Гардеробна в квартирі — це чудова заміна шафам та комодам


 

Якщо згадати, скільки меблів в будинку призначене для зберігання речей, неважко підрахувати площу, відведену для розміщення цих громіздких предметів інтер’єру. Заощадити простір дозволяє правильно облаштована гардеробна в квартирі. Прихована розсувними дверцятами або навіть завісою, вона може перебувати як в кімнаті, так і в передпокої, в ніші вбудованої шафи або комори, а також в прохідному коридорчику.

Навіщо потрібна гардеробна – кілька аргументів на її користь

Коли всі речі знаходяться в одному місці, це дуже зручно і практично. Ось кілька причин зробити гардеробну в будинку:

  • вивільнення простору;
  • економія коштів;
  • збереження часу.

1. Звільнення площі. Досить згадати, скільки місця в кожній кімнаті займають платтяні шафи, комоди, шифонери. Всі вони призначені для зберігання речей, які чудово вмістилися б у правильно організованому просторі 1,5х1,5 метра. Адже полиці і ящики в гардеробній можна розташувати від підлоги до самої стелі. Крім того, нерідко використовуються висувні секції і повертаються консолі.

2. Заощадити фінанси, зробивши гардеробну кімнату або модульний блок схожого призначення, можна за рахунок відмови від покупки шаф. Готові меблі, а особливо, шифонери, коштує набагато дорожче, ніж матеріали для виготовлення сховища. Маючи в активі тільки нішу або комору, досить розмістити в ній стелажі з полицями різної висоти, а потім закрити рулонними жалюзі або залишити відкритими.

3. У житті багатьох була ситуація, коли терміново потрібна якась річ, щоб надягти на свято, або просто для виходу в кафе, але не вдається згадати, в якому саме місці вона лежить. Гардеробна вміщує в себе всі речі, які інакше були б розподілені по різних шифонерах і комодах, і знайти все необхідне можна за лічені хвилини. Для правильного планування існує програма “Дизайн інтер’єру 3D”.

Основні принципи облаштування сховища одягу

Для того, щоб речі були розміщені максимально зручно, потрібно передбачити секції різних типів. Усі вішалки для верхнього одягу повинні знаходитися не вище піднятої на рівні голови руки і не нижче пояса. В іншому випадку до них доведеться або тягнутися, або нахилятися. Висота секції для суконь повинна бути в 2 рази більше, ніж для сорочок або блуз. Для пальто і плащів можна зробити найвищі відділення.

Висувні ящики для білизни рекомендується об’єднати в одну окрему секцію для кожного члена сім’ї. Там же можна розмістити корзини для комплектів одягу, які ще лежать в упаковках і будуть використовуватися тільки в майбутньому. Між закритими секціями робляться багатоярусні відділення для взуття. Висота полиць повинна бути різною, під легкі туфлі, черевики та чоботи з довгими халявами.

Нерідко в одній із секцій розміщують дзеркало, в цьому випадку там нічого не вішають, зате підсвічування в такому місці потрібна більш яскрава, ніж в інших відділеннях. Нижче зручно зробити кілька вузьких висувних полиць з осередками під наповнення біжутерією і ювелірними виробами, а також для косметики. На стінці або всередині орної дверцята рекомендується пристосувати жорсткий або тканий органайзер для гребінців і інших побутових предметів.

Взуття для повсякденного носіння повинна зберігатися не в гардеробній, а в передпокої, щоб не заносити вуличний пил в сховище одягу.

Просте рішення – найефективніше

Якщо в плануванні квартири передбачена комора, яка зустрічається в хрущовці, це вже практично готова гардеробна. Багато хто навіть використовує її для зберігання речей, але часто нераціонально, прибираючи в коробках старий одяг, який не збираються носити. Досить зробити по периметру стелажі або навіть зібрати біля дальньої стіни готову шафу, надбудувавши над нею антресолі, щоб мати місце для зберігання повсякденних брюк, сорочок і суконь.

Інший варіант – гардеробна в житловій кімнаті. Це зручніше, ніж комора, в тому відношенні, що одяг буде перебувати вже в особистому просторі. Складність же полягає в необхідних доопрацюваннях. Нішу потрібно закрити панелями і дверками, щоб речі не припадали пилом і були приховані від сторонніх поглядів. Також можна використати прохідний коридор при переплануванні і перенесення дверних прорізів.

Але якщо питання зберігання речей потрібно вирішувати терміново, без дверей можна обійтись. Підсвічування вбиральні стане додатковим джерелом ілюмінації спальні або вітальні. Для того щоб переодягнутися в комфорті, досить повісити завісу, або навіть зробити кабінку в одній із секцій серед стелажів.

Щоб ефективніше заощадити простір, трюмо або трельяж з косметикою рекомендується перенести в гардеробну, щоб останні штрихи можна було виконати відразу після одягання.

Гардеробна в кутку – оптимальний варіант для спальні

Можна використовувати будь-який кут, зробивши таку ж за розмірами і складності загородку, яка заступила б собою нішу. У спальні це зручно спроектувати так, щоб узголів’я ліжка було присунуте до крайньої або середньої нерухомої панелі. Тоді збоку або по обидва боки від ліжка буде місце для розміщення стулки. Такий варіант виключає з інтер’єру звичні тумбочки, але їх можна замінити відкидною полицею.

Усередині кутової гардеробної помістяться тільки два стелажа, і між ними і перегородкою залишиться достатньо місця для того, щоб рухатися, за умови, що довжина перегородки велика. Оптимально буде спланувати розмір стелажів до 2 метрів в ширину і близько 20 сантиметрів в глибину. На перегородці з внутрішньої сторони можна підвісити дзеркало і органайзери для дрібниць, а також гачки для ременів і краваток.

За перегородкою – ще один варіант для кімнати

Досить оригінальним рішенням системи зберігання стане звичайна перегородка, яка відгородить вузьку смугу приміщення. Її не обов’язково тягнути від стіни до стіни, варто зробити невелику перегородку довжиною до 2 метрів. За цією ширмою утворюється штучна глибока ніша. Чи залишиться обладнати стелажі у вигляді літери П, щоб отримати достатньо містких секцій для зберігання речей.

Єдиний недолік такої гардеробної – в ній потрібно буде зробити окреме освітлення. Двері ставити не обов’язково, як і вішати завісу, оскільки така перегородка служить одночасно ширмою, за якою можна без перешкод переодягнутися. При необхідності повісити дзеркало.

Відгороджена кабінка – кімната в кімнаті

Найнепривабливіший з точки зору фінансових витрат і роботи – варіант будівництва відразу двох перегородок, які сформують прямокутну кабінку в одному з кутів приміщення. Якщо квартира маленька, такий тип сховища для неї не годиться. Але є у такої гардеробної є переваги, наприклад, якщо зробити стіни з матового скла, в ній буде досить світло в денний час і не знадобиться витрачати електрику.

Найбільш простий спосіб самостійно створити такі перегородки – використовувати напрямні профілі для гіпсокартону, які монтуються на підлогу і стіни, окреслюючи прямокутник потрібної величини. Далі можна брати і каркасні профілі для більшої жорсткості конструкції, або поставити вітринне скло, закріпивши його спеціальними консолями до підлоги і стелі. Креслення для таких конструкцій не потрібні, але ескіз і проект заздалегідь скласти слід.

Кілька панелей можна зробити рухомими, і тоді частина стелажів стануть наскрізними, щоб доступ до частини одягу, яка використовується частіше, був зовні. Особливу увагу потрібно приділити стелажам, оскільки легкі перегородки не підходять для кріплення полиць. Тому кращим рішенням стане спроектувати схеми секції на стійках з металевих труб.

Оригінальні рішення для економного розміщення речей

Навіть маючи дуже простору гардеробну, можна одного разу виявити, що місця в ній не вистачає. Це трапляється через нераціональне використання простору відділень і ящиків. Так, зім’ятий одяг займає більше місця, ніж попрасований . Але навіть стопка речей може бути зменшена, якщо покласти її в спеціальний пакет і відкачати з нього повітря.

Для нижньої білизни або носових хусток доречно зробити в ящиках органайзер, куди вкладатимуться згорнуті трубочкою або акуратно складені елементи одягу. Для цих же цілей підійдуть спеціальні квадратні контейнери або пластикові стаканчики, між якими теж можна помістити речі.

Для вішалок дуже зручні висуваються кронштейни. У цьому випадку навіть плоске платтяна відділення зможе вмістити досить багато верхнього одягу. При цьому допускається використовувати і для неї вакуумні мішки. Коли необхідно, штанга кронштейна повертається від дальньої стінки на 90 градусів і висувається на потрібну довжину, щоб було комфортніше вибирати наряд на вихід або для будинку.

0 comments on “Гардеробна в квартирі — це чудова заміна шафам та комодам

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах