Центральний пилосос вбудований в будинку — стаціонарний порохотяг


 

Використовуючи центральний пилосос, відразу розуміємо, він очищає швидше, ретельніше та зручніше ним користуватися. Алергіки кажуть, що очищене повітря виводиться з пристрою назовні будівлі, а не назад в приміщення, де ми прибираємо. Тому ця установка, раніше відома в основному з офісних будівель та готелів, що підвищує комфорт перебування, також все частіше застосовується в приватних будинках

Прибирання, на жаль, не уникнути

Практики також погодяться, що пилососити краще, ніж підмітати, оскільки пил (принаймні частина його) залишається в мішку.

Ось чому пилосос, винайдений понад 100 років тому (тобто обладнання для електричного очищення, яке засмоктує повітря, а разом з ним пил, і дрібне сміття) не тільки зробило велику кар’єру, але й досі розвивається.

Спочатку це був пристрій настільки великий, що коні мусили його тягнути. Пилосос, розміром з карету, був орендований так, як зараз замовляємо очищення септика. Через кілька років було побудовано менший портативний пристрій. Однак винахід, який поширив Вільям Гувер протягом наступних десятиліть, був предметом розкоші. Він став масовим після Другої світової війни – сьогодні ми можемо знайти його в кожному домі.

Класичний портативний пилосос – це корпус на колесах, з електродвигуном, що приводить у рух вентилятор (турбіна), яка всмоктує сміття в паперовий або тканинний мішок. Бруд збирається за допомогою труби, з’єднаної з корпусом гнучким шлангом. Обладнання, як правило, досить шумне (50-90 дБ), і коли мішок наповнюється, потужність всмоктування падає.

У наш час навіть прості пилососи можуть бути оснащені фільтрами HEPA, які зупиняють 99% забруднюючих речовин (вони вловлюють не тільки пил, але також пилок, алергени та бактерії). Однак частинки пилу залишаються в повітрі, яке викидають у квартиру застарілі пристрої – звідси характерний запах після прибирання та проблема для висхідної кількості алергіків. До недоліків класичних порохотягів також можна віднести шум і необхідність переміщення їх між кімнатами та поверхами.

Центральні моделі не мають цих недоліків.

Центральний пилосос, що це таке?

Перш за все, центральний вакуум – це не просто пристрій. Це інсталяція, що складається з декількох елементів. Тут ми маємо центральний блок, тобто пилосос, трубопровід із всмоктувальними патрубками та шланг, набагато довший, ніж у портативних моделях.

Серце системи, тобто центральний блок, вибирається відповідно до розміру площі, що підлягає очищенню, та довжини трубопроводу, звертаючи увагу в першу чергу на потужність всмоктування. Його потужність, як правило, становить від 1200 до 3000 Вт. Тут ви чітко бачите перевагу центрального пилососа перед портативним – згідно з нормами ЄС, останній не може мати потужність понад 900 Вт. Перший не підпадає під обмеження ЄС.

Центральний блок розташований у господарській частині будинку: гараж, котельня, підвал, де нікого не турбує шум, який він створює. Це повинно бути в найнижчій кімнаті, щоб сміття падало донизу.

Він з’єднаний з впускними отворами трубопроводу з жорстких ПВХ-труб та фітингів, діаметром близько 50 мм, з антистатичним покриттям всередині. Уздовж них проходять низьковольтні електричні кабелі (12-24 В), необхідні для управління системою. Найпростіший спосіб прокласти труби на стадії оздоблювальних робіт – вони розміщуються під стяжками, в канавках стін та в монтажних каналах (шахтах), наприклад паралельно стоякам стічних вод.

Очищувальний шланг вставляється у всмоктувальні отвори. Зазвичай це вмонтовані в стіну чи підлогу контакти, схожі на електричні розетки. Вони заплановані таким чином, що шланг стандартної довжини (9 м) міг досягати кожного кута.

У невеликому будинку достатньо 1 або 2 точок на поверх

Встановлення заплановано таким чином, щоб шланг довжиною 9 м міг дійти до всіх кутів. (фото Aerovac)

Совки, хоча і дещо відрізняються, також є автоматичними, тобто закритими прорізами, які найчастіше ставлять на підлозі. Вони встановлюються на кухні (біля основи шаф або в шухляді під стільницею) та у тамбурі. Їх не повинно бути занадто багато. Якщо вони пропускатимуть повітря, це вплине на потужність всмоктування. Вони доступні у різних формах та кольорах, пластикові та металеві.

Зазвичай совки розміщують на підлозі – на жаль, сміття до них доводиться переносити. (фото Vacuflo)

Останнім елементом системи є повітряна пускова установка. Цей елемент повинен бути якомога ближче до центрального блоку (не далі 6 м), приблизно на 30 см над землею (щоб взимку його не перекривав сніг).

Його ведуть назовні в менш репрезентативне місце (а не спереду) і якомога далі від вікон (випускне повітря видає невеликий шум)

Чому варто мати центральний пилосос?

До переваг центрального пилососа можна віднести відсутність необхідності переносити пристрій з кімнати в кімнату та між поверхами. Сміття всмоктується з більшою силою, тому його можна прибирати швидше та ретельніше. Таке прибирання тихе – центральний блок працює з гучністю 60-80 дБ, але він знаходиться в гаражі або котельні, і в середині будинку його не чути. Коли хтось із членів домогосподарства пилососить, інший може дивитись телевізор в одній кімнаті, не підсилюючи звук

Центральний пилосос тихий – прибирання не заважає іншим домочадцям. (фото: Промінь)

Найважливіша перевага, особливо для алергіків – незалежно від способу фільтрації, всмоктане повітря викидається за межі будівлі. Не виникає проблем з пилом, який проходить через пилотяг і повертається в приміщення, що прибирається.

Дехто стурбований тим, що в трубопроводі може накопичуватися бруд або що щось може його засмітити. Це популярний міф. Пластикові труби мають антистатичні властивості, і сміття всмоктується на високій швидкості (100-130 км / год). Правильно зроблений трубопровід не повинен засмічуватися. Більші предмети, які можуть застрягти в ній (наприклад, ручка), застрягнуть у всмоктувальному патрубку або в спеціальному лікті прямо за ним

Типи центральних блоків пилососа

Завдяки конструкції центральні блоки пилососа поділяються на компактні та роздвоєні. Компактна версія має двигун, фільтри та мішок для сміття в одному корпусі. У роздільному пилососі двигун і сміттєвий бак розміщені в окремих корпусах.

Центральні блоки також відрізняються способом фільтрації та збирання сміття – і це критерій, який необхідно враховувати при виборі пристрою. У найпростіших моделях сміття засмоктуються в паперовий або тканинний мішок. Тут, як у портативних порохотягах, коли мішок наповнюється, потужність всмоктування зменшується.

У пристроях з циклонічним розділенням всмоктуване повітря змушується до закрученого руху, а відцентрова сила штовхає більш важкі частки сміття на стінки сепаратора. Потім сміття падає на дно резервуара. Цей тип поділу ефективний і використовується в переважній більшості спліт-моделей. Його перевага полягає в постійній ефективності роботи центрального блоку, незалежно від кількості пилу в резервуарі.

На ринку також є пристрої з циклональним розділенням та додатковими фільтрами, наприклад електростатичні (найчастіше виготовлені з пластику) або паперові фільтри. Рекомендується спорожняти контейнери для пилу принаймні раз на квартал

 

Аксесуари для центральних пилососів

Всмоктувальні шланги мають довжину від 7 до 15 м. Варто придбати для них чохли, щоб уникнути подряпин підлоги або оббивки кутів стін. Однак деякі користувачі розглядають перенесення їх як неприємність, подібно до традиційного пилососа (хоча сам шланг набагато легший).

Американська система Hide-A-Hose призначена для таких людей, при якій шланг (до 15 м) захований у всмоктувальному патрубку і зберігається всередині трубопроводу. У цьому варіанті ми нічого не несемо, для очищення потрібні лише ручка та обрана насадка. Витягніть зі стіни стільки шланга, скільки вам потрібно, а після закінчення роботи прикладіть руку до кінця, і трубопровід автоматично втягує його назад. Одна розетка HAH дозволяє очистити до 200 м2.

Шланг, телескопічна трубка та набір основних щіток та насадок. (фото: Промінь)

Центральний пилосос. Встановлення

Фахівець із компанії, що продає пилососи, інсталює його за день, а робота з матеріалом буде коливатися від декількох сотень до кількох тисяч гривень. Робота досить проста, але слід дотримуватися кількох правил. Труби ведуться по максимально короткому шляху, без різких поворотів. Єдиний злам при 90 ° утворюється відразу за всмоктувальним отвором, щоб більші предмети, що потраплять в установку застрягли.

Після того, як труба розрізана, її край слід відшліфувати. Вони склеюються так, щоб стики були рівними і щільними. Наприклад, волосся застряює на гострих задирах, що може обмежити потік сміття та повітря.

Установку також можна встановити в квартирі в багатоквартирному будинку. Центральний блок виглядає як коробка з розподільником центрального опалення. Він вбудований у стіну або на поверхню, також зовні, наприклад, на балконі – тоді двигун не чути у квартирі.

Центральний блок, призначений для квартир, встановлений зовні. (фото Aerovac)

Витрати на встановлення центрального пилососа

Вибір установки – це витрати близько 6 тисяч гривень. Ми заплатимо за центральний блок від 5 тисяч до кількох десятків тисяч гривень. Все залежить від Вашого бюджету та необхідних для прибирання характеристик. Всмоктувальні розетки/совки та вишукані всмоктувальні насадки коштують кілька сотень гривень, автоматичний пиловловлювач 600-2500 грн, шланг у касеті 1800- 3000грн., набір приладдя для чищення та сепаратор на кілька сотень гривень.

У дешевшому варіанті, влаштувавши установку самостійно, ми заплатимо від 6000 гривень за центральний пилосос. З робочою силою, більш масштабною установкою та кращим центральним блоком вартість системи сягне від восьми тисяч гривень

0 comments on “Центральний пилосос вбудований в будинку — стаціонарний порохотяг

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах