Технологія виготовлення асфальту: основні характеристики і етапи


Процес виробництва асфальту для подальшого використання вимагає застосування виключно якісної сировини, наявності сучасного технологічного обладнання, а також залучення кваліфікованого персоналу. Саме це дозволяє підприємству стати надійним партнером та постачальником для компаній та людей, що шукають замовити якісне асфальтування території згідно власних розрахунків та вимог.

Основні компоненти якісного асфальту

Якісне та безпечне дорожнє покриття можливе лише за умови застосування якісної сировини для його будівництва та ремонту. Це обумовлено тим, що всі компоненти асфальтної суміші мають свої особливості, технічні та експлуатаційні характеристики, зокрема, стійкість до підвищеного навантаження. Завдяки правильно підібраним пропорціям, можна отримати необхідний варіант нового асфальту, який залишатиметься максимально стійким до впливу погоди, різкої зміни температури, тривалих опадів, а також постійного транспортного навантаження. Щоб отримати якісну сировину у вигляді асфальту, використовують:

  • бітум (в’язка суміш, якій властиве додаткове зчеплення інших компонентів між собою, а також захист покриття від проникнення і подальшого накопичення всередині води;
  • суміш піску та пилу, яку використовують для більш щільного заповнення пустот між більшими за розмірами компонентами і їх додаткового зчеплення;
  • гравій і камінь різних фракцій, від чого залежить основна міцність покриття;
  • додаткові домішки типу полімерів та інших речовин, які здатні покращувати показники гнучкості, стійкості та зносостійкості укладеного асфальту.

Застосування додаткових компонентів залежить від особливостей подальшої експлуатації готового дорожнього покриття, зокрема, особливостей кліматичних умов в регіоні і очікуваного навантаження на полотно.

З чого складається процес створення асфальтної суміші?

Загалом процес виготовлення асфальту можна відокремити на кілька основних етапів:

  • просіювання компонентів для майбутнього асфальту через спеціальну решітку (це стосується щебеню, гравію, піску та різних мінеральних домішок);
  • розподіл просіяного матеріалу в бункери (при необхідності великі компоненти додатково подрібнюються на менші фракції в спеціальному дробильному обладнанні, зокрема це стосується гравію та щебеню);
  • переміщення суміші отриманих компонентів в сушильні барабани з подальшим нагріванням до певної температури;
  • ретельне змішування усіх нагрітих компонентів між собою в міксері з додаванням бітуму.

Саме на такий асфальт розраховують замовники, вивчаючи запропоновані ціни асфальтування від різних компаній. Проте це не єдиний критерій загальної вартості послуги. Не менш важливим є професійна підготовка фахівців, які проводитимуть асфальтові роботи, і застосування усього необхідного обладнання, в тому числі асфальтоукладачів, катків та виброплит.

Види асфальтобетонних сумішей та особливості їх застосування

В залежності від технічних і експлуатаційних вимог до проведення нового асфальтування в Києві, зокрема дорожнього покриття, фахівці можуть використовувати:

  • гарячі асфальтобетонні суміші (ГАБС);
  • теплі асфальтобетонні суміші (ТАБС);
  • холодні асфальтобетонні суміші (ХАБС);
  • спеціальний пористий асфальтобетон (ПАБС).

Для будівництва широких автомагістралей та інших масштабних проектів з очікуваним підвищеним транспортним навантаженням застосовують гарячі типи сумішей, для виконання екологічно орієнтованих невеликих за обсягом замовлень – ТАБС, а для швидкого якісного ремонту – ХАБС. Пористий асфальтобетон більше застосовується з метою зменшити шум на дорогах та забезпечити надійне водовідведення.

0 comments on “Технологія виготовлення асфальту: основні характеристики і етапи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах