
Для багатьох ремонт квартири асоціюється зі «стихійним лихом»: розруха, «гори» сміття, нерви, фінансові вкладення, сила-силенна витраченого часу, непорозуміння, розбіжності і сварки. Але навіть такий, досить складний і нелегкий, праця може приносити радість, задоволення. Варто лише цього дуже сильно хотіти, морально налаштуватися і дотримуватися строгий порядок дій, який ми Вам і розкриємо.
З чого почати ремонт в квартирі часто таким питанням задаються люди, які самі прагнуть перетворити своє житло, вдихнути в нього нове життя. Адже коли Ви звертаєтеся за допомогою до «майстрам своєї справи», то це питання відпадає автоматично. Хочеться підкреслити одну важливу деталь: якщо Ви вирішили вантаж ремонту перекласти на фахівців, то краще вибрати невелику бригаду з двох-трьох чоловік, яка зробить всю роботу комплексно. Запитайте: «Чому?». Відповідь проста — це займе на багато менше часу, з високою якістю роботи, також є можливість отримати додаткові знижки плюс до всього післяремонтне обслуговування. У разі браку у Вас буде з кого «запитати» за ремонт квартир.
Але вибравши варіант під номером два, тобто самостійний ремонт Вам неодмінно потрібно буде шукати відповідь на поширене питання — початок ремонту в квартирі з чого почати. Звичайно ж скільки людей — скільки і думок, всі думають по-різному, роблять так, як вважають за потрібне.
Ось і настав, той довгоочікуваний момент, під назвою «ремонт». З чого почати ремонт квартири, щоб «не зазнати краху» на цьому життєвому відрізки часу? На жаль, бюджетна сторона, а також інші обставини часто диктують свої правила. Ось і ремонт може бути локальний або масштабний, тобто все і відразу. У першому випадку більше мінусів, ніж плюсів, а саме одні і ті ж дії доведеться повторювати кожного разу, в кожній кімнаті, так як з масштабним ремонтом все набагато простіше (наприклад, зробили демонтаж, заодно змінили всі комунікації, вирівняли стіни і так далі ); наступним негативним моментом є сміття, який буде розноситься по кімнатах, де не йдуть ремонтні роботи.
Ремонт квартири своїми руками — цікавить всіх. А починати потрібно з обговорення дизайну. Зараз багато креативних ідей в самих господарів, в інтернеті, літературних видавництвах, але раптом Ви нічого не знайшли потрібного, то дизайнер в наш час не рідкісна професія і Ви завжди можете звернутися до нього за допомогою. Вирішивши таке серйозне питання можете сміливо рухатися далі, до своєї мети.
Етапи ремонту
- Перший етап не є нововведенням і чимось не знайомим для Вас, це так звана «глобальна підготовка». Вона включає в себе демонтажні роботи, а саме: зняття шпалер і штукатурки, побілки, підлогового покриття, дверних блоків, також можливий демонтаж перегородок, старих комунікацій. Тут радимо бути ретельними, уважними, щоб на остаточному етапі не виникла потреба переробляти багато заново.
- Другим етап на Вашому шляху буде заміна склопакетів. Звичайно ж цю роботу виконуватимуть фахівці, Ваша роль на цьому етапі зведеться до допомоги при демонтажі віконних блоків, який є дуже брудною справою. Щоб зберегти в цілості нові вікна і підвіконня, закрийте їх товстою поліетиленовою плівкою.
- Етап під номером три включатиме в себе зміну всієї непридатною комунікації (заміна або установка радіаторів опалення, розводка електрокабелів, слабкострумових проводів, таких як інтернет, телефон та інші). Цей етап є найбільш відповідальним. Рекомендується відразу зробити розмітку виведення розеток, вимикачів. На кухні, у ванній кімнаті насамперед зробіть розводку труб тільки після цього займіться прокладкою електропроводки.
Не забудьте намалювати схему електропроводки, адже вона Вам неодмінно знадобиться в подальших роботах (щоб уникнути випадкового потрапляння в місці, де проходить кабель). - Четвертий етап — монтаж конструкцій. Саме на цьому етапі Ви можете спорудити ніші, гіпсокартонні стелі, також всілякі арки, перегородки, якщо такі роботи входять в Ваші дизайнерські плани.
- П’ятий етап, який вселяє надію на швидке закінчення ремонту, має на увазі всі роботи, пов’язані з вирівнювання стель, стін, повний. Це і штукатурні роботи, і стяжка-вирівнювання підлог. Тут потрібно вивчити багато матеріалів, для очікуваного результату.
Завершальним етапом будуть опоряджувальні роботи. В першу чергу фарбуються стелі і все наявні декоративні елементи приміщення. Коли готові стелю і стіни можна сміливо переходити до укладання підлогового покриття (лінолеум, плитка, паркет). Тільки після цих робіт Ви можете ставити міжкімнатні двері і лише потім можна встановлювати плінтуса.
Ось і відповідь на питання, що задається багатьма. Як бачите, немає нічого складного, головне не покласти спочатку плитку, а потім проводити роботи з вирівнювання стін або ж прошпаклевать стіни, а потім довбати їх і прокладати проводку. Тут слід додержіваться звичайної логіки і послідовності робіт. І все Вам вдасться!