури необхідно перенести на стіну і зафарбувати кистю. Тут не можна користуватися малярським скотчем – він не зможе організувати плавне перетікання з півтону в тон, тому малюнок буде нудним (особливо, якщо це стосується 3д-малюнків). Тому потрібно опанувати іншу дуже корисну техніку – ретушування.

Якщо немає художніх здібностей, то можна прикрасити стіну в кімнаті за допомогою оконтурювання. Це відбувається так: фарба наноситься на поверхню, після чого висихає. Як тільки вона підсохла, продовжують роботи, тільки вже з нанесенням ліній. У будь-якому випадку потрібно проявляти обережність, інакше доведеться перефарбовувати основу і знову починати все спочатку.

Аерографія – теж досить популярний метод декорування житла. Доведеться витратитися на інструменти, а коштують вони чималих грошей: компресор, шланги, фарбопульт зі змінними форсунками. Деякі вважають за краще обмежитися балончиками з фарбою, що є великою помилкою. Через низький тиск не можна вивести переходи в півтонах, особливо на великих малюнках.

Фреска – це дуже складна техніка. Вона не завжди під силу навіть професійним художникам. Для її створення знадобляться готові трафарети і ретельно підготовлена ​​стіна. Контури і деталі тут не просто промальовуються. Фарба для цього потрібна мілкофактурна, щоб уникнути блиску на стінах.

Як підготуватися до роботи?

Підбір фарби безпосередньо залежить від техніки малюнка і його змісту. ПочатківцІ-художники вважають за краще використовувати акрилові. Це досить вдалий вибір, оскільки вони добре взаємодіють з водою. Завдяки їм, виходять приголомшливі переходи. Їх легко змити зі стіни, якщо під час роботи щось пішло не так. Варто пам’ятати про те, що під них купується акрилова грунтовка.

Читайте також:

Можна дати політ фантазії і придбати іншу фарбу. Масляні фарби хороші для окреслення рельєфів, а акварельні та гуашеві використовуються для розтушовування. Також вибирають абсолютно будь-який малюнок. Якщо вибір зроблено, сміливо редагують фотографію на комп’ютері. Бажано додати власні елементи. Для цього ідеально підходить фотошоп.

Проба пера

Ні в якому разі не можна без підготовки наносити малюнок на стіну, будучи впевненим в успіху. Більшість таких експериментів закінчуються проведенням нового ремонту. Тому найрозумнішим підходом буде тренування власних можливостей. Таким же чином можна виробити свій стиль.

Для початку краще помалювати на фанері або зробити на ній розпис. Її потрібно обробити за всіма правилами для якості. Наноситься стартова штукатурка, не тонким і не товстим шаром. Як тільки вона висохне, накладається фінішна. Після повного висихання можна приступати до роботи.

В такому тренуванні є ще одна перевага. Людина, дивлячись на готовий малюнок, подумає над доопрацюванням або необхідністю наносити саме це зображення.

Вирівнювання основи

Ідеальним варіантом для нанесення картинки стане гіпсокартонна стіна. Для неї не потрібна попередня підготовка. Але, якщо є нерівності, то її варто обробити шпаклівкою і штукатуркою в кінці. Ні в якому разі не можна наносити малюнок на стіну, яка постійно сиріє і пліснявіє. Це неприємно саме по собі, а з зображенням буде тільки гірше. Варто пам’ятати про те, що до гіпсокартону потрібно придбати спеціальну затирку. Вона допомагає маскувати плиткові шви.

Процес малювання і робота в Фотошопі

Якщо вибір припав на техніку з трафаретом, то потрібно пам’ятати два дуже важливих нюанси. Якщо береться фотографія або картинка з інтернету, її необхідно масштабувати. Якщо зображення стисле, то при збільшенні на ньому розмиються все контури. Через це не можна бути впевненим, що такий малюнок буде легкий у виконанні і вдало виглядати на стіні.

Інструкція по масштабуванню зображення в Фотошопі:

  • Завантажити малюнок в програму і вибрати автоуровні.
  • Перекласти кольору в півтони з порогом в 50%.
  • Прибрати залишки і перевести назад в початковий стан.
  • Збільшити до бажаного розміру і додати різкості.
  • Зберегти зображення.

Інший нюанс – не потрібно набивати трафарет строго одним кольором. Зміна фарби оживляє малюнок і вбиває монотонність.

Розтушування зображення

Для того щоб красиво розтушувати фарбу, існують три простих способи:

  • Змивка.
  • Стирання.
  • Розтирання.

Основне правило розтушовування, незалежно від способу: півтон створюється, коли фарба з центру переходить до країв. І обов’язково застосувати ці правила в кілька підходів. Це допомагає не зіпсувати малюнок і оцінювати стан зображення. Для цього можна скористатися пальцями, пензликом, ватним диском або паличкою. Потрібно пам’ятати про те, що чим тепліше тон, тим глибше його слід накладати. А за умови, що в малюнку укладена велика кольорова палітра, півтон створюється менш строкатими фарбами.

Змивка робиться виключно за допомогою вати. Для цього потрібно, щоб перший шар фарби висох, а свіжий трохи взявся. Для отримання півтони необхідно акуратними легкими рухами цей свіжий шар зняти. В цьому випадку растушевка – це палітра шарів.

Для стирання на самий верхній шар фарби потрібно накласти ще один і розтерти, тільки вже з притиском. Завдяки цьому, утворюється ціла палітра. Цей спосіб ідеально підходить для виділення верхніх деталей у великих малюнках.

Що таке робота з сіткою?

В Фотошопі можна зробити контури ще чіткіше. Для цього зображення необхідно збільшити і додати різкості. Після цього роздрукувати частинами і зібрати воєдино. Готове полотно потрібно прикласти до ділянки стіни, промальовувати контури твердим олівцем і приступити до розфарбуванні. Щоб піти ще далі в технологіях, використовують проектор.

Перенесення зображення на стіну по сітці і розфарбування контурів – справа вельми цікаве. Така робота досить трудомістка і копітка, тому сітка тут буде дуже потрібна. Це класична техніка для нанесення малюнка на ділянку стіни. Картинку необхідно поділити на сотню квадратів і роздрукувати. Потім перенести точки на ділянку.

Всі точки з’єднуються в одну лінію циркулем. Головний принцип в цій роботі – від великого до маленького. Спочатку позначають малюнок, а потім приступають до більш дрібним деталям. Така техніка підходить не тільки професіоналам, але і новачкам. Потрібно тільки набратися терпіння.

Стирання олівця – це обов’язковий пункт, незалежно від вибору фарби. Через будь-яку фарбу, крім масла, просвічує олівець, через його досить щільного складу. Для того щоб убезпечити себе і стіну, можна скористатися підсушеним м’якушем чорного хліба.

Рукотворний малюнок і високий трафарет

Найпростіший і в той же час досить оригінальний метод створення картини на стіні – це малювання пальцями. Додатково буде потрібно подушечка з поролону, яку слід просочити фарбою. Достатньо просто притиснути до неї пальці або долоню цілком. Таким чином ми отримуємо пір’ячко, лусочки, квіти і вогонь.

Можна скористатися спеціальним фетровим штампом, для якого знадобиться невелика пластинка з твердого матеріалу. Дуже добре виглядає у такій техніці тематика саду – квіти, дерева, фрукти і ягоди. Останнім часом великої популярності набирає сакура на стіні.

Високий трафарет – це особлива техніка, завдяки якій виходять неймовірно об’ємні малюнки. Його можна вважати і оздоблювальним видом роботи, оскільки це рельєф. Відмінні місця для нього – це вітальня і спальня.

Принцип роботи:

  • Кріплення трафарету до стіни. Новачкам професіонали рекомендують використання виробів товщиною в пару міліметрів.
  • Затирка розчином з гіпсу, який по своїй густині нагадує сметану.
  • Наполовину готовий гіпс знімається.
  • Підмазують проміжки склом і знімають зайве. Акуратно розгладжують краї за допомогою пензлика, пальців і ватного диска. Доводять рельєф до ідеального стану.
  • Використовують ґрунтовку для майбутнього фарбування.
  • Фарбують рельєф.

Кілька слів про дитячу

Дитяча – це джерело для ідей і фантазій. Але від того, що буде намальованим на стіні і якого воно буде кольору, залежить подальший розвиток дитини. Не можна допустити яскравих і кислотних фарб. Вони не тільки тиснуть на психіку, а й псують зір.

Для дитячої ідеальним варіантом будуть пастельні тони. Але потрібно проявляти обережність. Деякі батьки поєднують теплі кольори і візерунки, чіткі лінії і кути. Робити цього не варто, тому що дитина буде сильно втомлюватися, і фізично, і морально. Також пам’ятайте, що малюнки на стінах в квартирі повинні повністю поєднуватися з меблями і інтер’єром.

0 comments on “Як правильно намалювати малюнок на стіні в квартирі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах