Ремонт дитячої кімнати, якщо у вас дівчинка — нюанси та поради


 

Всупереч стереотипу, що склався, виконаний в рожевих тонах ремонт дитячої кімнати для дівчинки далеко не завжди є прийнятним варіантом. Багато хто віддає перевагу наприклад пастельним відтінкам. Існують широкі можливості поекспериментувати з колірною гамою. В інтер’єрі теж не все однозначно: одним подобаються мережива на шторах і різьблені ніжки меблів, іншим – сучасна мінімалістична обстановка і ефектні фотошпалери. Тому дуже корисно дізнатися думку самої дитини.

Кімната для дівчинки – курс на загальний розвиток

Коли у дитини ще не розвинулися власні смаки, вибирати стиль обстановки і оформлення в ній потрібно батькам і вкрай бажано не помилитися. Перше, на що варто орієнтуватися, – це темперамент майбутньої мешканки дитячої. Уже в ранньому віці можна дізнатися, який характер у чада, і, виходячи з цього спланувати дизайн приміщення, особливо колірну гаму.

Якщо окрема кімната виділяється немовляті, щоб воно росло в ній і розвивалося, починати потрібно з переважання червоного в обробці на тлі бежевого, вершкового або іншого світлого тону. Синій або блакитний до певного часу використовувати не рекомендується, оскільки ці кольори виглядають для малюка лякаючою чорнотою. Розрізняти їх дівчинка буде вже пізніше, коли почне повзати.

Виконувати ремонт слід задовго до приїзду новонародженого з пологового будинку, щоб встиг вивітритися запах фарби. У спальні бажано використовувати тільки натуральні, екологічно чисті матеріали, дисперсійні фарби і розчини, ніякої синтетики, як можна менше полімерів. Замість флизелина або вінілу на стіни рекомендується наклеїти паперові, бамбукові, тканинні або коркові шпалери.

Не варто купувати меблі на виріст. Дитина ще занадто мала, щоб оцінити її дизайн. А ось безпеки під час сну буде бракувати, оскільки ліжечка для малюків обладнані спеціальними бортами. Не потрібні грудничку і великі шафи. Велика кількість і масивність меблювання можуть тільки негативно вплинути на нервову систему дівчинки. Максимум, що можна – це необхідний гарнітур для догляду за дитиною і легкі фіранки над ліжечком.

Спальня для дошкільняти – створення ігрової зони

Коли дитина підросте, їй знадобиться багато іграшок і навчальних наборів для розвитку дрібної моторики, розпізнаванню форм і кольору. Все це повинно бути в певній зоні приміщення, щоб заодно дитина навчалась розумінню необхідності дотримуватися порядку. Потрібно виділити не тільки місце для ігор, але і сховище для першого дитячого майна.

До року багато хто воліє обмежувати переміщення дитини, для чого встановлюються спеціальні загородки – розширений варіант манежу. Саме в їх межах і влаштовується ігрова зона, яку рекомендується робити в досить освітленій частині кімнати, де відсутні протяги. Підлога повинна бути утепленою, або застеленою товстим килимом, можливо, зі спіненого матеріалу, який добре миється.

Чим старшою стає дівчинка, тим більше вона цікавиться властивими їй речами. У тому числі про призначення косметики, вона починає замислюватися про моду.Також потрібен робочий куточок зі столиком, де можна розташуватися з альбомом для малювання і розмальовками. З’являється потреба у шафі для одягу.

Шкільна пора

Дорослішання пов’язано з новими захопленнями, і нерідко з повною зміною обстановки. Робочий куточок зазнає змін. Там уже потрібен не маленький гарнітур,який складається зі столика і стільців, а потрібна повноцінна парта або комп’ютерний стіл. Починаються перші досліди з дитячою косметикою, і для цієї мети знадобиться маленьке трюмо або ж трельяж.

Ігри стають складнішими. Хорошим рішенням буде поєднання спального місця з ігровою зоною. В цьому випадку ліжко включається в двоповерховий комплекс, верхня частина якого зроблена у вигляді будиночка на дереві. Або ліжко розміщується на другому поверсі конструкції, виконаної у формі автомобіля або казкового замку. Тоді нижній рівень відводиться для розваг.

Щоб заощадити простір, рекомендується шафи розташовувати по обидва боки від вікна, тоді між ними залишиться достатньо місця для робочого столу. Або шкільна парта може стати частиною одного з стелажів, якщо крізь скло вдень б’є занадто яскраве світло, яке заважає вчитися. Закривати вікно шторою в таких випадках не найкращий варіант.

Дівчинка-підліток – обстановка, яка допомагає дорослішати

Коли після 11 років життя у дитини почнуть прокидатися жіночі гормони, слід очікувати зміни інтересів. Тоді потрібно буде все міняти в дитячій. Ремонт в таких випадках краще робити своїми руками, підключивши до нього підлітка. Це зблизить сім’ю, оскільки дівчинка буде бачити, що на її думку щодо дизайну звертають увагу. А кімната прийме саме той вигляд, який хочеться підростаючому чаду.

Якщо дитина не проявляє інтересу до ремонту, рекомендується хоча б поцікавитися, які переваги в дизайні є, щоб згодом обстановка не дратувала.

Як правило, з 14 або 15 років дитяче меблювання повинне бути заміненим на цілком дорослий гарнітур. Це не означає, що зв’язок з минулим повністю обривається: залишаються улюблені іграшки, нерідко стіну покривають нові фотошпалери з героями мультфільмів. Але ігрової зони більше немає. Зате більший акцент бажано зробити на робочому куточку, де все має бути функціонально і зручно.

Ігрова зона для юної леді – правильна організація

Захоплення дівчаток і хлопчиків з часом починають розмежовуватися, хоча не у всіх це проявляється в повній мірі. Але в більшості випадків дочки, що копіюють своїх мам, із задоволенням возяться з маленькими сервізами і інтерактивними слайдами кухонь. І в рольових іграх надають перевагу будиночкам для ляльок хлопчачим гаражам і машинам. Саме це потрібно враховувати, облаштовуючи ігровий простір.

В якості фону на стіну вибирається що-небудь казкове: фотошпалери, наклейки або виконаний самостійно малюнок. Можна підключити до цього дитину. Для дівчинки цікавим буде ігровий будиночок, в якому знайдеться місце і для кухні, і для лялькового посуду, і для улюбленої бібліотеки. Існує багато моделей спеціально для кімнати – як невеликі, які займають всього квадратний метр, так і кутові.

Серед дівчаток бувають і непосиди, які віддають перевагу активним іграм. Для таких хорошим доповненням стане спортивний комплекс, що складається зі стійки з декількома штангами, з яких звисають кільця, канат, турнік і мотузкові сходи. Все це може бути виконано і на базі шведської стінки. Якщо приміщення просторе, можна поєднати спортивний куточок зі спальним місцем та ігровою зоною.

Порядок перш за все

Майбутню господиню потрібно привчати до правильного і акуратного складання речей. Це стосується не тільки одягу, але і іграшок. Тому привчання до порядку лежить повністю на плечах батьків, які повинні надати дитині продуману систему розміщення речей. Це можуть бути кошики на полицях невисокого стелажа, комод або висувні ящики в основі ліжка та інші елементи.

Рекомендується,щоб шафи були достатньо вмісткими, вони повинні мати місце для речей щоденного носіння, книг і улюблених дрібниць. У маленькій кімнаті рекомендується використовувати навісні шафки. Але закріплювати їх треба ретельно, щоб кріплення не підвели і не привели до травм дівчинки. В ідеалі до підвісних модулів повинні додаватися підпірки з хромованих труб або дерев’яні стовпчики.

Спальне місце – правильна ліжко для принцеси

Ніяких двадцяти перин і горошини не знадобиться, дітям рекомендується спати на не надто м’якому, навіть жорсткому матраці. Постіль можна доповнити завісою, яка повинна легко зніматися для регулярного прання. Балдахін вішати небажано, оскільки він збирає на себе багато пилу, яким потім дихає дитина. Дзеркальна стеля є неприйнятною.

Обов’язково поставити ліжко потрібно так, щоб в очі дівчинки,яка засинає не били промені ліхтаря або не падало на подушку світло місяця. Вранці сонце не повинно світити в обличчя. А ось нічник підвісити можна, тільки не світлодіодний, а з невеликою лампочкою розжарювання або колбу денного світла. Білий лінійний спектр діодів і “галогенок” шкідливий для зору дітей.

Робочий куточок для дівчинки – поштовх до саморозвитку

На відміну від хлопчиків дівчатка більш організовані і мають чимало схильностей до різних видів рукоділля. Це потрібно передбачити при організації робочого місця. Годяться будь-які ідеї на вибір:

  • дошка для малювання;
  • органайзери на стіні;
  • стіл з великою кількістю ящиків.

Всі пропорції меблів повинні відповідати зросту дівчинки, щоб вона не сутулилася і знаходилося в комфортних для роботи умовах. Найкраще, якщо стільниця і крісло можуть змінювати свою висоту, поверхня для письма та малювання повинна легко змінювати нахил. Для цього потрібен індивідуальний проект парти.

Світло для правші завжди падає зліва, воно не повинно бути яскравим і бити в обличчя. Саме з цієї причини стіл не ставиться перед вікном, зверненим на сонячну сторону. У таких кімнатах рекомендується облаштувати робочий куточок вглибині кімнати так, щоб віконний отвір був зліва. Або можна зрушити столик вправо, так, щоб світло потрапляло на нього вже розсіяним.

Лампу рекомендується вибирати з матовим скляним або прозорим тканим абажуром, щоб вона давала основне освітлення на більшій частині робочої поверхні столу. А на рівні очей – тільки м’яке підсвічування.

0 comments on “Ремонт дитячої кімнати, якщо у вас дівчинка — нюанси та поради

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *







Нові коментарі




    Транспортний портал

    Реклама

    Ми в соцмережах