10 причин, чому намерзає снігова шуба або крига на задній стінці холодильника


Поява льоду на стінках чи полицях холодильника є першою ознакою недостатньо догляду чи технічної несправності. Але якщо іній з’являється тільки на задній стінці холодильного відсіку — це сигнал, що неправильно працює крапельна система авторозморожування. У цій невеликій публікації ми розповімо чому з’являється іній на задній стінці холодильної камери рефрижератора і що можна зробити самостійно для усунення цієї проблеми.

Причини появи конденсату на задній стінці холодильної камери

Щоб розібратися, звідки береться іній на задній стінці, коротко викладемо принцип роботи крапельної системи авторозморожування. За пластиковою задньою стінкою холодильного відсіку розташований випарник холодильного контуру. Під час роботи мотор-компресора він відбирає холод від продуктів, що знаходяться в камері. При охолодженні з продуктів виділяється волога і вона прямує до найхолоднішого місця у відсіку – до випарника. Краплі вологи осідають на пластикову стінку та поступово замерзають, утворюючи іній.

намерзає снігова шуба на задній стінці холодильника

Коли в камері встановлюється необхідна температура, термореле відключає мотор-компресор і температура випарника зростає. Іній, що утворився на стінці за час “холодного” циклу, починає танути. Конденсована рідина стікає по стінці в спеціальний отвір і дренажним каналом виводиться назовні. Тому утворення тонкого шару інею з його подальшим таненням та стіканням рідини по стінці вниз – це нормальне явище, спричинене конструктивними особливостями апарату.

Якщо ж шар інею став товстим і почав перетворюватися на «снігову шубу» або лід — це ознака позаштатної ситуації і необхідно вжити дієвих заходів або викликати майстра сервіс-центру. На думку фахівців nadomu.kiev.ua винуватцями замерзань на задній стінці холодильника найчастіше стають нижче описані фактори.

Причини появи інею не пов’язані з технічними проблемами в обладнанні

У разі джерело намерзання можна усунути самостійно, без залучення фахівців. Найчастіше причини спричинені такими ситуаціями:

  1. Ви ввімкнули опцію швидкого охолодження. У такому режимі мотор-компресор працюватиме безперервно доти, доки продукти не наберуть достатньо холоду. При цьому паузи в роботі агрегату відсутні і не відтає іній, утворюючи невелику кірку льоду. Після переходу в нормальний режим роботи обмерзання задньої стінки зникає спонтанно.
  2. У камеру одночасно завантажено багато “теплих” продуктів. Для їхнього охолодження компресор працює з максимальною інтенсивністю. У цьому паузи у роботі дуже короткі і цей період іній не встигає розмірятися. Щоб запобігти появі льоду, необхідно завантажувати продукти кімнатної температури в камеру «порційно», в кількості рекомендованій виробником.
  3. На терморегуляторі холодильника встановлено максимальне охолодження за високої температури у приміщенні. У таких випадках мотор-компресору також доводиться працювати майже безперервно та іній не встигає танути. У посібнику користувача виробники не рекомендують використовувати холодильник на максимумі можливостей. Якщо у приміщенні постійно спекотно, купуйте холодильник відповідного кліматичного класу.
  4. У холодильник поставлена гаряча страва або відкрита ємність із рідиною. Щоб компенсувати підвищення температури у відсіку компресор збільшує період активної роботи та зменшує паузи. Через це може накопичуватися іній на задній стінці. Рідка страва у відкритому посуді збільшує вологість у камері, що призводить до збільшення кількості конденсату, які не встигає танути за час “відпочинку” мотор-компресора. Не проводьте подібних «дослідів», оскільки холодильник може вийти з ладу.
  5. Нещільно закриті дверцята камери. Це призводить до різкого “потепління” всередині відсіку та компресора знадобиться тривала робота, щоб стабілізувати температуру. Це може бути викликане як забудькуватістю користувача, так і неправильним розміщенням контейнерів і продуктів. Деякі з них можуть перешкоджати зачиненню дверей. Приберіть всі предмети, що виступають за межі полиць, і спробуйте двері на вільне закривання. Дуже корисна для таких випадків сигналізація про відкриті дверцята.

Якщо усунення вищеописаних чинників не призвело до зникнення криги на задній стінці апарату, напевно виникла технічна поломка і для її усунення краще запросити майстра сервісцентру.

появи конденсату у холодильної камери

Основні несправності, що призводять до обмерзання задньої стінки холодильника

Крига на задній стінці найчастіше свідчить про порушення теплового режиму в холодильній камері і може з’явитися при будь-якій поломці. Але найчастіше до появи щільної «шуби» або льоду наводять:

  1. Витік холодоагенту. Найчастішою причиною витоку стає розгерметизація контуру викликана корозією трубопроводів, порушенням цілісності місць з’єднання елементів контуру, а також неакуратність користувача при розморожуванні або при укладанні (вивантаженні) продуктів. Візуально або за допомогою течешукача майстер находить місце ушкодження та усуває його. Після цього змінює фільтр-осушувач, вакуумує контур та заправляє його фреоном.
  2. Несправність терморегулятора (електронного чи електромеханічного). Якщо регулятор температури виходить з ладу, режим роботи двигуна-компресора залежить від характеру поломки. Він може працювати безперервно, утворюючи потужну шубу, а може не вмикатися зовсім і в такому випадку в камері відсутній холод. Якщо вийшло з ладу термостатичне реле (моделі з електромеханічним керуванням) – вузол підлягає заміні. В електронних версіях майстер проводить діагностику, визначає несправний компонент та змінює несправну запчастину. За складних несправностей іноді доводиться міняти всю плату управління.
  3. Вийшов із ладу мотор-компресор. Зазвичай крига на задній стінці виникає через падіння продуктивності мотор-компресора. Він не може ефективно підтримувати температуру всередині холодильника і йому доводиться довго працювати без перерв. Це призводить до того, що на задній стінці накопичується багато інею, який не встигає розтанути за недовгі перерви у роботі мотор-компресора. Мотор-компресор не підлягає ремонту і майстер встановлює новий, аналогічний з подальшою вакуумізацією контуру та заправкою фреону.
  4. Втратив еластичність або пошкоджено ущільнювач дверей. При порушенні герметичності камери проникає всередину тепле повітря з приміщення.Для компенсації холодовтрат термореле або модуль управління змушують працювати компресор практично безперервно. Через це товщина снігового покриву задньої стінки зростає і поступово досягає великого обсягу. Для відновлення нормальної роботи апарата потрібно замінити ущільнювачі, що втратили початкові властивості, або відрегулювати петльовий механізм дверей (якщо порушення герметичності спричинене перекосом дверей).
  5. Утворення засмічення в капілярній ділянці контуру. Зниження прохідності холодоагенту по контуру погіршує продуктивність апарату. Тому у холодильному відсіку стає тепліше. Терморегулятор, намагаючись компенсувати недостатнє охолодження, включає мотор-компресор на безперервну роботу, що призводить до зледеніння задньої стінки.

Крім цього до «потепління» всередині камер може призвести також втрата властивостей теплоізоляції у зовнішніх стінках холодильника. Це відбувається через проникнення конденсату всередину теплоізоляційного шару. Ремонт такого пошкодження найчастіше виявляється нерентабельним і майстер рекомендує користувачеві придбати новий холодильник.

Усунення всіх поломок, пов’язаних з вакуумізацією та заправкою контуру необхідно довірити фахівцям, бо у них є все необхідне приладдя та витратні матеріали, а головне – досвід проведення цих складних робіт.

В основному поломки, пов’язані з намерзанням льоду або інею на задній стінці холодильника з’являються в «краплинних» модифікаціях однокомпресорних рефрижераторів, так як моделі з «сухим морозом» мають інший принцип роботи, а випарник «захований» за задньою перегородкою морозилки. А у разі появи несправності, «шубою» покриваються всі стінки апарату практично одночасно.

0 comments on “10 причин, чому намерзає снігова шуба або крига на задній стінці холодильника

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах