Підігрів підлоги. Чи варто користуватися теплою підлогою?


 

Підігрів підлоги став популярним протягом останніх років. Це сталося, головним чином, через зменшення потреби в теплі в будівлях. Однак система теплої підлоги – це система, яка просто забезпечує комфорт і розподіл температури, що корисно для нашого самопочуття

Підігрів підлоги – це насправді дуже різні системи. Загальне у них – це розсіювання тепла з дуже великою поверхнею, але при низькій температурі.

ЧОМУ ВАРО ВСТАНОВЛЕННЯ ПІДІГРІВ ПІДЛОГИ?

Підігрів підлоги забезпечує дуже хороший, рівномірний обігрів всієї кімнати. Без прохолодних і теплих місць і відчуття холодної підлоги. Все тому, що – на відміну від радіаторів – ми не подаємо тепло в одне місце, від якого воно лише має поширюватися на приміщення. Вся підлога віддає тепло.

Водночас ми отримуємо сприятливий вертикальний розподіл температури. Найтепліше біля ніг, трохи прохолодніше на голові. Нам це зручно. Однак слід зазначити, що тепла підлога вважається низькотемпературною. Правильно зроблений, він навіть не повинен бути ледь теплим на дотик. Він повинен бути нейтральним, але не холодним, навіть якщо він покритий підлогою, яку ми зазвичай сприймаємо як холодну на дотик.

Найкращий приклад – керамічна плитка. Її рекомендують застосовувати для теплих підлог, оскільки тепло дуже добре передається. Коли тепла підлога працює належним чином, вона сприймається нейтрально на дотик. Однак поза опалювальним сезоном (або в інтер’єрах з радіаторами) вони нам здадуться трохи прохолодними. Навіть при об’єктивно досить високій температурі 20-24° C

З іншого боку, якщо тепла підлога на дотик відчуває тепло, це найкращий знак того, що її температура занадто висока. Десятиліття результатів досліджень показують, що більшість людей сприймає температуру поверхні підлоги вище 24-25 ° C як причину дискомфорту. А негативні думки, які циркулюють роками, наприклад, що ноги набрякають через теплу підлогу, є наслідком обігріву підлоги в будинках, де його температура була занадто високою. Зазвичай просто тому, що в іншому випадку в погано утеплених приміщеннях було недостатньо тепло.

Тепер передбачається, що температура поверхні підлоги, згідно зі стандартами, не може бути вище 29°C у житлових кімнатах і 33 ° C у ванних кімнатах. Крім того, дозволяється підвищувати температуру до 35°C у т.зв. крайові зони, тобто смуга підлоги завширшки до 1 м уздовж зовнішніх стін, оскільки там втрати тепла є найвищими, і ми рідко залишаємось там довгий час.

Граничні значення відповідно до стандарту досить високі і їх слід розглядати як короткочасні. Тільки під час найбільших морозів. Зазвичай вона повинна бути не більше 25° C

ПІДІГРІВ ПІДЛОГИ – ВОДЯНИЙ АБО ЕЛЕКТРИЧНИЙ

Тепла підлога доступна у багатьох версіях. Основний поділ диференціює їх залежно від того, звідки береться тепло. Тому ми маємо водну або електричну версію. Водопровідні труби – це труби, по яких тече вода, нагріта котлом або тепловою помпою.

Натомість електричні – це дроти, мати або нагрівальні плівки, які випромінюють тепло під впливом потоку струму.

Однак для режиму роботи, наприклад, наскільки швидко нагрівається й охолоджується підлога, а отже, наскільки точно можна контролювати опалення, розміщення, тип і товщина шарів, що супроводжують нагрівальні елементи, важливіші. Отже, опалення може бути:

  • вода, з трубками в досить товстому шарі стяжки;
  • на водній основі, кріпиться до системних плат, з легким сухим стяжним покриттям;
  • електричні, у вигляді проводів, вбудованих в стяжку;
  • електричні, у вигляді матів або тонких проводів, прокладених трохи нижче підлоги (плитка, панелі);
  • електричні, як нагрівальні плівки, призначені для розміщення безпосередньо під панелями підлоги.

Читайте також:

Як результат, незалежно від того, покладете ви труби або кабелі в товстий шар стяжки, швидкість реакції буде однаковою (тобто дуже повільною). Адже ми нагріваємо або охолоджуємо однакову масу стяжки. Навіть при товщині 6 см вона буде понад 100 кг / м². Так само температура поверхні підлоги не змінюватиметься, якщо вона буде однаковою для обох нагрівальних елементів.

Однак килимок під керамічну плитку відреагує дуже швидко, як і настінний обігрівач. Який варіант кращий? Це залежить від того, якого ефекту ми хочемо досягти. Тому найголовніше – це те, що ми вибираємо метод теплої підлоги свідомо

Електричні кабелі набагато тонші, ніж водопровідні труби, і їх легше прокласти

Якщо тепла підлога охоплює велику площу, наприклад, всю підлогу, найпоширенішим вибором є система водяного підігріву

ЯКИЙ ПІДІГРІВ ПІДЛОГИ ВИБРАТИ ДЛЯ ВАННОЇ?

Ми можемо очікувати зовсім інших ефектів від теплої підлоги. Він може забезпечити необхідне опалення та забезпечити повне покриття втрат тепла. Або служать лише для досягнення ефекту теплої підлоги в декількох обраних місцях інтер’єру. Найпоширенішими є ванні кімнати. В останньому випадку це важливо лише для комфорту, для наших відчуттів, а для опалення інтер’єру є радіатори 😉

Підлогу, а точніше товстий шар стяжки, можна використовувати в якості акумулятора тепла. Ми нагріваємо його протягом доби, і воно віддає тепло багато годин. У такій системі може працювати як електричне опалення (канали в стяжці), так і водяне опалення, що забезпечується, наприклад, тепловою помпою, а також котлом.

Мотивація може бути різною. Однак найчастіше мова йде про використання т.зв. двозонного тарифу на електроенергію. Однак ви повинні пам’ятати, що версія з підігрівом підлоги в накопичувальній версії буде дещо менш комфортним рішенням. Зрештою, ми не контролюємо тепловіддачу.

З іншого боку, електричні варіанти з матами для плитки, панелей та фольги – це повністю керований нагрів. Ефект від їх включення ми відчуємо не більше ніж через десяток хвилин. Водночас ними можна управляти самостійно в кожній кімнаті без найменших труднощів. Для цього достатньо простих термостатів і програматорів часу – терморегуляторів. Наприклад, ми можемо встановити температуру підлоги у ванній протягом годин, коли ми зазвичай користуємось ванною. Однак навіть без цього, якщо ми ввімкнемо опалення перед входом у душ, то, виходячи з кабіни, ми поставимо ноги на розігріту плитку.

Виконавчий аспект також дуже важливий. Килимки та плівка не підіймають рівень підлоги. Це найкраще рішення, якщо ми плануємо їх лише на невеликій площі

Нагрівальні килимки мають питому теплоємність на 1 м². Це полегшує їх вибір

Нагрівальна плівка розміщується безпосередньо під покриттям підлоги

ЯК ВСТАНОВИТИ ТЕМПЕРАТУРУ І ПОТУЖНІСТЬ НА ПІДІГРІВ ПОДЛОГИ?

Тепловіддача тісно пов’язана з температурою поверхні підлоги. Точніше, має значення різниця між температурою підлоги та повітря. При кімнатній температурі 20° C тепловіддача теплої підлоги до 29° C досягає 100 Вт / м2. Однак, як ми вже писали вище, таке тепло повинно бути лише під час найморозніших днів. Типова температура переважно до 25° C. Однак важливо знати, що теплова потужність підлоги дуже швидко зменшується із зменшенням температури його поверхні. 

Значення такі:

  • 26° C – 64 Вт / м2;
  • 25° C – 52 Вт / м2;
  • 24° C – 41 Вт / м2;
  • 23° C – 30 Вт / м2;
  • 22° C – 19 Вт / м2

У випадку з теплою підлогою, перш ніж ви навіть починаєте проектувати її, важливо знати потребу в теплі приміщення в окремих кімнатах. У новому будинку їх слід розрахувати в проекті. У відремонтованому їх повинен розрахувати фахівець. Ми не випадково пишемо про розрахунок, а не просто грубу оцінку. Тепла підлога вимагає більшої точності, ніж радіаторне опалення. І змінити її потім практично неможливо. Якщо що, краще зробити підлогову стійку з потенційно більшою потужністю. За допомогою більш щільно розташованих труб або електричних кабелів температуру води можна трохи підвищити.

Якщо у нас залишилася певна потужність, це не проблема. Максимум, ми трохи знизимо температуру води в контурі. Кабелі частіше відключатимуться, що не зменшить ефективність, і ми цього не помітимо. Набагато гірше, якщо потужність виявляється занадто низькою. Тоді будинок може бути недогрітим під час великих морозів, що не комфортно і не здорово.

Варто знати, що у разі низькотемпературного опалення, такого як тепла підлога, додатково буде т.зв. ефект саморегуляції. У той час, коли температура повітря в приміщенні низька, наприклад 18° C, підлога, маючи 26° C, інтенсивно нагрівається. Зрештою, різниця становить 8 ° C, що досить багато. Однак із збільшенням температури повітря інтенсивність тепловіддачі зменшується, хоча температура підлоги залишається постійною. Коли температура повітря досягає 24-26° C, теплообмін припиняється. Наприклад, якщо спостерігаються посилення тепла, спричинені, наприклад, сильним сонячним світлом через вікна, саморегулюючий ефект запобігає надмірному підвищенню температури та втраті енергії

ПІДЛОГОВЕ ТЕПЛО ТА КОТЕЛ І РАДІАТОРИ

Тепла підлога пов’язана насамперед із газовими конденсаційними котлами та тепловими насосами. Насправді це забезпечує їм оптимальні умови роботи, особливо для насосів. Однак часто температура опалювальної води, яку готує котел, є занадто високою для системи теплої підлоги. Це має місце, наприклад, в установках з твердопаливними котлами і коли котел повинен живити як підлогову установку, так і настінні обігрівачі. Швидше, вони вибирають приблизно 70 ° C, тоді як 55 ° C вважається максимальним для підлоги.

Однак три-чотириходові змішувальні клапани успішно використовуються роками для зниження температури подаючої води. Вони працюють таким чином, що частина вже охолодженої води, що повертається з підлогової установки, змішується з нагрітою водою. Отже, вода проміжної температури йде в петлі підлоги. Чотириходові клапани підвищують температуру при поверненні в котел (захист від так званого холодного повернення).

На перший погляд розумним рішенням було б постачання системи підлоги водою, що повертається від радіаторів (охолодженою). Однак ми настійно не рекомендуємо цього робити. Керувати такою системою практично неможливо. Закриття радіаторних клапанів, наприклад, термостатичними головками , автоматично зменшує витрату через петлі підлоги та зменшує тепловіддачу підлоги – незалежно від того, зменшилася потреба в теплі в приміщенні з теплою підлогою.

Можливі також системи, де підігрів підлоги та радіатори забезпечуються водою однакової температури, приблизно до 70 ° C. Ідея дуже проста і стосується, скоріше, невеликих приміщень, таких як ванні кімнати. Потім труби теплої підлоги поміщають у вільний пластиковий кожух. Повітря в трубопроводі виконує роль ізолятора, в результаті стяжка підлоги не нагрівається надмірно

Застосовуючи змішувальну систему з триходовим клапаном, ми можемо знизити температуру до температури, відповідної для теплої підлоги (до 55 ° C), незалежно від того, наскільки котел її нагрівав

ЩО ЗВЕРХУ?

Підлоговий матеріал, тобто фінішний шар підлоги, повинен добре проводити тепло. Інакше температура його поверхні, а отже, і тепловіддача, будуть нижчими. У разі електричного опалення складний збір тепла може, в крайньому випадку, спричинити перегрів стяжки та труб.

Здатність інгібувати тепловий потік визначається як тепловий опір R, який повинен бути менше 0,15 м2 · К / Вт для теплої підлоги.

Збільшення теплового опору призводить до того, що глибші шари підлоги нагріваються без потреби, а температура її поверхні падає (нагрів менш ефективний), хоча температура подаючої води не змінюється. Наприклад: якщо температура води для нагрівання становить 45/35 ° C, збільшення теплового опору з 0,05 м2 · К / Вт до 0,15 м2 · К / Вт зменшить температуру поверхні підлоги з 28° С до 26° С.

Значення теплового опору підлог:

  • 0,02 м2 K / W – керамічна плитка 10 мм на клейовому розчині,
  • 0,06 – 12 мм паркет,
  • 0,12 – 24 мм паркет,
  • 0,15 – килим / килим 15 мм.

Необхідно перевірити, чи дозволяє виробник використовувати даний матеріал для теплих підлог, і якщо так, то яка максимальна температура. Деякі матеріали, наприклад клеї, лаки, панелі, можуть виділяти шкідливі речовини або зазнавати прискореного старіння при підвищених температурах.

ПІДГРІВ ПІДЛОГИ ТА ПИЛ

У разі теплої підлоги також відбувається конвекція, тобто нагріте повітря рухається вгору. Поверхня велика, але температура низька, і, отже, це настільки інтенсивне явище, що нам не доведеться турбуватися про підняття пилу. Також немає згадки про його т. зв підсмажування. Для цього вам потрібна температура приблизно 60° C, а підлога принаймні на 30° C прохолодніша. Крім того, тепла підлога зменшує розвиток кліщів. Це пов’язано з тим, що відносна вологість біля підлоги низька (через підвищену температуру). Зазвичай не перевищує 45%.

Крім того, типові матеріали, які використовуються для обробки теплої підлоги – найчастіше керамічна плитка, рідше ламінат, також корисні в цьому відношенні. Вони не збирають пил, оскільки вони гладкі і їх легко утримувати в чистоті. Тому немає умов для розвитку кліщів

 

0 comments on “Підігрів підлоги. Чи варто користуватися теплою підлогою?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах